FormasyonÖykü

İkinci Dünya Savaşı uçakları. İkinci Dünya Savaşı Askeri uçaklar

Birçok göstergeler İkinci Dünya Savaşı genel olarak dünya düzeni içinde, aynı zamanda özellikle savaş sanatın anlaşılmasında sadece benzeri görülmemiş bir olaydı. Askeri savaş taktikleri, hücum ve savunma hızla gelişmiştir ağır makine hızla demode oldu ve onun yerine yeni bir konveyör ile çıktı. Özel bir yer, tabii ki, bir kısacası havacılık aittir zamanda, Sovyet sanayi kendisi için bir atılım yapmıştır.

Majesteleri Havacılık

İkinci Dünya Savaşı uçakları - askeri teknoloji açısından ana karakterlerinden biri. O zaman, Sovyetler Birliği sadece bu endüstriyi geliştirmek başlıyor. Ne kadar kötü Rusya gerisinde kaldığı ilk güçlü düşman baskını gösterdi. Sovyet birliklerinin bir saldırı için hazır değildi. Savaşın ilk dakikadan LuftWaffe Rus gökyüzü sıyrılmaya kolay değildi çok güçlü rakip, göstermiştir. O çoğu yok Sovyet uçakları, ve hatta kapalı almadı.

Ancak, savaş hızla devam gerçeklerini öğrenme. Uzmanlar Dünya Savaşı uçakları sırasında ayrıca sivil havacılık yansıyan havacılık gerçek bayındır, bu şekilde başlar onların görüşüne göre oybirliği vardır. İkinci Dünya Savaşı uçağı oluşturma, Sovyetler Birliği güçlü bir hava gücü çağrılacak hakkını kazandı.

LuftWaffe düşük uğultu, parlak renklendirme ve teknik donanım dehşete. Sovyet tasarımcılar sadece rekabet edemedi İkinci Dünya Savaşı Sovyet uçakları için güçlü ve hızlı bir hamle yapması gerekiyordu, ama aynı zamanda gökten düşmanı sürmek için.

Test ilk ateştir

o zaman hemen hemen tüm başlayanlar askeri pilotlar için ilk yaz kabin ünlü "mısır koçanı" U-2 olmuştur. İkinci Dünya Savaşı uçakları ve bu güne kadar askeri teçhizat modellerini kalır ama çift kanatlı o bir kazan dövme için ne yapmış önemli bir katkı verilmiş bir efsane haline geldi. Eğitim modelinin daha başka bir şekilde kullanmak zordu. Bu onun küçük kalkış ağırlığında, tasarım, asgari kapasite nedeniyle oldu.

Bu arada, tasarımcılar hafif bombaların uçak susturucular ve tutucular monte başardık. onun minyatür, gizli sayesinde, oldukça tehlikeli bir gece bombacısı dönüştü ve savaşın sonuna kadar bu kapasite kullanılmıştır.

Palma üstünlük savaşçısı

Fighter gerçekten çatışmalara tüm tarafların havacılık cephaneliği özelliğidir. o zaman en tehlikeli askeri uçak Luftwaffe, elbette, aitti. Eşit şartlarda onları dövüşebileceğini bir uçak oluşturmak için gerekliydi. I-16 Alman savaşçıları önemli ölçüde aşağı özelliklerine. Zafer, onu kazanır, çok maliyetlidir ve oldukça uçaktan daha fazla pilotun beceri ve cesaret bağlıydı.

O sırada MiG'ler - prensipte onların muharebe özelliklerini iyileştirmek bu güne kadar tüm değişiklikler ve Sovyet Hava Kuvvetleri'nde yeni bir kelime. MiG-3, savaş döneminin gerçekten en tehlikeli uçan makine olarak kabul - Sovyet gökyüzü mücadelesinde Almanlar layık rakipler üçüncü değişiklik yaptı. 11 km kadar saatte 600 kilometre, yükseklik aşan yüksek hız. Bu savunma içinde onun ana avantaj haline geldi.

yak

Askeri uçaklar özellikle bir seferde onu bir araba sığacak zordu muharebe performansının bir kütleye sahip olmalıdır. MiG'ler düşük bir irtifada Almanlarla rekabet etmesi mümkün değildi. Beş kilometrelik düzeyinde, onlar hızını kaybetti. Ve burada hızla modifiye Yaqui, için mükemmel bir yerine geçer. Nihai mücadele seçenek - Yak-9 - uçağın kendisinin göreceli canlılıktaysa güçlü mühimmat ile donatılmıştı. Bunun için, o Sovyet askerler için değil, aynı zamanda müttefiklerine sadece tercih araç haline gelmiştir. "- Neman Normandiya" Örneğin, o Fransız pilotların çok düşkündür.

ana dezavantajı Sovyet İkinci Dünya Savaşı uçağı vardı, zayıf mücadele ekipman. Onlar vardı makineli tüfekler nadiren 20 milimitrovuyu silahı. Bu sorun hala o iki silah ShVAK ile bir savaşçı La-5 doğduğu tasarım bürosu dükkan, kararlaştırılmıştır.

hava zırh

motorun içinde monte edilmiş bir metal, kumaş veya kontrplak ile kesilmiş ahşap veya metal bir çerçeve, ve savaş zırh kümesi: BOB uçak değişen derecelerde, aynı tasarım ilkesi sahiptir. tasarımda Ilyushkina Bürosu uçak zırhının iktidar yapılarının bir kısmını yerine, ağırlık dağılımı prensibini revize etmiştir. Bunun sonucu, IL-2 kurulmasıdır. Bir stormtrooper olarak Düzlem gökte, ancak yeryüzünde sadece dehşete düşürdü. gemide nihai yapılandırma ona imha yüksek düzeyde sağlanmalıdır tabanca kalibreli 37 mm kuruldu. İkinci Dünya Savaşı Alman uçağı nihayet gerçek bir rakip araya geldi.

Hava kafesin başka ayrılmaz üyesi - bombardıman uçağı. Pe-2 güçlü savaşçı olmak aslen, ama sonunda KB tehlikeli uçaklar, seçkin dalış etkinliğinin çıktı. Bu modifikasyon bir zamanda ortaya çıkmıştır. Yanında çıktı ve yüksek irtifada bıraktı o zaman zirve sırasında oldu bombayı düştü ve.

Bununla birlikte, modifikasyon en fazla sayıda TU-2 sahipti. Bu bir izci bombardıman uçağı, saldırı olarak kullanıldı.

İkinci Dünya Savaşı Alman uçağı Sovyet savunma şaşırttı. Onlar dehşet içinde. Bu arada, Sovyet Bürosu meydan okumayı kabul edip nispeten hızlı bir şekilde cevap verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.