SağlıkMüstahzarlar

Kolesterol için İlaçlar: ne kadar etkili onlar

Bu kanda aşırı kolesterol özellikle kalp ve damar sistemleri için, sağlığa zararlı olduğu bir sır değil. madde, kan damarlarının duvarlarında zamanla biriken aşırı başladığı zaman, oluşan kolesterik plaklar kalp ve vasküler anormallik patolojisine katkıda kan hareketini engeller.


kolesterol türleri

Kolesterol organizma için, insanın olmadan var olamaz gerekli olduğunu anlaşılmalıdır. Bu malzeme, hücre zarının bir parçası olan, bu sinir sistemi ve diğer organların çalışması için gereklidir.

tamamen yeni bir bileşik - bu içeriğin fazla eleman üzerinde yapıldığı zaman bir lipoprotein oluşturmak üzere bir protein ile ilişkili olarak adlandırılan kötü kolesterol, ifade eder. Yüksek ve düşük yoğunluklu: lipoproteinlerin iki tipi vardır. Yani, düşük yoğunluklu lipoprotein kandaki seviyesini yükselterek ve sağlık için bir tehdit oluşturuyor.

Gelen başlangıç aşamalarında ait hastalık o is tavsiye edilen uyması için özel bir diyet ve gerçekleştirmek egzersizler bunları içerdiğini fiziksel aktivite. Ancak bu önlemler yeterli değildir ve gerekli damarları temizlik kolesterol ilaçlar gelen.

Bilim adamları uzun etkili ilacı oluşturmaya çalışıyorlar kolesterolü düşürür. Ancak, mükemmel bir çözüm yok ve ilaçların her grup, kolesterolü düşürür, bu avantajları ve dezavantajları vardır.


Statinlerin

Bugüne kadar, statinler - kolesterol için en iyi ilaçtır. Bunlar maddenin yükseltilmiş bir seviyede ilk etapta almaya teşvik edilmektedir. Çoğu zaman, doktorlar aşağıdaki gruplar için uyuşturucu reçete:

  • simvastatin ( "Zocor", "Vasilip");
  • Atorvastatin ( "Lale" "Torvakard" "Lipitor" "Atoris" "Liptonorm");
  • rosuvastatin ( "Rozukard", "AKORT" "rosuvastatin", "Roxer").

Nadir durumlarda, statinler için ilk nesil tıpla ilgili, kullanılan yüksek kolesterol. Bu grup içerir: fluvastatin ( "lescol"), lovastatin ( "Mevacor", "Holetar"), pravastatin. Her kategori kendi ilaç etkinliğini ve lipid düşürücü etki şiddetini sahiptir. En güçlü statinler şu anda rosuvastatin ve atorvastatinden kabul edilir. 80 mg - ilk grubun izin verilen en yüksek günlük doz 40 mg, ikinci bir.

kolesterol için ilaç öğleden günde bir kez gereklidir atın. Bu etki mekanizmaları nedeniyle. Statinler, kolesterol oluşumunu uyarır karaciğer enzimi engelleyebilir. Ve geceleri gözlenen kolesterol maksimum üreme beri, bir statin yatmadan önce olmalıdır kullanın. Bu kural özellikle ilaçların ilk iki kuşak (simvastatin, lovastatin ve pravastatin) için geçerlidir. Modern, rosuvastatin ve Atorvastatin artık kaldırılan gelen vücut, böylece seferinde onların kullanımı önemli değil.

bir klişe yok ki karaciğere zararlı kolesterol için tedavi. Ancak bu önerme doğru değildir. bazı karaciğer hastalıkları olarak statinler organının durumunu geliştirmeye katkıda (örneğin, yağlı karaciğer tedavisi). Böbrek yetmezliği ve rabdomiyoliz: Ama şiddetli hepatik patolojilerde kanda elementlerin yüksek konsantrasyonda tehlikeli yan etkilerin gelişmesine yol açabilir, çünkü yasak statinler alır. Böylece, kullanımı sadece detaylı muayene sonrasında doktor atanmasıyla mümkündür, statinler (nadir) yan etkilere neden ciddi ilaçlar olduğu unutulmamalıdır.

Statinlerin Avantajları

İlaçlar sadece kolesterol miktarını azaltmak değil, aynı zamanda kalp ve damar komplikasyonların gelişme olasılığını azaltmak yoktur. Bunlar uzun süreli kullanım sırasında yüksek bir güvenlik derecesi var. Etkisi statinler geliyor sonra sadece iki hafta dan başlangıcı kullanımı.

eksiklikler

(Nadir durumlarda) organizmanın olumsuz reaksiyonları bulunması: kas ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı. Tedavi sırasında her altı ay sürmesi gereklidir karaciğer fonksiyon testleri. yüksek dozlarda yan etkileri, hayatı tehdit eden yol izleyebilirler.

fibratlarla kullanımı

Bu ilaçlar, fibrik asit türevleri bulunmaktadır. Kolesterol ilaçlarının grup fenofibrat, siprofibrat bezafibratın, gemfibrozil ve klofibrat. En etkili ilaç fenofibratın kategorisine atıfta bulunarak, "Traykor" davranır.

Fibratlar statinler, düşük yoğunluklu lipoprotein, toplam kolesterol düzeyi üzerindeki etkisi ile ilgili olarak daha düşük olan, ancak yüksek yoğunluklu Lipoproteinler ve trigliseridler üzerinde etkisi onlardan daha üstündür. Genetik düzeyde fibratlarla kullanımı sayesinde kolesterol taşıma değişikliğidir. kolesterol ilaçları için bu ilaçların bir ikinci hat, hiperkolesteroleminin tedavisi için statin tedavisinden sonra ifade edilmektedir. Formülasyonlar trigliserid zaman yüksek seviyelerde, izole edilmiş gipoalfaholesterinemii önerilir.

kolesterol absorpsiyon inhibitörleri

Rusya'da Günümüzde yalnızca bir ilaç ezetimibin grubudur. tıp kolesterol adı - "EZETROL®'. Ayrıca ezetimib simvastatin kombinasyonu birleştiren ilaç "Inedzhi", atayın. Mekanizma hareketi bu ajanlar is içinde ihlali kolesterol emilimi gelen bağırsak, böylece azaltarak kan seviyesi bir maddedir.

ilaç kan dolaşımına nüfuz etmez, çünkü avantajları ilaçların yüksek ezetimib güvenliği içerir. Bunlar çeşitli nedenlerle statin kullanımını kontrendikedir karaciğer hastalığı olan kişilerin yanı sıra hastalar için alınabilir. kolesterol (incelemeler bu konuda söylenecek) Bu kür geliştirilmiş terapötik etki için izin veren bir statin ile birlikte kullanılabilir.

Ezetimib dezavantajları statinler, hem de yüksek bir maliyeti ile karşılaştırıldığında daha az verimlidir.

Safra asidi sekestranları

Kolesterol yeniden üretilmesine katkıda safra asitlerinin vücut sindirmek için gereklidir. Uygulama kenetleyiciler erimeyen bileşikler edilmesini ve salgılanmasını, bunların dönüşüm safra asitlerini bağlanmayı kolaylaştırır. gövde, safra asitleri eksikliği algılama miktarını azaltır kolesterol, ayrıntılı bir şekilde onları yeniden başlar. Gerçek tıbbi uygulama, kolesterol için bu ilaçlar çok nadiren kullanılırlar. "Kolestipol" ve "kolestiramin" - Bu safra asidi tecrit grubuna ait iki ilaç kayıtlı. Ancak, Rusya topraklarında uygulanmadı.

bu ilaçların avantajı kana emilir değildir, kendi yerel eylemdir. dezavantajları hoş olmayan bir tat, başvuru süresini, yağ ve vitaminlerin bozuklukları absorbe sayılabilir. ilaç artan kanamaya neden olabilir.

İlaç "Niasin"

Vitamin PP de birçok bilinen ya da nikotinik asit,. İlaç "Niasin" - kolesterol ilaç - doktorlar yüksek dozlarda alınması tepkileri (en fazla 4 gram günlük hacmi) önerilir. kolesterol düşüşü nikotinik asit kullanımının birkaç gün içinde gerçekleşir. Lipid düşürücü ilaç "Niasin" etkisini tam olarak çalışılmamıştır. Araştırmacılar vitamini PP kötü kolesterolü azaltmaya yardımcı yağ depo asitlerinin kaçmasını önler düşündürmektedir.

Avantajı ait ilaç is hızlı sonuçlar, olasılık eş zamanlı kullanımı saten. İlaç Mikrodolaşımı artırır damar genişletici bir etkiye sahiptir. ilaç eksikliği lipid düşürücü etkisi için büyük dozlarda kullanımı, bu gibi kızarması yüzü gibi yan etkilerin varlığı.


Omega-3 çok-doymamış yağlı asitlerin kullanımı

Bu grup is yaygın temsil çeşitli aktif biyolojik katkı ve ilaçlar. En iyi bilinen balık yağı ve "Omacor." Çalışma prensibi yağlı asit yükseltgenmesine reseptör sayısını karaciğer trigliserid üretimini azaltarak ve artan yatmaktadır. Sonuç düşük yoğunluklu lipoproteinler bir düşüş. ilaçların avantajları yüksek güvenlik, eşlik eden anti-aritmik eylemdir.

Geleneksel tedaviye (fibratlar ve statinler) için bir yardımcı olarak kullanarak düşük verim, dezavantajlı ilaç verilerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.