SağlıkDişçilikte

"METRODENT" (jel): Kullanım için talimatlar, analogları. diş jeli

Diş hastalıkları genellikle hoş olmayan semptomlar eşlik eder: kanaması ve dişeti iltihabı, ağrı yiyecek çiğneme sürecinde. Patolojik süreç kurtulmasına yardımcı Çoğu ilaçlar, merhemler ve jeller şeklinde üretilir. varlıkların Bu kategoride en etkili üyelerinden biri "METRODENT" dir. Jel onu tamamen görevin üstesinden sağlayan dişeti doku, derinliklerine nüfuz edebiliyor. bize diş randevu ve ilacın analogları kompozisyon, etki mekanizması, endikasyonları düşünelim.

genel açıklama

ağız boşluğu etkileyen ateşli süreçlerle ilgili tedavisinde, durulama için belirli çözeltilerinin kullanımı verimsizdir. jeller ve merhemler - kombine tedavide, diş hekimi, genel olarak lokal formülasyonların kullanılması tavsiye edilir. Bu tür araçlar, kanama ile uğraşan, dişeti ve diş hassasiyet şişme aynı asistanlar olarak kabul edilir.

Güçlü tedavi edici ve önleyici faaliyet jel "METRODENT" vardır. Talimatlar antiseptik ve antimikrobiyal ilaçlara uygulayın. Bu tıp Hint ilaç şirketi üretir "Sinmedik Laboratuvarları."

dişçilikte topikal uygulama için olan bir müstahzar pozitif tarafta kendini kanıtlamıştır. birkaç aktif bileşenin bileşim içinde bulunması nedeniyle yüksek bir terapötik etkinlik. İlaç geliştirmek ve dişeti dokusu güçlendirmeye yardımcı olur. Diş merhem su bazlı farklı olarak, "METRODENT" jel. Bu madde, mukozal yüzey ile "rulo" değildir ve hızlı bir iltihaplı diş eti dokusuna nüfuz sağlar.

Yapı ve Kompozisyon

Terapötik etki için ilaç sorumlu aktif bileşenleri - klorheksidin ve metronidazol. Klorheksidin bakteriyostatik ve bakterisidal etkileri gösteren antiseptik özelliklere sahiptir. Gram-pozitif ve Gram-negatif mikroorganizmalar duyarlılık sergiler. madde, viral ve mantar enfeksiyonları etkili olmadığını not edin.

Metronidazol periodontitis gelişimini tahrik anaerobik patojenlere karşı yüksek aktivitesi olan antimikrobik maddeler kategorisine aittir. propilen glikol, karbomer, levomentol, tromalin, propil parahidroksibenzoat, sodyum sakarinat gibi diş jeli maddelerin terapötik etkinliğini arttırmak ve meyve aroması kurutmak.

Diş aleti jel şeklinde gelir ve 20 g alüminyum tüpler içerisinde. Jel hoş meyveli tadında. Yerel uygulama aracı inflamasyon odağında aktif bileşenlerin yüksek konsantrasyonlarını üretmektedir. metronidazol ve klorheksidin küçük bir miktarı sistemik dolaşıma girer, ancak vücut üzerinde olumsuz etkisi bu bulunmamaktadır.

Kullanım endikasyonları

Diş fırçası jel antienflamatuar, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Bu, ağız boşluğu içinde çeşitli patolojik işlemlerde kullanmak için izin verir. hızla yapabilen yerel uygulama, dişeti ağrısına yanma, kaşıntı durdurmak anlamına gelir. Tedavi sırasında "METRODENT" önemli ölçüde dişeti dokusunun koşul kanama ortadan kaldırır ve hasarlı alanların iyileşmesini teşvik geliştirir.

Üretici aşağıdaki durumlarda diş ürünlerinin kullanılmasını önerir:

  • periodontit;
  • aftöz stomatit ile;
  • Gingivitis Vincent;
  • Hale;
  • Periodontal abseler;
  • mekanik olarak, ağız boşluğu mukozasında yüzeyi hasar;
  • iltihaplanmanın eşlik ettiği enfeksiyon süreçler;
  • periodontitis akut ve kronik seyri;
  • enfeksiyonun bir arka plan üzerinde diş ağrısı;
  • atrofik gingivitte.

Dozlama

Eğer ilacı kullanmaya başlamadan önce, bir diş hekimi ya da periodontoloji bir öneri almalısınız. diş etleri için jel sürülerek yılında "METRODENT" oldukça basittir. Oral hijyen prosedürlerinden sonra dişeti dokusunda uygulamak için tasarlanmıştır.

Fırça konvansiyonel hamur diş temizleme sonra küçük bir şerit terapötik jel ekstrüde ve yavaşça iltihaplı bölgeye koymak için gereklidir. ilaca maruz kalma süresi - 30 dakika. Sonra temiz su ile ağzınızı çalkalayın gerekir. Prosedür günde iki kez tekrarlanır. Tedavinin önerilen kurs - 2 hafta. inflamasyon jel önlenmesi için "METRODENT", aynı çizelge ile 7 gün içinde kullanılmıştır. Tabii yılda birkaç kez ağız sağlığını korumak için tekrarlanmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Tesis reçetesiz eczaneden satın alınabilir olmasına rağmen, kendi kendine ilaç tavsiye edilmez. İlaç uygulamasında bazı sınırlamaları vardır ve aktif bileşenlerin vücuda yetersiz yanıtın gelişimini tetikleyebilir. Kontrendikasyonlar metronidazol, klorheksidin ve yardımcı maddelere karşı aşırı duyarlılığı ile ilgilidir.

hamilelik ve emzirme döneminde diş jeli kullanmayın. 6 yaşından küçük çocuklara ilaç reçete etmeyin.

yan etkiler

Nedeniyle ilaç yerel düzeyde kullanıldığı gerçeğine, ciddi yan etkilerin ortaya çıkmasını önlemek mümkündür. Çok nadiren jelin uygulanmasından sonra ağız boşluğunda nahoş duyguları ortaya çıkar. metal tadı neden olabilir.

Alerjik bir reaksiyon bileşiminin bileşenlerine zaman aşırı duyarlılık meydana gelir. Bu tür yan etkileri yanma, batma, kaşıntı şeklinde ortaya çıkar. kusma - yutulması diş jeli bulantı, baş dönmesi, nadiren belirtileri gözlenir edin.

Ne jel "METRODENT" yerine?

almaya ilacın analogları zor olmayacaktır. Onlar da ilaç firmaları tarafından temsil edilmektedir. İlaç zahmetli semptomlara bağlı olarak seçilir. Kanama ve Örneğin, iltihaplı dişetleri "Holisal" kullanılabilir "ASEPTA", "Paradontotsid", "Protefiks", "Apident Etkin".

Özellikle profesyoneller arasında popüler aracı "Metrogil Dent" (jel) kullanır. Kullanım için talimatlar, ağız boşluğu ile ilgili çok yönlü bir etki sağladığı, karmaşık bir ilaç olarak konumlandırılması.

sakız dokusunu etkiliyorsa, periodontal hastalık "Elyugel", "Troxevasin" kullanılması önerilir. Bir daha belirgin tedavi etkisi diş jelleri için karmaşık bir tedavi parçası olarak tavsiye edilir. Her ilacın Uygulamanın bazı özellikleri özet olarak ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

"Metrogil Dent" (jel): Kullanım için talimatlar

ağız boşluğu içinde iltihaplanma süreçlerini ortadan kaldırmak için araçlar benzer bir yapısı vardır - benzoat, metronidazol ve klorheksidin (% 20). Yani, aslında, "Metrogil Dent" ilaç olarak kabul komple analog edilir. Bu gingivitis, periodontitis, ağız mukozası iltihabı protez diş telleri, keilitis, stomatit, periodontitis hasarlı diş pratikte kullanılmaktadır.

Temel fark fonların maliyeti yatıyor. "METRODENT" (jel) daha uygundur. Fiyat 130-170 ruble arasında değişir. Hasta analog masraflı birçok. 190 ila 240 rubleye eczanelerde "metrogil Dent" maliyeti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.