Sanat ve EğlenceLiteratür

Kitapları motive etmek - bunlar ne için? Kitabın değeri nedir ve okumanın bize ne verdiği?

Kitap dünyamızın ana değerlerinden biridir. Yazıların ortaya çıkmasından bu yana binlerce yıl geçti, ancak kitaplar doğumdan sonuna kadar bir insana eşlik ediyor.

Sabit meslektaşımız

Uzun ve sıkıcı bir gezi varsa, bize ne götüreceğiz? Metro yolcularının çoğu ne yapar? Uzun kuyrukta oturarak ne yapıyoruz? Çantada veya torbadaki hemen hemen herkes için konu nedir? Cevap açıktır - bu bir kitaptır. Elektronik cihazların ortaya çıkışı ile birlikte, dijital olarak eserler okumaya izin verildiğinde, kitap hala sabit seyahatçimiz olarak kalmaktadır. O, kişiyle birlikte geliştirildi, her zamanki kağıt formunu elektronik olana çevirdi.

Değer nedir?

Kitabımıza ya bir geziye ya da tatile sıklıkla yer vermezsek, o zaman çok değerlidir. Önemi nedir?

Bu, çok ilginç bir şekilde sunulabilecek mükemmel bir bilgi kaynağıdır. Örneğin heyecan verici bir macera kitabı dünyayı tanımanın hızlı bir yoludur. Okuma, yaratıcı bir süreçtir. Bir kitabı okurken yalnızca yeni bilgiler öğrenmekle kalmıyor, aynı zamanda ne okuduklarıyla ilgili kişisel bir görüş oluşturuyoruz. Yazarın tutumundan farklı olabilir. Okuma, kendi bakış açımızı geliştirmemize veya yazarın konumunu kabul etmemize izin verir.

Kitap motive etmek gibi bir şey var. Bir eser okumak, bir kişinin uzun zamandır düşündüğü bir şey yapmasına neden olabilir, ancak cesaret edemez. Kelimenin muazzam gücü vardır. Çoğu zaman, okumak güç ve ilham verir veya kişinin yaşamını kökten değiştirir veya doğru yönde en azından küçük bir adım atar. Motivasyona dayalı kitaplar, yeni şeyler hakkında karar vermenize yardımcı olur, neden en iyi sonucu almak için niye çalıştığınızın bir açıklaması verir.

Motivasyonel kitap çeşitleri

Her kişinin çok kapsamlı bir şekilde soru sorması üzerine ayrıntılı cevaplar almak ister. Hedefi başarmak için kendinizi nasıl ayarlayacağınızı, zamanınızı doğru planlamayı öğrenmenin, mali başarıyı ve kariyer büyümesini nasıl sağlayacağınızı öğrenin - liste sonsuz olabilir. Bu soruların yanıtlarını bulmaya yardımcı olabilecek motivasyona dayalı kitaplar geleneksel olarak aşağıdaki kategorilere ayrılır:

1. Hayatın maddi yönüne ayrılmış, refahın yolunu açıklayan, zenginleşmenin veya sermayenin çoğaltılmasına ilişkin tavsiyeler veren eserler.

2. Çocuklarla ilgili kitaplar, çocuğuyla doğru şekilde nasıl iletişim kuracağını, onu olduğu gibi kabul etmeyi, onunla yeni şeyler öğrenmeyi anlatır.

3. İlişkiler üzerinde çalışır. Belki de, bunlar en çok motive edici kitaplardır, çünkü sadece erkekleri ve kadınları değil, aynı zamanda kendine yönelik tutumları da konuşmaktadırlar. Nevrozlardan kurtulma, yaşamın keyfini çıkarmayı öğrenme, başkalarıyla ve sevdikleriyle nasıl ilişki kurulması konularında tavsiyeler verirler.

4. Kişisel alanlarının ve konutlarının doğru ve yapıcı bir şekilde düzenlenmesine geçen kitaplar. İnsanlar, yıllar geçtikçe biriken şeylerle evden ne kadar sık sık işlerin alındığını fark etmiyor: çeşitli hediyelik eşyalar, hediyeler, artık giymediğimiz kıyafetler, ancak bazı nedenlerden dolayı eski dergileri ve diğer çöp dağlarını saklıyoruz. Motivasyona dayalı kitaplar, evinize başka gözlerle bakmanıza yardımcı olur ve gereksiz şeyler tarafından ne kadar temiz alanın yenildiğini anlar.

5. Kişisel büyüme temasıyla ilgilenen eserler.

Ayrı ayrı tartışılması gereken başka bir edebi eser kategorisi var.

İnsanları yaşatmaya motive eden kitaplar. En ilginç 5 eser

Yorgunluk ve depresyon dönemleri her insana aittir ve bu tamamen normaldir. Sabit streslerle aşırı yüklenmiş sinir sistemi, bazen biraz dinlenmeye ihtiyaç duyar. Ancak bazılarımız kendi başımıza üzülme durumundan kurtulamıyor ve daha da derin melankoli dalmış durumda. Bazen bir kişiye yalnızca bir uzman yardımcı olabilir, ancak okumadan sonra sadece yaşamak istemeye başladığınız kitaplar vardır.

1. "Ailem ve diğer hayvanlar" Gerald Darrell, İngiliz yazar ve doğabilimci, mizah duygusu büyük ve iyimser bir adam, romanları ve romanları kahkahalarla okunamıyor. Bu eser, basitçe hayvanlar için sevgi, yaşama arzusu ve sevdikleri şeyi yapmakla doludur. Darrell'in kitabı bize, tüm zorluklara rağmen dünyada hala güzel olduğunu anlamamızı sağlıyor.

2. Genç yazar Joanne Harris'in "The Blackberry Wine" adlı romanı, yetişkinler için romantik bir peri masalıdır. Kitap kendinizi bulmanın asla çok geç olmadığını fark etmenize yardımcı olur ve mutluluğu sadece büyük şehirde değil, aynı zamanda outback'de de bulabilirsiniz.

3. "Yemek, dua, aşk" Elizabeth Gilbert. "En iyi motive edici kitaplar" listesi bu çalışma olmadan yapamaz. Bu, ağır bir boşanma yaşayan ve bir yıl Bali, Hindistan ve İtalya'ya seyahat eden bir yazarın anıları . Bu süre zarfında kendini anladı, çok şey gördü ve yeni bir aşk buldu.

4. "Sen benim hayatımı değiştirdin" Abdel Cellu. Kitaptaki yazar, hayatının gerçek hikayesini anlatıyor ve bu da "Dokunulmazlar" şaşırtıcı derecede olumlu bir filmin temelini oluşturuyor. Ve resimle ve romanda mutlaka karşılanmanız gerekiyor.

5. "Ben hayatta iken" Jenny Downham - on altı yaşındaki Tessa, lösemi hastası hakkında bir hikaye. Halen yaşamak için birkaç ayı var ve yararsız tedaviyi durdurmaya karar verdi. Kız, en az sevdiği arzularının bir listesini yapar ve hayatının son günlerini onlara yerine getirmek için ayırır. Kitap, hayatımızın her anında ne kadar değerli olduğunu düşünmenizi sağlar.

Kitap motive etmek: okunması gereken eserlerin bir listesi

1. Robert Kiyosaki ve edebi eseri "Zengin Baba, Zavallı Baba".

2. "Daha geç saatlerde üçten sonra" Masaru Ibuki ve "Fransız çocukları yemek yemiyor" Pamela Druckerman anne babalarına çocuğunu daha iyi anlamalarına yardım edecek.

3. Marla Scully, uçan ev hanımı ya da Mutfak lavabosundaki Yansımalar kitabını yazdı; burada temizleme yöntemini ve evin titanik çabalarını uygulamadan temiz tutma yöntemini paylaştı. Şimdi bu yöntem milyonlarca kadın tarafından başarıyla kullanılmaktadır.

4. Motivasyon uzmanı dünyasında yaygın olarak bilinen Robin Sharma'dan "Ferrari'sini satan keşiş" döngüsü, kendi gelişimine adamıştır.

5. İlişkilerle ilgili en iyi kitaplardan biri John Grey "Marslılar, Venüs'ten Kadınlar" dır.

Sonuç

Motivasyonel kitaplar, karmaşık yaşam konularına cevap bulmakta yardımcı olur ve bir kişiyi kendilerine ve çevrelerindeki dünyaya karşı tutumlarını değiştirmeye yönlendirir. Bazen, hedefe ulaşma teşviki elde etmek için kitabı açmanız yeterlidir ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.