FormasyonBilim

Kas antagonistleri

sinerjistleri - Fanlar hangi grup birlikte salıncak gerektiği konusunda salonları sürekli, kaslar antagonistleri veya ters tartışma içindedir? İlginç olan şu ki, ağ gibi iyi bu konuda yerel savaşlar gidin ve davacıyız avantajı her hazırlanması düzeyine bağlı olarak başka yöne ardından tek yönde kaydırılır ve.

Yani birlikte, antagonistleri veya sinerjistler sallanmaya daha iyisi nedir kas grubudur? biyoloji, biraz notta müfredat unutmuş olanlar için:

biceps / triceps, göğüs / geri, - başka bir kas antagonistleri, bu gibi grupların örnekleri arasında adlandırılır karşılıklı bulunan bu gruplar kuadriseps / hamstrings. Ama sinerjistler böyle triceps ve göğüs (hem ekstansör) ile aynı işleve sahip olan kaslar vardır.

farklı - yapabilir herhangi hevesli vücut geliştirmeci gibi kas grupları üzerinde ayrılır, her biri eğitim için farklı seçenekler, çok büyük sayıda olunmaz. hepsi tek bir egzersiz için dışarı çalışırken bu seçenekleri bulabilirsiniz. Bir an böyle bir değişiklik için nedenlere yansıtmak için, bu kaslar antagonistleri basitçe yok birlikte veya ayrı eğitilmelidir berrak, aslında, demir kuralı haline gelir. Ama uzmanlar herhangi bir program egzersiz sonrası kas kurtarma için gerekli zamanı kontrol ilkesine münhasıran dayalı olmalıdır gerçeğinin farkındayız. Bu ilkeler koşulların egzersiz bağlıdır eğitim döngüsünün hazırlanması ve yükün daha fazla yayılmasına ve kas gruplarının dağılımına ön plana yalan.

Örneğin, atlet ortalama hazırlanması ve iyi verilerdir. Hiç günün tüm kasları, alternatif yoğunluğunu ve ağırlığı (Plintovicha sistemi) dışarı çalışır, ya da parça (göğüs / sırt, omuzlar / bacaklar) içine vücudu böler - O bir güç çevrimi, üzerine eğitiyor. İkinci senaryoda, kas antagonistleri, tabii ki, birlikte çalışacak. gücün sona ermesinden sonra kas grupları üç gün bölünmüş gereken sırasında yarım döngüsü, söner. Burada soru çözümleri arasında bir gün dinlenme çünkü, eğitim programı ne olacağı, doğar ve aktif çalışmanın bir ay sonra supercompensation düzenlemek için. İki gün sınıflar arasındaki dinlenebilir, ama sonra bütün döngü daha uzun sürer.
İlk seçeneği seçerseniz, kaslar antagonistleri vb ayrı ayrı, geri / pazı, göğüs / triceps, koyun ve edilmelidir. Bu seçenek çerçevesinde, kaslar böyle bir seçenek egzersiz gayet normal olacağı anlamına gelir ki, hafifçe nedovosstanavlivaetsya, her hafta çalışılıyor yükleyin.

Biz tren İkinci seçenek (iki gün ara ile) iki haftada bir kereden her grup. Meme kasları kurtarmak bile büyüklüğünde ve sadece küçük (triseps) ve daha çok bu süre esnasında. Bu yüzden bu faktörler ve yükleme triseps biraz daha sık dikkate almak gerekir, bu yüzden nedovosstanavlivalsya yanı sıra göğüs. Bu egzersizde kas antagonistleri modu birlikte sallanmaya.

Örneğin, ilk gününde, biz göğüs ve biceps, sırt gün ve triceps birkaç gelişir. İlk antrenman yükleri kısmen triseps ve göğüs tamamen ardından pazı yüklendi. İkinci derste, geri çalıştıktan sonra, biz triseps tamamlıyorlar. Gelecek haftaya kadar bu modda göğsüne eğitim edilecek ve o gün geldiğinde, triseps ve göğüs aynı durumda yaklaşık olacaktır.

Özetle her şeyden özetlenebilir şekilde makalenin başında bir soruya cevap olarak - Eğer kaslar antagonistleri ve sinerjistler koymak gerekir ne belirler kural bulunmayan, ancak diğer kurallar vardır ve grup onun için gerekli kırmak için.

Ben ana noktaları açıklamak ve zaten kopya bir sürü kırdı konuda, biraz ışık tutmak başardı umuyoruz. Şimdi bunu bir egzersiz oluşturmak için gerekli ne için kuralları biliyoruz. Ve belki bir dahaki sefere, size yakın birileri araya kaslar sinerjistleri ve kas antagonistleri sallanmaya olsun veya olmasın hakkında bir tartışma başlatmak için tekrar denediğinizde doğru şekilde argüman yanıt vermesine yardımcı olacak küçük bir araştırmadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.