ÇirkinlikKendin yap

Kendi elleriyle LED farlar. LED kısa farların

arabasını sahip Her sürücü hayalleri, uygun, rahat ve benzersiz oldu. Dış ayarlama - bu sadece bir kendini ifade yollarından değil, herhangi bir aracın onurunu öne çıkaran, yapmak da ilginçtir. Örneğin, her sürücüye gücü elleriyle akort LED farları yapmak. Minimum maliyet - maksimum etkisi!

Ayarlama farlar - yürütme yöntemleri

Ayarlama - Bu revizyon, bir bakış açısıyla otomobilin tasarımında değişiklikler vurgulamak veya bazı detayları geliştirmek. İç (arıtma motoru, yolcu bölmesi) ve dış (transformasyon tamponlar, süspansiyonlar, gövde) olabilir.

ayar çok yaygın bir tip - makinelerde farlar kesinleşmesi. değişiklikleri hemen ve arabanın bakmak - Sonuçta, ışık veya optik formunu değişmelidir.

optik cihazlar rafine birçok yolu vardır. Sen Xenon veya yükleyebilirsiniz LED lambalar farlar, değişiklik veya belirli "kirpikler" yapma, optik şeklini vurgulamak. Ama "Angel Eyes" - LED halka optik - bir sıçrama yapmak yapabilir!

seçim için ne bir yol - her sürücünün meselesi. Will standart farların montaj satın alınan veya revizyon - araba her durumda başkalarının dikkatini çekecek. bu tür işler yapabilirsiniz kesinlikle herhangi bir araç sahibi ile başa çıkmak için. Bu bireyselliklerini vurgulamak, hem de otomobil fuarında bir gezi tasarruf için harika bir yoldur.

LED ayarlama

Son zamanlarda, bir çok popüler LED'in araç kullanımı optik cihazların tamamlanması için lambaları olduğunu. En yeni araba hazır LED farlar fabrikadan gidin. Bu durum, bu küçük ampuller çekiciliğini ama onların düşük maliyetli sadece atfedilebilir. LED ışıklar kendi elleri hazır kiti satın almak daha ucuzdur üretirler.

LED ayar avantajları

 • Yüksek ışık verimliliği. gün ışığı kadar yakın Ampüller.
 • nedeniyle yokluğu Yüksek titreşim direnci iplik nakalyvaniya.
 • (On yıla kadar ve lambalar fazla oniki saat kullanarak yukarıdaki) Daha uzun ömürlü.
 • radyasyon bir geniş.
 • Anlık bir başlangıç. LED lambalar kullanarak onları ısıtmak için ve hafif parlak hale beklemek gerekmez - anında gerçekleşir.
 • LED'ler aşırı sıcaklıklara karşı dirençlidir. yüksek ve düşük fiyatla mükemmel davranış.
 • Güvenli ve (hiçbir cıva ve ultraviyole radyasyon) çevre dostu.
 • Estetik. bir lambanın boyutu optik cihazların formu ile deneme sağlar.
 • birinin nispeten düşük fiyat LED.

LED'ler ayar hayranları için çok caziptir nedeni budur. Lambalar farların daha da geliştirilmesi ve tasarım için değil, aynı zamanda iç aydınlatma, pano, tekerlekler, gövde altı için de kullanılır.

LED ışıklar kendi elleriyle yapmak

araba için LED optik satın herhangi bir sorun olmayacaktır. otomotiv ürünleri pazarı her zevke ve bütçeye uygun modeller geniş bir yelpazede sunuyor. Ancak bu ışıklar da kendi elleriyle yapılır.

sinyalleri, çevirmek mümkün değildir sadece LED gündüz seyir ışıkları olun, aynı zamanda ışıklar sis farları park ve kuyruk ışıkları.

gerekli çalışmak için:

 • LED'ler ve dirençler (boyut ve sürücü takdir rengi).
 • Elektrik bandı.
 • Lehim.
 • Mastik.
 • Metal matkap.
 • Tel, işaretleyici, boya.

yürütme sırası

personel uzaydan sökülmüş spot çalıştırmadan önce. Yavaşça kurutma ısıtmak ve eski dolgu macunu çıkarın. Reflektörler LED'ler çok kör olmayan matt black renkte boyanmış olmalıdır. Marker vücudun yerleri işaretlemek ve diyotlar eklenecektir delikleri, delinmiş için. LED'ler dirençler bağlanır - onlar kablolama tükenmişlik ve kısa devreyi kurtaracak. tel yardımıyla düzenli bir yerde lamba açın. LED'lerin çalışma test edilecek sonra far dolgu macunu ile doldurulur ve geri ayarlanabilir.

Bunun yerine, LED'ler hazır LED lambaları veya kafa satın alınabilir. Onlar biraz daha pahalı normalden daha pahalı değil, aynı zamanda daha az güçlük teslim. kendi elleriyle LED sis farları hale getirmek için, LED kafa gerekir ve düşük ışın için uygun lambaları. İmalat PTF prosedürü önceki ile aynıdır. Tek fark - olgusu. protivotumanok eski ve başka bir aygıt için uygundur.

WHA de LED ışıkları - kendi elleriyle "Angel Eyes" do

halka ışıkları LED - araba markasının piyasaya sürülmesinden sonra "BMW" sözde "Angel Eyes" olan çok popüler. Bu tür bir ayarlama kimin optik dairesel olduğu tüm arabalar için uygundur. VAZ, benzeri olmayan, bu tür değişikliklere yatkındır.

kendi "Angel Eyes" hale getirmek için, aşağıdaki "maddeler" gerekli:

 • (Örneğin panjur o gibi) Plastik sopa.
 • Mastik.
 • LED'ler - 8 adet.
 • Dirençler - 4 adet. (1-2 diyot direncinin hızında).
 • Kalay.
 • Kerpeten.

Sopalar yumuşatmak gerekir. Bu fırında veya kaynar suda veya yapılır. Yumuşak sopalarla teneke etrafında çevreler. kolaylık sağlamak için, pense kullanın. İpuçları hafifçe diyotlar eklemek edebilmek için, aşağı kesti. Onlar için de sopalarla uçlarında delik delmek gerekir. LED'ler dirençler ile bağlı ve ortaya çıkan ringde kurmak vardır. iki diyot - bir açıklık içinde. halka etrafında diyot kesilmiş küçük kesikler parlatacak. kesikler bir buçuk santimetre bir aralık ile sopa 1/3 derinliğinde yapılmalıdır. Daha sonra dikkatli bir şekilde far sökülür ve elde edilen halka önce iş kontrol içine sokulur. Daha sonra optik kapatılır ve tekrar monte edilir. Eh, LED farlar kendi elleriyle yapılır! Bazı serbest zaman ve malzemelerin minimum tam zamanlı optik dayanılmaz hale getirecektir.

Alternatif optik otomobil satıcısı

farlarla "rahatsız" istemeyen kişiler optik kendini hazır setleri özel mağazalarında satın alınabilir yaptı. biçim, amaç, kalite ve fiyat farklı Işıklar, kesinlikle herhangi bir sürücü tatmin. Örneğin, iyi bir LED gündüz seyir farları çift başına yaklaşık 2.000 ruble mal olacak. Daha pahalı modeller biraz daha ucuz olduğunu vardır. Popüler Alman markası Hella. modüler tasarım Yüksek kaliteli LED'ler hemen her araba sığacak şekilde. Doğru, bu optik en yüksek maliyeti - 3300 ruble dan. Eğer lütfen, bin fazladan bir çift var ise.

Pazar ve "iç içedir" sahte - ışıkları seçimi çok dikkatli olmalıdır. Özellikle dikkat konut ve cam optik dikkat edilmelidir.

Birkaç kelime son

Araba optik - bu ana bileşenlerinden biridir. Her zaman iyi durumda ve sorunsuz çalışmalarını yürütmek gerekir. Düzgün seçilmiş ve optik yüklü - sürücüsünün ana görevi.

Eski ışıkları yenilemek ve böylece LED ayar yardımcı olacaktır arabanın görünümünü güncellemek için. LED ışıklar kendi elleri zor hatta souped sürücü olmayacak üretirler. Gerekli malzemeler herhangi özel dükkanında satın alınabilir ve bunlar yeni bir lamba satın almaktan daha birkaç kat daha ucuz mal olacak. Buna ek olarak, elleriyle lambaların üretimi - bu bireyselliklerini vurgulamak için harika bir yoldur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.