Ev ve AileŞecere

Kuzen - kardeş

Dünyada yaşayan insanların her biri, bu derin geçmişte kendi geçmişi köklü etmiştir. , Kuşaklar arasındaki bağı yeniden aile ağacını telafi etmek amacıyla, bir ilişki tablosu boya. ilginç başlıklarla Yüzlerce özellikle de, bir düzine değil hesaplanır belirli bir aile üyesi, başvurmak amacıyla icat etmek, orada bulunabilir geniş aileler. tüm liste oldukça zordur unutmayın, ancak doğru insanların en azından en yakın kanı nasıl tanımlanacağı bilmek, bu gereklidir. Kuzen - Ayrıca yakın akrabası.

Batıdan Borçlanma

Nereden "kuzen" adını geldi? Bu kelime İngilizce dil ödünç alınmıştır. In İngilizce konuşulan ülkelerde, kelime kuzeni aileleri, kan ve rahim kardeşlerine, ailenden çocukları temsil etmektedir. Bir "kuzen" - Sadece İngilizce kelime "kuzen" koydu. cousine - Bu arada, Fransız benzer sondaj kelime var.

Sovyetler Birliği'nde veya eski Sovyetler Birliği topraklarında doğup büyüyen edenler, o bir kuzeni tanımayı - bir kuzeni, oldukça garip. Halkımızın günlük yaşamda bu kelimenin içinde, Batıya esinlenerek değildi. kuzen kardeşler - Çoğu ailelerde, denilen kuzenleri basit, buluşlar zahmet etmeden.

Rusya'da olduğu gibi?

Atalarımız bu kuzenim bilmiyordum - kuzeni. Bu nedenle, bir akraba stryechka denir. Hiçbir az karmaşık tanımı böyle babası üzerindeki kuzenleri olarak atalarımızın ve akrabaları tarafından verilen. Onlar stryychichami tarz. ilişki anne hattı geçmekte olsaydı, kuzen kardeşi denilen UETS veya uychich. ui - Bu isimlerin tamamı eski Rus sembolleri kendileri kardeşlerimiz, babası (stry, Stryj) yanı sıra annesinin kardeşinin adı türetilmiştir. Garip, ama teyze basit ve karmaşık olmayan denilen - teyzesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.