SağlıkMüstahzarlar

İlaç "seftriakson" çocuk: tanımı ve yorumu

icadından beri Antibiyotikler nedeniyle bulaşıcı hastalıklara karşı mücadele konusundaki etkinliği büyük başarı kazanmıştır. Ama bu ilaç grubunun bu ilaçların kredibilitesinin yok bunların yan etkileri, ortaya çıkarmak için, daha ayrıntılı olarak incelenmiştir zamanın geçişi ile. "Seftriakson'a" antibiyotik ve üçüncü nesil yoksun değil. Çocuklar bulaşıcı ve inflamatuar hastalıkların tedavisinde reçete edilir.

farmakolojik özellikler

Hazırlama "seftriakson" anaerobik, aerobik, gram-negatif ve gram-pozitif bakterilere karşı aktivite gösteren, geniş spektrumlu bir bakterisidal aktiviteye sahiptir. ilaç intravenöz ve kas içine enjeksiyon için çözeltiler hazırlamak için tasarlanmıştır toz veya sarımsı beyaz renkli şeklinde imal edilmiştir. İlaç "seftriakson" lidokain yüzde bir çözeltisi yetiştirilen. Antibiyotik menenjit, pnömoni, peritonit, piyelonefrit, için öngörülen , akciğer apsesi , enfekte yaralar ve yanıklar ve diğer hastalıklarla.

soyut önerdiği gibi, "Seftriakson" yenidoğan vücut ağırlığının kilogramı başına yirmi ile elli miligram miktarında uygulanır gerekmektedir. on iki yıl iki ay arasında değişen Çocuk vücut ağırlığının kilogramı başına yirmi yüz miligram arasında dozunu artırmak mümkündür. Doktor, belirli bir hastalığın semptomlarının dayalı bireysel tedavi süresini belirler. İki gram - Gün boyunca çocuğunuzu alabilir ilacın maksimum tutar. Doz "Seftriakson" çocuk (yeni doğan) halen olgun enzim sistemi bebek olarak girilemeyen özet olarak belirtilen daha büyüktür. reçete yumuşak doku enfeksiyonları ve cilt çocukların vücut ağırlığının kilogramı başına elli yetmiş beş miligram miktarında "seftriakson" anlamına zaman.

İlaç "seftriakson" K vitamini sentezi için bir engel oluşturur ve bağırsak mikroflorası engeller. Bu (azaltan ilaçlarla ilaç paylaşarak kanama meydana gelmesini teşvik edebilir trombosit agregasyonunu). Ayrıca "döngü" diüretikler ile ilaç "seftriakson" nin eşzamanlı kullanılması tavsiye edilmez nefrotoksisitesinin tezahürü olasılığını arttırır. hiperbilirubinemili İlaç "seftriakson" çocuk ve prematüre bebekler sadece tıbbi gözetim altında uygulanmalıdır. Dikkat bir böbrek yetmezliği olan hastalarda bu ajanla tedavi sırasında dikkatli olunmalıdır.

Hamilelik sırasında vücut üzerindeki etkileri ile ilgili araştırma tesisleri yapılmamıştır rağmen, bir çocuğun doğumunu bekleyen hepsi aynı kadın ihtiyatla ve tek risk çok az olduğu durumlarda alınmalıdır. ilaç emzirme sırasında kadını reçete edilirse, tedavinin süresi o emzirme durdurmak için gereklidir.

onlar ilaçlarının yan etkilerinden endişe çünkü çoğu ilaç "seftriakson" çocukları vermek korkuyorlar. Bunlar ishal, bulantı, kusma, kolestatik sarılık dahil psödomembranöz kolit, hepatit. Alerjik reaksiyonlar: kaşıntı, deri döküntüsü, eozinofili. Nadir durumlarda, görünebilir anjioödemi. ilacın uzun süreli kullanımı periferal kanın bileşiminde yansımaktadır.

hazırlık Yorumlar

reçete ve hastaneler ilaç olarak uygulanan izlerken Genç anneler "seftriakson" Çocukların farklı karakterin yorumlar bırakın. Tedavinin sonucu esinlenerek bazıları, mutlu çocuklar kurtarma söyle. İlacın yan etkileri kendi gözleriyle görmek mümkün olduğu gibi Diğerleri, dikkatli ilaç hakkında dile getirdi. onun önemli eksiklerinden biri olan birçoklarına göre, çünkü sert çocuk tedavisinin tüm kursu dayanacak şekilde ne, enjeksiyon yerinde hassasiyet olduğunu. Ancak, tedavinin sonucu en sık pozitif, yani yan etkileri ilacın avantajlarını gölgede yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.