SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Lomber bel bölgesi

Lomber lomber omurga, bebeğin yaşamının ilk yılı boyunca oluşan bel bölgesinde bir sapmanın oluşumunu içeren bir hastalıktır. Hastalığın açık bir belirtisi, belirtilen alanda bir sapmanın varlığı veya yokluğudır.

Lomber lordoz iki ana gruba ayrılır:

  • birincil
  • ikincil

Birincil lordoz, omurganın inflamatuar bir doğadaki patolojilerinin yanı sıra tümör düğümlerinin oluşumuna bağlı olarak ortaya çıkar. Risk grubu, aşırı vücut ağırlığına sahip insanlar içerir, çünkü karın yukarı doğru çıkıntı yapıyor, omurgadaki zorlamayı arttırıyor ve bir sapma oluşturuyor. Genellikle hamile kadınlarda karakteristik bir viraj oluşur. Kalbin doğumsal patolojisinin varlığı, kalça eklemleri, ciddi kifoz hastalığının sekonder formunun ortaya çıkışını tetikle.

Lomber lordoz, ilk muayenede teşhis edilmesi kolaydır. İşaretler karakteristik olarak dizler sanki farklı yönlerde bakıyormuş gibi görünüyor; Kafayı ve omuzları öne doğru eğin ve karın çıkıntısı yapın. Görme, yanlış bir duruş izlenimi ortaya çıkar ve biri omurganın eğriliğini yargılayabilir .

Hasta sırt ağrısı hissediyor. Bu hisse, ağırlık merkezinin belirgin bir yerinden çıkması ve bunun bir sonucu olarak omurganın diğer kısımlarındaki yükün artmasıyla açıklanır . Hareketsiz kaldığında, hastalık ilerlemeye başlar ve yanlış duruşun etkisi ağırlaştırılır. Bir doktorun zamanında tedavisi, bir kişiyi kardiyovasküler sistemin patolojilerinin oluşması gibi bir çok sorundan kurtarabilir veya bir kişinin nefes almasını zorlaştığında.

Bir doktor muayenesi, yanlış bir teşhise işaret eder, yalnızca yüzde x-ışını resimlerini aldıktan sonra yüzde yüz öğrenebilirsiniz. Sonuçlara göre, uzman vertebra normal bir yerinin varlığını, sırt üstü veya hiperlordozu belirler.

Herhangi bir nedenle, bir röntgen muayenesine giden yol yoksa, nihai teşhis basit egzersizler yardımıyla yapılır. Hasta duvara yaslanarak sırtı, başı, kalçası ve topukları yüzeye karşı rahat duruyor. Lomber bölgede bir sapma oluşursa, "düz sırt" tanısı düşünülemez. Kolun bu bölgede tamamen serbest olması durumunda, bel omurganının belirgin hiperkordozisidir. Normal, kol yerleştirildiğinde, daha yakından göz önüne alınır.

Primer formdaki bu hastalığın tedavisi ancak cerrahi müdahale ile başarılabilir, ancak olumlu sonuçlar elde etmek son derece zordur. İstenilen etkiyi elde etmek için, yalnızca başarılı bir operasyonu değil aynı zamanda bir dizi rehabilitasyon prosedürü sağlayacak nitelikli bir doktor ekibinin bulunması da gereklidir.

İkincil formun Lomber Lomber bölge tedavisi çok daha kolaydır. Kural olarak, doktor masaj prosedürleri ve özel jimnastik zorunluluğu ile sınırlıdır. İyileşmeyi hızlandırmak için, tedavinin tamamı boyunca özel bir bandaj takmanız, sırtın doğru şekilde desteklenmesi ve duruşun düzeltilmesi önerilir. Özellikle anne adaylarında hastalık varlığında bir bandaj kullanmak iyidir, çünkü o fetusta omurga yükünü büyük ölçüde kolaylaştırır.

Ancak, ana vurgunun terapatik cimnastik uygulamasına yerleştirildiğini belirtmek gerekir . Bu nedenle, lomber bölgenin kısa sürede lordozu günlük özel egzersizler yardımıyla kazanılabilir. Arka yüzme , vücudun tüm kaslarını sesi ve doğru oluşumunu desteklediği için çok iyi sonuçlar veriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.