Haber ve ToplumErkekler konular

"Huzursuz" destroyer: tarih ve fotoğrafları

destroyer "Huzursuz" - 956 "şahin" tarafından tasarlanan Onbeşinci gemi. NATO, o kod adı Sovremenny Sınıf Destroyer altında bilinir. Laid destroyeri Nisan 1987 yılında oldu ve 1990 yılının Haziran başlatıldı. filo Şubat 1992 arasındadır.

hizmetin Başlangıç

inşaatın başlamasıyla gelecekte destroyer "Huzursuz" Pasifik Okyanusu üzerinde gemilerin 192 tugayı hizmet edeceği tahmin edilmektedir, ancak daha sonra Baltık Filosu gemilerinin transfer donanmasının bir direktif Komutanı aldı ve 1992 yılında, o tam olarak ne olduğunu. Ancak, hizmetin başlangıcı bulutsuz için destroyer değildi.

Ağustos ayında, sauna gemi alev, bir adam öldürüldü. Buna ek olarak, yüksek frekanslı blokları radarı "Fırkateyn" tamamen yangın birkaç konut ve ofis alanı yok edildi yaktı. Ve o zaman bile olay bitmedi. Ertesi gün, intihar denizciler biridir.

Tam yol ileri!

böylece adını haklı "Huzursuz" destroyer, Ağustos 1992 yılında 128 Tugay (12 Bölümü uzay gemilerinde) Baltık Filosu nakledildi bundan sonra tamir üzerinde durdu. Sonra hizmet doğruldu ve 1994 yılında destroyer Baş Donanma ödülün sahibi oldu. On gün üst üste destroyer "Huzursuz" diye Rusya Federasyonu Başkanı onur belgesi verildi hangi Petersburg İngiliz Kraliçe'nin ziyareti, eşlik etti oldu.

ateslendiğinde destroyeri makine varilde kartuşu patladı kötü şans relaps rağmen hizmet başarıyla devam etti. 1995 yılında "Huzursuz" kuyu destroyer gerçekleştirilen geçmiş "Baltops-1995" öğretileri, Baltık Filosu umut ve destek. Sonra ABD "Taylor" ve Kattegat Danimarkalı "Hvidbornerom" ile birlikte yelken Danimarka'dan gitti. Sonraki bir Alman denizaltısı, başarılı topçu ateşi işiydi. 1995 sonuçlarına destroyer BF "Huzursuz" en iyi geminin bileşik bulunmuştur.

öğretileri 1996-1997

Geçen yıl başarısı öğretilerine bir destroyeri amiral gemisi yapmıştır "Baltops-96". Burada temsil edilen bir fotoğraf olan deniz grev grup destroyer "Huzursuz", bir parçası olarak, yürüyen bir koleksiyon yapılmış, egzersizler yedi hedefler-füze vurulduğunu amfibik ardından grupta, savunma, destek gerçekleştirildi. Sonuçlara göre o Donanma topçu hazırlık Başkanı ödülünü aldı.

Ertesi yıl, öğretim destroyer "Huzursuz" (çok ilginç bu egzersizden fotoğraf) tatbikatlara otuz başlıca bölümleri katıldı Polonyalı denizaltı ile çalıştı Haziran ayında başladı. uçaksavar ve topçu hazırlık göre yıl sonunda Deniz Kuvvetleri birinci oldu. O yaz eksadrenny destroyer, Kiel, Plymouth, Zeebrugge, Den Helder ziyaret eden üç bini geçtiğini deniz mili. Ve sonra iki aylık bir onarım (fabrika "Amber") haline dönüşürler.

öğretileri 1999-2001

Mayıs 1999'da, destroyer sonra gemi Savunma Bakanı Bjorn Von Sydow başkanlığında yaklaşık üç bin kişi tarafından ziyaret edildi sırasında gezi sezonu açıldı, önce İsveçliler ile birleştiğinde kurtarma egzersiz çalıştı Stockholm, oldu. Yugoslavya'da NATO saldırganlık, Almanya, Danimarka ve Polonya yüzden, başka planlar yapmak için değil ziyaret bu kez "Huzursuz" önledi.

Ekim ayında, gemide Belarus Başkanı, füze fırınlamaların temsile katılan gemiyi ziyaret etti. 2001 yılında, yine "Huzursuz", destroyer 1990 doğumlu "Baltops", bir kez daha ilk sırada yer, iyi isabet havadan hedefleri kazandı tatbikatlar yaptı. Rus Donanması gemisi en eski üçüncü, eski tek uçak gemisi "Amiral Ushakov" ve destroyer "kalıcılık" olduğu unutulmamalıdır.

yaşlılık

Bahar 2004 onun seven ekibi ilk çan takdim: destroyer denize, aniden hızını kayıp koymak ve yedekte dönmek zorunda kaldı zaman. Bu kez, ekip kendisi (son kez inci 2007 yılında olduğu bilgi yoktur, farklı bilgiler vardır) geminin teknik hazırlık restore ve ardından 2009 yılına kadar denize gitmek zorunda etmiştir.

İyi sonuçlar hep topçu ateşi yapılmış ve her Muhrip. Bununla birlikte, kararın açıklandığı ve bölünme komutanın emirlerine düşülen destroyer "Huzursuz". O Avrupa için gelecek egzersizlerin amiral gemisi ve kampanyası olarak olduğu gibi onunla Ana motorlar "agresif" transfer etti.

dedikodu

elektromekanik ve gezgin ekipmandan füze ve topçu silahları ve iletişim ekipmanına, umutla 2015 yılına "Huzursuz sipariş Destroyer artacağı - Basın 2012 ve 2013 yılında doğrulanmamış bilgiler her türlü yayınlanmış bir çok geminin restorasyonu üzerinde çalışmaya başlamak bile söyledi "hangi yükseltme bitirecektir.

Fakat şu an için yok edici Baltık Filosu daha şanslı ve daha modern gemiler için personele eğitim sabit bir eğitim gemisi. koşma - - "zahmetli" ile elektronik grubunun dahi komutanı diğer yandan yeterlilik yükseltir gemileri, seconded edilir ve evde o Baltık Filosu tümünde deniz personelin hizmet eğitimi yönlendirir.

dönüştürme

tahta numarası - 620: İşte bugün ne destroyer "Huzursuz" var. O Baltık Tersanesi "Yantar" nin sanık duruyor ve dönüşüm tabidir. Bu nedir? Bu dönüşüm. o mühürlenecek Konut, birçok kalıcı mürettebatın olmadan ayakta idare edebilmek için.

pervane ve şaft yoksun destroyer "Huzursuz 620" (fotoğraf makalede sunulmuştur), korunmuş ve renkli, bir süre dok olacaktır. Sonra ne olacak? o bir müze parçası haline gelecektir spekülasyon var.

kader

Gelecek için Beklentiler loş. Uzun bir süre deniz destroyer "Huzursuz 620" gitmez. Yukarıdaki fotoğraf toprağa demirlemiş görünüşte sonsuza destroyer melodileri kar iskele ve halat gösterir.

Bununla birlikte, mürettebat, gerçi hala sabahları çalışır üzerindeki bayrağı ve jack yükselir, kısaltılmış. Her zaman düzenli ve güncellenmiş boya yoktur. Yani destroyer gemisi teknik bir rezerv olduğunu ve gerekli aniden, eğer görevine döndürülmesi mümkün olacak.

Baltiysk

destroyer "Huzursuz" oldukça dinlenmede değil, onun adına karşı olacaktır. Bu gazeteciler ve hatta blogcular tarafından ziyaret edilmektedir. büyük bir mutluluk değil, bu yüzden sık sık sivil insanları düşer - savaş gemisi ziyaret edin. Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen bir diğer tur, sadece destroyer "Huzursuz" konulu yönlendirilmiş, büyük bir ilgi ile ziyaret hakkında bir rapor insanların çoğu binlerce okuyun.

destroyeri serilir taban, Kaliningrad bulunan ve daha da hassas olduğu - Baltık'ta ve ülkenin en batı şehridir. 1946 yılına kadar Pillau seçildi ve neredeyse tüm Alman denizaltı filosu konsantre edilmiş Alman donanma üssü, yer. Şimdi Baltık Denizi'nde ana Rus Donanması üssüdür.

O testere blogcular

Üçüncü nesil destroyer - "Huzursuz" - ziyaretçileri sıcak karşıladı. Onlar öğrenilen bir gezi, teklif edildi bu serinin ilk gemisi - "Modern" - 1992 yılında - 1981 ve sonuncusu yılında başlattı. Yirmi iki geminin şimdi tamir veya "Huzursuz" olarak yedekte dört dahil sadece dokuz vardır atıldı.

Denize Son çıkış şimdi yaklaşık üç yıl önce yapıldı - ve rezerv beklentisi ya da bakım veya yükseltmeleri planlanmış. Gemi rezervinde şimdi olmasına rağmen, o küçük ama ekibe sahiptir tam teşekküllü savaş birliği, olmaktan değil. Üç dev yıldızlı parlayan savaş zafer sanki "Restless'ın", tahta üzerinde. Bu düşman gemileri battı değil demektir, ve ödül başkomutanlık alınan.

teknik

Gemi uzunluğu - 156,5 metre, bu yarıdan fazlasını ise bir futbol sahası uzunluğu, 17 metre - ve genişliği "Huzursuz". Otuz gün destroyeri otonom denizlerde yürüyebilir - Gıda, su ve yakıt portları girmeden. saatte yaklaşık altmış iki bölgesi (33.4 knot) bir üst hız.

O tek inanılır, ama bizim shipbuilders büyük hata başka gemi tasarım aşaması kazanı ve türbin kurulumu seçimi mesafesindedir. Gaz türbini tesisi, demek, daha iyi olurdu. Ancak, daha iyi ve bütün dünya analogları daha güçlü zamanlarda bu pozisyonda, "Huzursuz" in. tüm anti-gemi füzeleri tükendikten sonra projenin hava kapağı destroyeri yokluğunda herhangi bir yüzey geminin her ülkede ve her kuşağın karşı duruma hakim olacaktır.

silâhlar

Özellikle etkileyici destroyer kollar: İki "Kasırga" (uçaksavar füze sistemleri), en fazla on beş kilometre yükseklikte havada hedefleri vurabilir; hızlı-tabancaları (130 milimetre kalibre) bu iki çift dakika başına metal altı ton "tükürür"; Dört adet (AK-630M) tutarında otomatik tridtsatimillimetrovye topçu birimleri altı namlulu ... Görgü tanıkları yaptığı son atış tereyağı gibi metali kesmek iddia etmektedirler.

Ama aynı zamanda anti-gemi silah yoktur. Bu iki ile dört roketatar "Sivrisinek" (yüz yetmiş kilometre - işletim aralık). tüm yüzey hedefleri bile aktif girişim dahil olduğunda% 99 doğru isabet tarafından parlak seyir füzeleri. su tehdidinden bir savunma destroyeri vardır. Bu torpido boruların iki çifti, roket iki bombomota, bariyer için maden ray sistemi vardır. Uzmanlar inanıyorum hatta savaş gemileri de dahil olmak üzere düşman savaş gemisi destroyer "Huzursuz" galibiyet herhangi bir doğrudan düello Amerikalılar - En son, dördüncü nesil.

kim burada

Sadece 296 kişiyi ancak askerlikte, bu rakam 25 subay ve 48 erbaşlarına dahil 358 yükseldi - barış zamanında, destroyer mürettebatı sınırlıdır. Takımın geri kalanı - denizciler, günlük baş ağrısı. Değil çünkü kötü bir şey var. Sadece erkeklerin çoğu bu sadece orduda asker olarak, yıl, askerlik bulunmaktadır. Sovyet zamanlarda filo iki hatta değildi, ama her üç yıl. Ve haklıydı.

Yıl çok çabuk uçar ve uzmanlar çok hızlı eğitilir. teknik olarak modern gemiler, özellikle askeri kompleks. Hatta çok yetenekli genç adam zorlukla terhis geliyor ne isterim öğrenmek için zaman var. Askeri uzmanlık pek satın aldı. sözleşmeli olarak denizciler arıyorum. Nasıl, örneğin, düzenli denize gider Nöbetçi "Yaroslav Wise", yakınlarında demirlemiş.

rüyalar

Yine, kötümser tahminlere rağmen, "Huzursuz" yükseltme gidecek olursa mürettebat profesyonel kadrosu tamamlayacak çünkü, o zaman bu sorun ortadan kalkacaktır. Yine de, gemi, cumhurbaşkanları İngiltere ve Baskılar hatta Kraliçe, gemide onu aradım kaç bakanları dikkat çekiyor Filipp, Edinburgh Dükü onurlu misafirler kitapta onların imza bıraktı.

Rahat Yatakhanelere birçok hediyelik eşya tutan ve mücevher her türlü, "Huzursuz" destroyer şanlı takımı miras. Hatırlanması gereken bir şey var, o kadar çok olaylar hayatında olmamış ve orada söyleyeyim: Bu gemi efsanevi adlandırılabilir. Ve unutulmaz karakterler bir dizi, bir duş gibi Adını Tyoma aşağı "Huzursuz" uykuda soğukkanlı geminin kedi, sakinleştirmeye.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.