ÇirkinlikKendin yap

Kendi kendini yetiştirmiş bisiklet. Nasıl bir bisiklet yapmak

Sıcak havalarda başlaması açık havada giderek daha önemli bisiklet olma ile. Bu park ve bisiklet yolu onların demir arkadaşlarına bir günde ne zaman bütün aile boğuşma izlemek güzel. Bisiklet yorucu egzersiz spor olmasa bile, sağlık, genel fiziksel gelişim ve çok faydalı geliştirir. Piyasada bisiklet çeşitli fonksiyonel açıdan ve değer hem de çok büyük ve en zorlu müşteriyi tatmin edebilir. Ve bireysel öğelerin fiyatı birkaç bin dolara kadar olabilir. Böyle dağ, pist, spor, şehir olarak bisiklet farklı türde, bir sürü vardır. Ayrı bir grup kendini yetiştirmiş bisikletler bulunmaktadır. parametreler kitleler, inşaat, tekerlek boyutu, hızları sayısı, vb çeşitli birbirinden ayırt

Bir bisiklet ille değildir Buy

Bir bisiklet satın almaya bir alternatif kendi elleriyle kendi üretim haline gelebilir. Kendinden bisikletler çok yaygındır ve yürütme özgünlüğü ile karakterize edilir. Ama böyle fikirler sabırlı olmalıdır uygulanması ve belirli beceri ve araçları sahip olmak. Ve en iyisi gerekli araçları ve ekipmanları tabanı ile donatılmış dükkanı, erişmesini. kimseyle yapmak zor olmayacak kendini yetiştirmiş bitmiş parça bisiklet toplayın.

Nasıl bir bisiklet yapmak için?

toplanması amacıyla elleriyle bisiklet, ayrıntılı bir çizim gerekiyor. Bu kendi üzerine çizebilir, ama zor değil bulmak istediğiniz takdirde hazır bir seçenek, kullanmak en iyisidir.

Bitmiş çizim kullanımı aracından montajında olası hataları önlemek için. Teknik olarak yanlış çizim tarafından imal bisiklet, üzerinde, binmek imkansız olacaktır. Buna ek olarak, eğer bunları giymek hızlandırılmış yol açabilir artırılacaktır öğeler bazı parça ve bileşenler üzerinde yük bilançosunu, yanlış hesap. Ve bu araç bozulduğunda yakında en kritik anı gelip ya da ayrı düşebilir. Çok yüksek riskli bir kusur sollarken, yaralanan veya sakat alma sırasında bisikletin derhal çalışma.

olmadan yapamaz Alımları

Böyle zinciri ve tekerlekler gibi bazı mekanizmalar, evde yapmak ve hatta atölyede mümkün olmadığı anlaşılmaktadır. Her durumda, onlar bitmiş formda satın almak zorunda. Bu durumda, jant ve jant tellerini yapılan hangi malzemeye dikkat etmelidir. Lastik dikkate bisikletin çalışma koşullarını alarak seçilmelidir. Sessiz kentsel ortamda binmek planlıyorsanız, o zaman her zamanki kent tipi lastikleri uygun. Eğer engebeli arazide agresif sürüş veya operasyona planlıyorsanız, zemin ile çekiş iyileştirilmesi için güçlendirilmiş sırtına sahip bir lastik gerekir. Çok popüler ve özgün artık doğaçlama üç tekerlekli bisikletler. Doğrudan bisiklet montaj önünde dikkatle çizim ve eylemlerin tam dizisini belirlemek için çalışılması gerekmektedir.

Dayanıklı metal, dayanıklı bisiklet

dayanıklı metalden yapılmış farklı çaplarda çerçeve üretim boru ihtiyacı. Metal yüzey, bir anti-korozif kompozisyonu ile muamele edilir, eğer bu, tavsiye edilir. Bu bisikletin kullanım ömrünü uzatacaktır.

Çizimde çerçeve elemanlarının her imal etmek ve bir arada bağlayın nokta kaynak. Çerçeve hazır olduğunda gerekirse, tüm ayrıntıları kesinleştirmek üzere, kusurları incelenebilecek ve edilmelidir.

çatal üretiminde kalıplama için özel ekipman kullanılmasını gerektirmektedir. Metal dövme bu amaçlar cihazlar ve araçlar için kullanılabilir. çatal ve çerçevenin Kod elemanları onlar jantlar, dişlileri ve pedallar monte etmek için gerekli tüm delik gerekir neredeyse hazır.

Ardından, direksiyon simidi, koltuk ve pedallar yapmak gerekir. Bu parçalar eski bir bisikletin arta kalan, bunlar tamir edilebilir veya iyi durumda olup olmadığını basitçe Normal görünüme yol açar. Zincir tekerlekler ve fren ayrıca gerekirse, onarım durumlarını görmek ve gerekir. Sorunlar fren mekanizması üzerinde gres yokluğunda nedeniyle kalitesiz bisiklet zincirinden bağlantıların nedeniyle sızdıran konuşmacı için ortaya çıkabilir.

Ev yapımı bisikletler, daha doğrusu bunların parçaları boyanabilir, bir primer ile önceden kaplanmış. mürekkep da ince bir tabaka, böylece aşınmaya karşı metal koruma. Bu uygun durumda detayların göz tutacaktır.

Montaj ve çalıştırma

Tüm bileşenler hazırsanız, o toplandı aracın teknik uygunluğu bir ön değerlendirmesi için bir çerçeve onları monte etmek mümkündür. Eğer dikkat gereken ilk şey kalite ve bütünlük bisiklet hız, pedal çevirme kolaylığı, frenler ve diğer küçük nüanslar işlevselliği.

sürme memnun olmayan veya çaba olmadan mümkün değilse, tutarsızlıkları anlama bunları gidermek ve bir sonraki testi tutmak için gereklidir. tüm parçalar ve komponentler iyiyse bisiklet tamamen boya demonte edilmelidir.

Satın alma ve inşa

Böyle karmaşık bir varyant başvurmak için hiçbir özel arzusu varsa, o hazır bileşenleri satın almak ve ihtiyaç ve isteklerine göre uyarlayarak, kendi elleriyle bisiklet montajı kolaydır. Sen titanyum ya da daha ucuz alüminyum çerçeve kullanılarak hafif sürümünü toplayabilir. Uygun kalite ve herhangi bir değer bileşenleri ile donatılabilir. Olası bir inşa etmek motorlu bisiklet. Böyle ulaşım Ev yapımı varyantı en uygun ve pratik olacaktır. Bir düğüm ya da özelliklerine uyacak şekilde durdurdu basitçe bozuk bileşenlerinin ayarlamak veya varsa, herhangi bir sorun olmadan yenisi ile değiştirilebilir.

Bunun yerine bir arabanın bir bisikletin sık kullanımı sadece sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu hatırlamaya değer değil, aynı zamanda çevresel durumu iyileştirmek için yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.