ÇirkinlikTamirat

İç işler için odun Yağ: faydaları, özellikleri uygulama

ahşap işleme cilalar - mükemmel bir çözüm. Ancak, bu tür koruyucu kaplanmış alt-tabaka yüzeyi dikkatli bakım ve düzenli restorasyon gerekir. Bütün bu oldukça zaman alıcı ve karmaşık bir süreçtir. Gereksiz sıkıntıdan kaçınmak için, iç işleri için ağaç yağı kullanılmalıdır.

Fonksiyonlar yağ emdirme

İç işleri için odun yağı yerine ana görevi - işlenmiş yüzeylerinin kalitesinin iyileştirilmesi, malzemenin yapıya kavuşturulması, yapıların ömrünü uzatır. Bu etki, ahşabın derin katmanlarına nüfuz bu bileşimlerin özelliği ile elde edilir. Sonuçta iç işler için ahşap yağı sıkıca polimerizasyon işlemi geçen lif malzeme birbirlerine bağlar.

Neden ahşap işleme yağa tercih vermek daha iyidir?

Nedense, deneyimli ustalar genellikle iç işler için ağacı yağı tercih? Misafir uzman söz konusu sızma malzemesi çift eylem üzerinde sahip olduğunu düşündürmektedir. Her şeyden önce, yağ içindeki kimyasal hasar ve nemden koruyarak, derin ağacın yapı içine nüfuz eder. Buna ek olarak, malzemenin yüzey benzer bir rol oynar yeterince yoğun koruyucu bir bariyer oluşturur.

Yağlı boya temelleri üzerinde Avantajları

Ustalar bu gibi durumlarda, yağlı boyalar ihmal kullanmayı tercih:

  1. egzotik, pahalı ahşap, kendisinde doğal yağlar açısından zengin iç yapısı tedavisinde.
  2. ahşap yapının operasyonu önemli nem ve sıcaklık değişimleri açısından beklenen zaman.
  3. ısıtma elemanları altına yerleştirilmiş doğal parke tahta döşeme veya etkilerin, gerekli koruma edin. Bu durumda, yağ emprenye kullanımı malzemesinin deformasyonuna ortadan kaldırır.
  4. açık havada zemin tedavi durumunda. Hatta en yüksek kalitede, pahalı boyalar donma-çözülme çevrimleri sınırlı sayıda dayanabilir. Emprenye sakıncaları yağ yoksun söyledi.
  5. nem ve su (yakın banyo bulunan yapılar, havuz) ile temas halindedir ahşap kaplama içinde.

İç işler için odun yağı vardır özel kalite vardır. fizyoterapistler refahını geri iddia gibi, ahşap zemin üzerinde çıplak ayakla yürümek. Yağ emdirme ile işlenen ahşap orijinal doğal topografya korur. Aksine, tam ağaç tamamen pürüzsüz hale çivi hizalar.

işin Özellikleri

Nasıl doğal kaplamaların işlenmesi için ağaç iç işler "Tikkurila" için petrol ve diğer ortak zemine başvurulur? aşağıdaki gibi işlem olup.

zımpara orta tahılla ahşap bir ön taşlama, başlamak için. Bundan başka shpaklyuyut yarık. satıhları iyice temizlenmiştir ve kurutulur.

Bir lastik spatula, fırça veya rulo ile iç işlemleri için odun yağı direkt olarak uygulanır. renkler ahşap tonlarının emprenye dayalı seçilir. Son ince, düzgün bir tabaka üst üste koruyucu baz kaplanmış yüzeyi. Fazla emprenye genellikle yüzeyde kalır. Bu nedenle, gelecekte hepsini hatta emprenye bir savurgan kullanımına eşdeğerdir hangi kaldırılmalıdır.

Yağ verim emmek ve daha sonra elle parlatma yüzey işlemine tabi tutulur. Gerekirse, işlem etkileyici alanlar kumlama makinelerinin kullanımına başvurmuşlardır.

odunun sonunda yaklaşık 10-12 saat dinlenmeye bırakılır. Bu süreden sonra ahşap yapı serbestçe devreye alınabilir. Nihayet lake yüzeylerin işlenmesi çok daha uzun sürer ve uygulamada gösterdiği gibi, birkaç kat daha pahalı olan bu koruyucu üslerin kullanımı ile çalışır unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.