InternetArama motoru optimizasyonu

"Kullanılabilirlik" - bu ... Testi nadir "kullanılabilirlik"

Çoğu web sitesi sahiplerinin piyasada ürünlerini veya ürünlerin tanıtımını veya Sitenizden para kazanmanın kullanarak doğrudan kazanç sağlamayı bunları oluşturmak. Yani site sahibinin belirli bir kâr alır kullanıcılarına yönelik reklamları ve görüşlerini yerleştirilir vardır.

yöneticiler büyük katılım ilgilenen nedeni budur. reklamcılıktan kar büyüktür, öyle büyüktür. üst düzey "kullanılabilirlik" seçimler sağladığı Ağırlıklı zamanlama. Yani "kullanılabilirlik" nedir? Eğer kullanıcı ve potansiyel müşteriler için sitenizi daha çekici hale getirmenin yolları nelerdir?

kavramına giriş

"Kullanılabilirlik" - aslında, derecesinin bir göstergesidir sitenin ziyaretçileri elverişli arayüzü ile etkileşim için hangi. Yöntemler de bu terimi tarafından değinilen gelişim aşamasında siteyi geliştirmek için.

Bir kullanıcı belirli bir web sayfasını açar varsayın. Ne görmeyi bekliyor? Elbette tüm açık menünün ilk. Ve onunla birlikte - net bir yapıya. Bu aynı zamanda insan tarafından okunabilir içerik için geçerlidir. Ancak, şimdi köprüler, görüntü ve düğmeler karışıklık var olduğu üzerinde çeşitli kaynaklar bulabilirsiniz. Tüm gerekli unsurlar yemeye gibi görünüyor. Ancak, zaman bunların doğru kullanımı için gerekli olabilir.

Müşteri bunu yapmak için onların değerli vakit geçirmek isteyeceksiniz olası değildir. "Kullanılabilirlik" - bir ciddi rekabet avantajı zamanımızda. Forrester Research Bu konuyla ilgili bir araştırma yapmıştır. O hızla bölümlerde veya bu ürünlerde bu maddeyi bulamazsa alıcıların neredeyse yarısı, mağazayı terkettiği gösterdi. Buna ek olarak, yarım kaynak alıcılar sonra bu deneyimi ile iade etmeyi reddetti.

Araştırma ve bilimsel gerçekler "kullanılabilirlik" ile ilgili

Sosyologlar da günümüzde insanlar çok sabırsız olduğu gerçeğini işaret etmektedir. İnternet seyirci Özellikle kullanıcıları. Başka bir çalışmada Nielsen Norman Group tarafından yürütülmüştür. Normal ortalama kullanıcı sayfasında yalnızca yarım yaklaşık bir dakika olduğunu göstermiştir. Bu çoğu durumda, kullanıcıların bile sonuna kadar web sayfasını incelemek olmadığı kaydedildi.

Jakob Nielsen böyle davranışın nedeni gerçekten işe yaramaz bilgilerin sayıda olduğuna inanmaktadır. Yani, insanlar sürekli aslında ilgilendikleri sadece bu küçük parçaların seçim bir bilgi akışını filtre gerekir.

Tabii ki, sitenin detaylı bir çalışma olursa olsun başka ne sadece olmaz o kadar uzun sürebilir. Müşteriler istemiyoruz ve site yavaş yükleniyor eğer beklemeyecek ve karmaşık bir arayüze sahip değilse, bunu kullanmak. Bu durumda, daha sonra ve "kullanılabilirlik" girin. Birçok sorunlarla başa çıkmak için yardımcı olur.

Bu alanda pek çok uzman yaklaşık olarak aynı konuşabilmesinin. Örneğin, basit arasında, herhangi bir kullanıcı, web-sitesinde ve iyi aydınlatılmış Vitrinler için anlaşılabilir çok net paralel yapılabilir söylüyorlar. "Kullanılabilirlik" - bu durumda bir "parlaklık seviyesi". geliştirici açıkça sadece kendi sitesi diğerlerinden daha iyi olduğunu açıklığa kavuşturmak sedasız ziyaretçinin ilgi ve amacıyla birkaç saniye olduğu anlaşılmalıdır.

Bu sofistike kullanıcı arayüzü kullanımı yoluyla yapılabilir. Kısa bir süre o sezgisel düzeyde kullanıcıya açıkça yapmalıdır ve bir sonraki yapabilirsiniz nasıl. kişi sitede ilgilenmesi gerekir, burada kendisine gerekli bulacağını düşünüyoruz. Öyle değilse, müşteri sitesini bırakacaktır.

testi yürütülmesi

Bu süreç her durumda "kullanılabilirlik" gelişiminde zorunlu bir adımdır içindedir. Özünde prensibi basit olduğu: birkaç katılımcılar sadece bir prototip sistemi kullanılarak belirli görevleri belirlemeye karar. bu durumda yakın, tüm eylemleri ve kayıtları sözlerini ise Uzmanı. Veri toplama işlemi tamamlandığında, onlar analiz edilir. Gerekirse, düzeltmeler projeye yapılır.

Test "kullanılabilirlik" kusurları veya sorunları tespit etmek için yapılır. Onlar site ile çalışmaları sırasında Katılımcıların ortaya çıkabilecek ve bunun korkmamalı. Asıl - doğru ayarlamaları yapmak için.

Hangi sitenin analizini içerir?

"Kullanılabilirlik" ilişkin analizler, sitenin tamamı kapsamlı bir resmini elde etmek için izin verir. Bunlar genellikle tasarımın sonuçlarını içermektedir, test sonuçları, karşılaştırma prototipler sayfaları yanı sıra var olan sorunları ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır önerileri farklı türde verilmesi analiz ettik.

Sonuç tasarım sözde "kullanılabilirlik" arayüzünü tanımlar. Bu kullanıcı web sitesi ile nasıl çalışacağını uygun ve aynı zamanda rahat vardır. "Kullanılabilirlik" -Examples hep bu konudaki hizmeti vermek için hazırız hizmetlerin bir sürü sağlar.

Farklılıklar kaynak seviyeleri

Reklam maliyetleri aynıysa, "kullanılabilirlik" daha yüksek düzeyde sahip site, potansiyel müşteriler daha fazla sayıda alacaktır. Onlar da şirkete daha sadık olacaktır. Müşterilerin sitesini ziyaret edin ve sürekli olarak alım yapacak çünkü bu önemlidir.

"Kullanılabilirlik" müşterilerinin yüksek seviyede kaynakta sorularına yanıt kendilerini bulabilirsiniz, çünkü şirketin opsiyonel deşarj yöneticileri ile kullanılabilir. Bu nedenle, yönetim iş üzerinde olumlu bir etkiye sahip bakım yöneticileri için gerekli maliyetini düşürebilir.

Ne "kullanılabilirlik" için incelenmiştir?

Bu faktörlerin bir komplekstir. Aşağıdaki kriterler kendisine isnat edilebilir:

  1. Kullanım Verimliliği. Eğer kaynak kullanmayı öğrenmek nasıl hızlı istemci, onların sorunlarını çözmek mümkün olacak?
  2. Öğrenmesi kolay. Ne kadar çabuk bir kaynak ziyaret ilk kez ziyaretçi arayüzünü kullanmayı öğrenmek için?
  3. Memorability. İstemci ilk kez öğrenilen şemasının kullanımı, yeniden olup olmadığını, ne zaman sayfaların tekrar açılması?
  4. Hata. Ne sıklıkta bir ziyaretçinin sitede ederken hata yapar? Nasıl bu hataları ne ölçüde ciddidir için düzeltebilirim?
  5. yapılan çalışmalar memnuniyet. Kullanıcıya kaynak sevdiniz? Eğer, ne kadar isterseniz?

Özet ve Sonuçlar

İstatistikler göstermektedir ki üzerinden 10 üyesi, daha yarısından (veya daha doğrusu, 6) hemen uluslararası bir ağ içinde gereken bilgiyi bulamıyorum. Bunun nedeni yanlış bina "kullanılabilirlik" yatıyor. İnternet bilgilerinin toplam akışının değişimi için oluşturuldu ancak birçok site bu tür değişim sıradan kurallara uymaz. Bu yararlı bilgiler için arama çok daha uzun sürer gerçeğine götürür. Verimlilik iş düşme ile orantılıdır.

Tabi test tüm web sitesi sahipleri için tavsiye edilir. nedeniyle "kullanılabilirlik" doğru formülasyona sitenin daimi kitleye artırabilir, çünkü ilk etapta onlara faydalıdır. Sonuç olarak, bu ideal para kazanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.