ÇirkinlikBahçıvanlık

Hindistan cevizi ağacı

Palmiye ağaçları ve birçok kişi, beslenen sulanan ve giydirilecekleri şu anda. Ve bunlar en yararlı bir hindistan cevizi ağacı. Bugün, o en önemli listesinde ilk gösterilmektedir dünyada ağaçları. Hindistan cevizi, palmiye sıcak tropik bölgelerde yetişen ve onların sembolüdür. Bu Malezyalı adalar doğduğu kabul edilir.

Çeşitli adalarında bu ağaç, denizlerin ve okyanusların kıyıları buldum. Genellikle denize doğru eğimli olan, yüksek namlu (30 metre), farklıdır. Hindistan cevizi bahçeleri neredeyse tüm adaları işgal Pasifik Okyanusu.

Tuzlu su, bu bitkiler korkmuyoruz. Aksine, palm normal büyüme için tuz yaklaşık 1.5 kg yılda gereklidir. Hindistan cevizi çiçeği 7 ila 12 yaş arasında başlar. onun çiçeklenme görünümü bir süpürge benzer ve bunların yüksekliği bazen iki metreye ulaşır. Bu palmiye meyve - hindistan cevizi - tüm yıl boyunca, uzun süre olgunlaşır.

sert bir deriyle kaplı bir somun Üstü ve katman lifleri vystelen onun içinde. Olgunlaşmamış somun olarak vitamin ve şeker zengin ekşi-tatlı, saydam sıvı, 0.5 litre mertebesindedir. Sıcak havalarda bu mükemmel içecek. meyve olgunlaşır gibi, şeffaf sıvı "hindistan cevizi sütü" denir neden beyaza döner. Sonra yavaş yavaş eti olur. Bu süreç hindistancevizi endosperm bir değişiklik denir.

çok sert üç delik, kemikte bulunan tohum. Yalnızca bu deliklerden biri embriyonun çimlenmesi için tasarlanmıştır, geri kalanı sadece büyümüş bulunmaktadır. Ağırlık olgun somun birinden iki kilogram etmektir. olgunlaşma sonra, su içine düşer ve alt gerçekleştirilmektedir. 100 günden, hindistan cevizi bile suda yetişebilen denizde yüzün.

Dünya hindistan cevizi avuç civarında insan yardımı olmadan yerleşti. Eh hak ve tropik bölgelerde haklı, bu "hayat ağacı" denir. Bu nedenle, daha önce kurutulmuş endosperminden (kopra), yağ dışarı sıkılır, ve bagas yem verilmiştir. dokuma için kullanılan bir dayanıklı ve elastik liflerin üretim fırçalar ve paspaslar sahalar.

Mükemmel dekorasyonu, katı kemiklerden elde edilen düğmeler ve yemekler. tatlı suyu inflorescences daha sonra şeker, alkol, şarap içine işlenmiş olduğu, ekstraksiyon işlemine tabi tutulmaktadır. Ahşap konut yapımı için dayanıklı malzeme, çatılar gömülü yapraklar aynı avuç tümüdür. Bu evlerde için Hindistan cevizi yakıt ve mobilya sağlar.

Palmiye ağaçları artık kabul ve dekoratif bitkilerin en iyi temsilcileri evde yetiştirilmektedir. Bunlar konut iç tasarımında çok popülerdir. tropik gelen bu konuk evi egzotik ülkelerden bir parça getirmek.

Ama onlar egzotik tropik ait olup bir oda tasarımında dikkat edilmesi gereken bu kesinlikle budur. Böylece, yüksek nem ve güneş bolca gibi yerli palmiye. Bu nedenle, sadece büyük pencereler, bol miktarda güneş ışığı ile ferah odalarda yer almalıdır.

Bu kurala tabi olarak, bu bitkilerin yapraklar onun iyi büyüme ve dekoratif etkiyi memnun etmek mümkün olacak. Ama bu ağaçlar kesinlikle taslakları tahammül olmadığını hatırlamak önemlidir. Ve soğuk pencere pervazına veya mermer zemin kökleri soğuğa çok hassastır, bu yüzden her zaman sıcak olmalıdır: bunlar alışık alamayacak.

Bu kayda değer olduğunu değil doğrudan güneş gibi tüm dekoratif avuç içi. saydam perdelerin arasından düşen Birçok oldukça yeterli ortam ışığı. Sulama Kural, bol olarak, olabilir ve kışın olmalıdır - ılımlı. Her durumda, arazi sadece nemli, çok ıslak olmamalıdır. Bir hurma sık ve düzenli ilaçlama hakkında unutmayın, yoğun parlak yeşillik yanıt verdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.