FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kombinasyon - Kelimenin bu anlamı ...

Bu makale kelime "kombinasyon", anlamı, etimoloji analiz etmek ve çeşitli alanlarda kullanın.

Sözcüğü, stabil ekspresyon

I "madde kombinasyonu" anlamına geç combinatio meydana geldi. Bu da, Latince sözcük benzer combinare (birleştirin, birleştirme) türemiştir. Bazı dilbilimciler terim ayrıca Latince kelime kendisinden kaynaklanan Fransız combinaison, türetilmiştir inanıyoruz.

En yaygın kombinasyon "üç parmak kombinasyon." kararlı Basitçe anlamı "şek" anlamına gelir, koyun "hiçbir şey."

kelime anlamı

Genel olarak, bir arada - bağımlı bir arada, Çoğunlukla homojen öğeleri (sayılar, sesler, vb) herhangi birinin konumu.

Ekonomik alanda kavramı farklı sektör ve hatta alanlarında çeşitli işletmeler birleştirerek sürecini göstermek için kullanılır.

Satrançta kombinasyonunu dama - insanlar hedef ulaşan kazanır hangi birkaç hamle. Kural olarak, bu rakamlar birine bağışlanır. satranç çeşitli kombinasyonları vardır. Örneğin, çift grev (rakibinin iki parça üzerinde aynı anda tek parça saldırıları veya bir parça saldıran ve mat bir tehdit oluşturması halinde). isabet ata ya da yürüyerek neden olursa, bu "fiş" denir. dama, "topuk" ve "köprü" kullanılır.

matematik olarak, daha özel olarak, kombinasyon bir kombinasyon - bir veri kümesinin çeşitli elemanların bir kombinasyonu. örneğin, permütasyon, düzenleme, kombinasyon için. Yerleştirme sıralarına ya da elemanlar farklıdır. belirli bir sırayla elemanların çalışma permütasyon olarak adlandırılır. en az bir elemanının bir farklı kombinasyon.

kiyafetlerimizde, kombinasyon hakkında konuşmak ise - o bir bütün olarak kombine iç çamaşırı bireysel tipleri, oluşur iç çamaşırı, bu. Bu şekil vurgulamak için bir elbise altına giyilen gömlek, uydurma olduğu, aynı zamanda "oturan" den daha iyi elbise. kombinasyonu ince şeritler ve dar bir bel, uzatılmış. sentetik eklenebilir ipek ve pamuk kumaş, dikilmiş.

tarihin kombinasyonu

Buna ek olarak, kendi şarkıları 90'lı sosyal etkinlikler yer yansıtmak sözde Sovyet ve daha sonra Rus pop grubu.

En düşük İngiltere Futbol Ligi de "kombinasyon" çağrısında bulundu. Bu 19. yüzyılın sonlarında kurulan ve 20. yüzyılın başlarında çöktü edildi.

Görüldüğü üzere, terim çok çeşitli alanlarda kullanılır, ancak tüm değerler, biraz benzer ortak bir noktası var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.