KanunDevlet ve hukuk

Kamu Dernekler Kanunu

yasanın kamu dernekler kendi etkileşim sürecinde çeşitli şirketler ve kuruluşlar arasında uyumlu bir ilişki kurmak amacıyla kabul edilmiştir. Birleşme veya reorganizasyon ve mevzuat üzerinde karar verebilir bu şirketlerin liderleri medeni hakları ihlali yarar. Ve ülkenin vatandaşı ve yabancı temsilcileri eşit hükümet desteği ve adalet kurulması güvenebilirsiniz.

Federal Yasası üzerinde Kamu Dernekleri kapakları şirketleri tüm formları malıdır içeriğe sahip şekillendirilmiş üzerinde ortak isteği arasında grubu insanlar. Ancak her bir istisna vardır kural. Bu durumda, ticari nitelikteki dini toplumların yanı sıra şirketler için geçerlidir. Her kişi serbestçe dışarı çıkmak ve bu tür derneklere gelip kendi arzusu ile, güdümlü olabilir ve kimse onu bunu yasaklamak hakkına sahiptir. Buna ek olarak, dernek özel izin belgesi alma için gerekli değildir oluşturmaya karar kişilik bir grup, bir lisans yani. Hazırlık ve yürütme tüzüğünün ve gelecekte onun sıkı uyum için yeterli bir koşul olarak kabul edilir.

Dernekler Kanunu örgütü tüzel kişi statüsü verilmesi amacıyla devlet kaydını geçmek hakkı sağlamaktadır. Ama aynı zamanda herhangi bir özel kayıt olmaksızın serbestçe çalışabilir. Bu sorun yaratıcıları tarafından göz altında olduğunu. Elbette mevzuat mayıs saatlerde be düzenlenmiş ve modifiye, böylece liderleri dernekler DistCC'nin monitörünü herhangi yenilikler için be uygulanan yılında tasarı, çünkü cehalet içinde mevzuat mu değil korunma karşı sorumluluk.

Yani, bu is gerekli etmek netleştirmek nasıl yasa kamu ilişki olmadığı ortaya çıkar terminoloji. Aslında, dernek - Kar amacı gütmeyen bir toplum, üyeleri karşılıklı rıza ile ve gönüllü olarak içine girmiş tüm kimin evi. Liderler böyle bir toplum is taşınan dışarı göre katılımcılar ve temel görevi is için elde seti gol dayansın ki ortak çıkarları ve arzuları. Eğer kurum arasında liste are yaratıcıları ve tüzel kişiler ve bireyler, bu is dikkati çekiyor hakları olduklarını, yani vatandaşların can koymak ileriye onların şartları, dayansın üzerine kanun ve hiçbiri arasında onların zarar vermesi değil.

özenle her öğeyi göz önünde bulundurmalıdır birleşimin oluşturulması yılında kurucu belgenin veya tüzüğü. Eğer dikkatlice okuma Federal Yasa ile Dernekler, o olur berrak hepsi faaliyetler kurumsal esaslı sıkı uyumluluk ile statü. Bu nedenle amaçlar ve hedefler arasında organize bir grup aradığım uzun vadeli ve ulaşılabilir olarak sonradan için ihlal en az biri noktası arasında kurucu enstrüman sağlar için sorumluluk. kuralların ihlali olan belli bir ceza olmalı böyle dernekler çarpıcı bir örnek, bir siyasi parti olarak hizmet verebilir.

Dernekler Kanunu faaliyetlerini esas alacağı temel ilkelerini içerir:

  • hukukun üstünlüğü;
  • eşitlik;
  • öz-düzenleme ve kontrolü;
  • gönüllü.

Gerçekten de, bu genel olarak niyet bazında kişilerin oldukça gevşek bir gruptur. Onların takdirine varlığı, amaç ve hedeflere, yönetim, işletme ve diğer formların organizasyonel ve yasal formu belirlemek de öyleler. Ancak, çok önemli bir gereksinimi tabidir: onlar hakkında tüm bilgiler her ilgilenen kişiye açık ve ulaşılabilir olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.