Sanat ve EğlenceFilmler

Lionella Skirda: biyografi, filmografi ve kişisel yaşam

Sovyet sinema dünyaya çarpıcı başyapıtlarından çok sayıda verdi. eserlerin özel çekicilik göre ödünç ünlü aktörleri. Bu "Bahar Onyedi Anlar" ya da "Taiga Usta" hatırlamakta yarar var. Bu büyüleyici aktris Lionella Skirda oynadığı son kaset oldu. Bu en parlak parçanın tek kişi değil. Hatta daha çekici onun biyografi.

Çocukluk, gençlik ve tiyatro

1938 15 Mart içinde - Dünya Savaşı eşiğinde Lionella Skirda doğmuş. büyüleyici bir oyuncu doğuşu Moskova şehriydi yerleştirin. çevrelerindeki oluyor olayları anlamak için vakit geçiriyor değil, kız askeri gerçekleri içine daldı ve onun çocukluk pek mutlu.

16 yıl savaşın sona ermesinden sonra, 1961 yılında, Ulusal Enstitüsü denilen Lionella Skirda kurumundan mezun Tiyatro Sanatları onları. A. V. Lunacharskogo. aktristin kariyerinde bir sonraki aşama K. S. Stanislavskogo adını sahne dram tiyatrosu olarak görev yaptı. Aynı yıl onun ilk aktris ve sinematografi yaptı. O başarılı filmi myuzykalnom "Ücretsiz Rüzgar" küçük bir rol oynadı. kreasyonlar Yönetim Leonid Trauberg Andrei Tutyshkin idi. Başarılı bir ilk macera filmi roller izledi sonra ve müzikal filmi "Melodiler Dunaevsky" "Fog vuruldu".

Kişisel yaşam ve sürekli yaratıcılık

Dram Tiyatrosu Lionella Skirda sahnesinde o sadece üç yıl çalışmış - 1964 yılına kadar. Biz aktivitesinin yerini değiştirerek, o şans çekti, diyebiliriz. Onun yetenek Studio Theatre tiyatro oldu barınak. Aynı yıl o ilk oynadığı rol aldı "Bir Uzak Star Light". Ünlü tarafından yapılan işin Direktörü Ivan Pyryev. Bu adamla daha sonra kısaca onun kaderini Lionella Skirda bağladı.

37 yıl - Onun iki kattan fazla oldu daha büyüktü. Lyudmila Marchenko - Ünlü Sovyet yönetmen bambaşka aktris deli gibi aşık olduğu dikkati çekiyor. Bu nedenle güzelliğin Pyrev eşi boşandı. Ama Lyudmila yönetmeni karşılıksızdır. Bu çevik aktris Mow adını aldı. Lionella evli yönetmen 1967 yılında evlendi. Şimdi aktris gururla ünlü soyadını Pyreva giydi.

düğün yılında Ivan yeni projeye girişti: O roman Fedora Dostoevskogo film istediğini "Karamazov Kardeşler". Beklendiği gibi, ana kadın rol eşi Lionello verildi. Ancak yönetmenin işi tamamlanmış değildir: Kış 1968 yılının ikinci ayında, Ivan Pyrev öldü. Ama bandı çekim Mikhail Ulyanov ve K. Lavrov koordineli çalışması sayesinde tamamlandı.

Bir süre sonra Lionella Pyreva ikinci kez koridordan. Onun tercihi Oleg Strizhenov olur. bir röportajda, aktris o genç yaştan itibaren bu adama aşık olduğunu itiraf etti. Ve onun hayalim gerçekleşti. O Strizhenovoj oldu. Hem birinci ve ikinci evlilik Lionella yönetim her birinin üçüncü eşi olduğunu belirtmek gerekir.

1969 yılında, bir aktris ile resmin birer dışarı ekranlar: "Tehlikeli Turu" ve "Tayganın usta". Sonra onu filmografisinin bir sükunet. 1990 Lionella 1970 döneminde o sadece bir kaç filmde rol aldı: "Son Kurbanı", "tabi olmayan duyurusunu", "Ücretsiz Wind" ve "Rab Novgorod harika."

"SSCB Onur Sanatçısı" başlığı Lionello Strizhenovoj 1990 yılında verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.