Ev ve AileEvcil

Kedilerin yaşam süresi

Evcil önemli Efendilerinin hayatında işgal eder. İnsanlar bu yüzden şirin tüylü, dört ayaklı varlıklar insanlar yerine hayvanlara doğasında olan nitelikleri atfederek, onların "beşerileştirmek" başlaması onların evcil bağlıdırlar.

Örneğin, "kedi sahibinin" biri bir adam sanki ön pençelerin Sunulan çanak pençeleri alır ve ağzına gönderir kedisi kemiği, tarif eder. Kostya tonunu değiştirerek, onun "iki ayaklı ağabeyi" dinler ve hatta sorular sorarak gibiydi, onun "kedi" düşünceyi ifade etmek, sahibine göre yapabiliyor. ilginç bir yaratılış ev sahipliği Leonid, Konstantin Homo sapiens bilemez Dünya şeye, yaklaşık bildiğini söylüyor. Sahibi insanca onun KOTYARA davranır ve komşularından bunu gerektiriyor. "O, Kostya ve bir adam, sadece yün var!"

Kediler sadece verilen hayret edebilirsiniz o kadar sadık ve doğru olabilir. Kaç efsane halk arasında nasıl yerli kediler yangını ve böylece hayatlarını kurtardı zamanında insanları uyanmak; , Deniz ve dağlar için bazı düşünülemez yol üstesinden, sahipleri ... Ve bu gerçeklerin kıllı amcıklar onu okşamalarla kronik ve hatta ölümcül hastalıklardan insanları rahatlatır zaman - nasıl binlerce kilometre, bu kuyruklu "yün erkekler" eski arkadaşlarını bulundu Eğer kitapların tamamını hacimleri oluşturabilir.

Sadece yazık ki yaşam süresi kediler erkeklerden çok daha azdır. Eğer bu inanılmaz yaratıklar yanında yaşayan ve biliyorum Bu çıkıyor: sahip olduğunuz bu olay ne zaman meydana geleceğini sevilen ve Allah'ın yaratma seven ... Tek soru hiç gömmeye.

İstatistiksel tablolar kedilerin ortalama yaşam 10 ila 15 yıl olduğunu göstermektedir. sahipleri yoktur ve serseri bir hayat sözde olanlar, sadece 4-5 yıl yaşarlar. 22 yıl - Ve, iyi bakım ile 20 bu eşiğe artması muhtemeldir.

Aralarında asırlık vardır. Örneğin, İngiltere'den Ma adlı bir kedinin yaşam süresi 34 yıldı! harcanan aynı miktarda ABD Granpa Rex Allen geliyor. Ben serideki rekor kedi Kedi "kedilerin yaşam süresini" kapatın. O 36 yıl onların ustaları uzun memnun etmek sürdürdü. Biraz daha az Kot Spayk yaşadı.

Ayrı kedi krem puf değinmek istiyorum, 38 yaşından öldü. Eğer insan yaşı projeksiyonunda, kedi saymaya denerseniz, 266 yaşında olacak. Sonuçta, kedi yıl ömrü yaklaşık 7 yıl karşılık gelir. Ne yazık ki, tüm kayıtlı kediler - asırlık Amerika'da veya İngiltere'de ya onun mutlu bir yaşam günlerini geçirdi. Her nasılsa, bu tür vakaların Rusya'da konuşmaları devam edilmez ...

Kedilerin yaşam beklentisi ne mı? Tabii ki, hayatlarının koşulları. yaşamın yolda Başıboş kediler sıkıntılar, hastalıklar ve bekliyor kazaları. Maalesef, insan onurunun temsilcileri nitelikteki diğer kreasyonları bir arada bulunamaz. Ama sahipleri yok kedilerin yaşam süresinin azaltılmış, çünkü bunların korkunç detaylarını numaralandırmak için buraya gerekli değildir.

Ancak, kötülük kendi pussies diliyorum görünmüyor hayvan sahipleri, bazen yanlış eylem yapmak. Örneğin, kedi içerik sağlıkları üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir kapalı bir odada sürekli olduğunu. Kediler, insanlar gibi, bir padok, temiz hava, güneş ışığı, fiziksel egzersize ihtiyaç duyar. Bu bazen ot çiğnemek fareyi yakalamak için, zemine daha derin kazmak gerekiyor, sadece bir ilköğretim olduğunu.

Ayrıca vücudu ve reklamı kedi zarar verebilecek kedi maması. Sen bizi canlı reklam silindirleri sunuyoruz herşeyi inanmak gerekir. Genellikle bu kuru "köfte" Bileşiminde et tek bir gram içermez. Ama kimyasal katkılar hayvanlar bu kedi maması terk zorlayarak ve tekrar ve tekrar zararlı kimyasal talebiyle, yem alışmak neden olur.

kedi stres etkisi zihinsel durumu üzerinde son derece olumsuz etkisi. sürekli çığlık küfür ve ağlıyor o evlerde, hayvanlar da sinir ve sinir sisteminde hastalıklara maruz bulunmaktadır. Ama aşk Abdülmecid ve anlayış ve kediler, dengeli neşeli, mutlu ve sağlıklı bir sakin, yaşadığı. Bu nedenle, bir evcil hayvan için zemin, insanlar ciddi potansiyellerini hesaplamak Saygısızlık bizim genç kardeşlerimizi tedavi etmek ve kaderlerine sorumluluğunu gerçekleştirmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.