SağlıkMüstahzarlar

Ilaç 'Diazolin' (çocuk) - kullanım klavuzu

Tıp "Diazolin" (isim "mebhidrolin" arasında.) - Uzun yıllar boyunca kullanılan ilaç, alerji tedavisinde yetişkinlerde ve çocuklarda. Bu ilaç aittir antihistaminik, ya histamin H1-reseptörlerinin blokerleri. bugün Rus ilaç piyasasının, birkaç düzine benzer araçlar vardır gerçeğine rağmen, ilaç "Diazolin" karşılık gelen dozaj grubundaki satış açısından üçüncü ve dördüncü yerlerden farklı bölgelerde olmak hala çok popüler. Tabii ki, son ama en az bu durum düşük fiyat nedeniyle, ancak sadece şudur: ilaç hızla rahatlama getiren etkili, verimli yollarla haline gelmiştir.

herhangi allerji formu ile çocuklar ve yetişkinler için reçete "Diazolin" ilaç. Bu etkili, mukozal ödem rahatlatır kaşıntı ve deri döküntüleri kaldırır. Onun uygulama atopik dermatit, saman nezlesi, ürtiker, egzama, astım için tavsiye edilebilir. İlaç "Diazolin" uygulamaya çocuk kılavuzu vererek dahil bebekler, ve böcek ısırıkları tavsiye eder: o kaşıntı ivedilikle kaldırılması katkıda alıp şişme azaltır. Ancak bu ilaç, hem de en diğerleri, kendi çocuklarını atamaya gerek yoktur: kullanımı ciddi kontrendikasyonları vardır.

İlaç "Diazolin" çocuklar, hem de "yetişkin" dozaj peptik ülser hastalığı muzdarip olanlar için alınmamalıdır içinde (ilaç idaresi üzerine talimat bu özel önem vermektedir). Bu ilaç mide tahriş özelliği vardır, bu nedenle dikkatli ve gastriti olan reçete edilir. Buna ek olarak, paradoksal olarak, kaşıntı ve döküntü ile kendini gösteren alerji ve kendini ilaç "Diazolin" nin durumlar vardır. İlaç uzun süre önceden alınmış ancak Hastanın durumu ağırlaştırılmış Bu nedenle, mutlaka doktor danışmak gereklidir - belki de bireysel hoşgörüsüzlük bir durum söz konusudur. İlacın kullanımına Mutlak kontrendikasyonlar nöbet eğilimi, hem de iki yıl çağı.

İlaç "Diazolin" çocuklar - bu vurgulayan ilacın kullanım talimatları - yetişkinler için tedavi, her şeyden önce, onun dozajı farklıdır. Yetişkinler için 0.05 gr Diazolin - - Çocuklar için bir drajeler iki ila üç kat - iki yaşından büyük 0,1 gr Çocuklar, en çok iki kez, günde beş yıldan fazla için, resepsiyonda bir topağı görevlendirmesini istedi. Tam doz, doktor tarafından belirlenen hazırlama resepsiyon sayısı. Karaciğer ve böbrek için düşürülebilir. drajeler yanında, çocuk granüller şeklinde ilaç "Diazolin" yayınladı. kaynar su ve iyice birkaç dakika içeriği yavaşça karıştırılırken - Bunlardan, bulamaç, sıcak (50 ° C + 40 ° C) bir şişe 100 ml ilave edilerek hazırlanır. Yedi, 5 mi - - altı - iki ya da üç yıl çocuklar için bir süspansiyon tek bir dozu, 2.5 ml dörttür on - 7.5 mi. ille sarsılmış yeme önce o günde üç kere al. ilacı "Diazolin" (Çocuk) ifadesi 5-7 gün önerir atın. hekim tarafından belirlenen yetişkinler için elbette süresi, alerjik reaksiyonların doğası ve şiddetine bağlı olarak.

İlacın yan etkileri ve ilaç verildikten sonra "yetişkin" dozunu ve alma sonucunda ortaya çıkabilir "Diazolin çocuklar." midede ağrı, ağız kuruluğu, uyku hali ve yorgunluk, bulanık görme olasılığı hakkında konuşurken kullanım için talimatlar. Çoğu zaman, ancak, aşırı dozda uyuşturucu kaynaklanmaktadır. Çoğu durumda iyi yetişkin ve genç hastalar ve tolere edilir ve kontrendikasyonlar yokluğunda hem verimli almayı tavsiye edilebilir antihistaminik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.