FormasyonOkullar ve üniversiteler

Halkların Dostluk Rus Üniversitesi. Halkların Dostluk Üniversitesi: fakülteleri ve öğrenci değerlendirme listesi

Rus Halkların Dostluk Üniversitesi 'Dostluk Üniversitesi Halk olarak, 1960 yılında, Nikita Khrushchev döneminde kuruldu'. Yabancılar için Rusça dil - Aynı zamanda ana konulardan biri öğretmeye başladı. Bir yıl sonra, okul Fiziksel ve Matematiksel Bilimler, Hukuk ve Ekonomi, Tıp, Mühendislik Fakültesi, Tarım, Tarih ve Filoloji dahil olmak üzere altı büyük bölümler, zaman Afrika ülkelerinin bağımsızlığı için önemli bir savaşçıydı Lumumba, adında ve açıldı .

kurucusu Rus Halkların Dostluk Üniversitesi Hükümet ise

Halkların Dostluk Rus Üniversitesi - kurumun kurucusu Rus Hükümeti, kararı ile 1992 yılında UDN yeni bir isim aldı. umut verici yeni bölümlerin 90 yıl içinde üniversitede kurulmuştur. Şu anda, Üniversite birçok ülke, araştırma ve eğitim sürecinin tekniklerde onun bağlantıları için ünlü bir büyük, uluslararası odaklı bir eğitim merkezidir.

Halkın Dostluk Üniversitesi yükseköğretim kurumlarının sıralamasında ve öğrenci değerlendirmesine

rating "Interfax" (2011-2014 gg.) göre, üniversite binden fazla Rus üniversiteleri arasında her yıl 4-5-6 yer alır. Öğrencilerin memnun karşılaşılan yolsuzluk, bölümler bir dizi uzmanları ve ekipmanın talep düzeyi ve diğerleri gibi Ancak, öğrenciler tarafından üniversitenin ortalama derecesi, beş olası puan üzerinden "4" 'e yakındır. kurumun hem çok olumsuz ve olumlu değerlendirmeler birçok rağmen, vardır tüm öğrenme öğrencinin isteği bulunmasına bağlıdır farkındayız.

ulusal patent alanında bir lider tesis

Rusya Halkların Dostluk Üniversitesi (PFUR) bilimsel araştırma alanında gösterdiği başarıdan tanınır. O, Rusya'nın 10.000'den fazla bilimsel kuruluşlara bilimsel makale sayısında ilk sırayı aldı kurumun otuzdan fazla tez meclislerinde doktora ve master tezlerinin yıllık savunma tutar. Puanlama Thomson Reuter 2002-2012 yıllarında olduğunu Üniversitesi işaret ediyor. Rusya'da ikinci büyük sayı basıldı, ulusal patent sayısı (ilk yer "Rosatom", üçüncü tarafından işgal edilir - Sanayi Rus Bakanlığı).

Üniversite mezunları arasında, cumhurbaşkanları var

Bu üniversite şu ana kadar dünya çapında yüzlerce ülkede çalıştıkları hakkında 90.000 uzmanları üretilen ve aralarında devletler, bakanlar, tanınmış siyasetçiler ve işadamları başkanları bulunmaktadır. Rudny eşzamanlı yabancı dil, Çalışmanın ana alanındaki bir dizi ikinci yüksek öğrenim ve ek dersler dahil olmak üzere birden derece alabilir. Şu anda, aşağıdaki fakülteler PFUR vardır:

  • Tarım. 1961 yılında açılan, yaklaşık 100 kişilik bir öğretim kadrosu vardır ve uzmanlık dalında ustaları ve bekarlar üretir: agronomi, veteriner hekimlik, hayvan bilimi, toprak yönetimi ve kadastro iş, veterinerlik ve sıhhi muayene, peyzaj mimarlığı, ekonomi, yönetim. fakülte anda atlı spor ve diğerlerinde rekabet bakılırsa yetiştirme, arıcılık, at yetiştirme alanında da dahil olmak üzere, ek eğitim merkezinde ek bilgi elde etmek, İngilizce olarak yüksek lisans ve sonrası mezun tamamlayabilirsiniz.
  • Mühendislik Fakültesi, ulaşım ve teknolojik kompleksleri ve diğerleri için faaliyet gösteren ekonomi, mimarlık, inşaat, petrol ve gaz işletme, içinde bekarlar. Ayrıca, mimari derecesi, jeoloji, inşaat, nanoteknoloji, madencilik ustası almak jeoloji ve diğerlerini uygulamalı olabilir. Lisansüstü öğretim açıktır 20'den özellikleri.
  • Fiziksel ve Matematiksel \ Doğa Bilimleri. alanda vb kimya, fizik, bilgisayar bilimleri, matematik ve bilgisayar bilimleri, radyo fizik, içinde bekarlar, hem de ustaları hazırlar :. Matematik, kimya ve fizik (uygulamalı ve temel dahil), ve diğerleri.
  • Filoloji Fakültesi. Bu bölümde Rusya'nın Halkların Dostluk Üniversitesi (Moskova) dilbilim, gazetecilik, psikoloji, filoloji, reklamcılık, halkla ilişkiler alanında bekarlar hazırlar. Fakülte ayrıca eğitim ve on uzmanlık dalında bir Kardeşliği on yedi alanlarda ustaları yayınlamaktadır.

Başka hangi fakülteler PFUR?

  • Genel eğitim konuları ve Rus dili. Burada öğrenciler Rusya'da hayata adapte yoğun eğitim kursu Rusça dil, gelecekteki ana bölüm üzerine genel konularının temellerini alır. fakülte öğrencileri Rus iklim merkezi ve test merkezine adapte olduğunda.
  • yabancı ve Rus vatandaşlar bir yöneticinin özel alabilirsiniz Ekonomi, (uzmanlık - pazarlama ve genel yönetim), ekonomist (sigorta, finans, kredi, genel ekonomi, muhasebe ve diğer alanlarda). Nice bir magistracy, lisansüstü tazeleme kursları eğitim Üniversitesi ile çift diploma programına katılmak mevcuttur.
  • Çevresel. Fakülte mezunu bölümleri bir dizi sahada dahil bulunmaktadır: Sistemi, yargı çevresine, insan ekolojisi, ekoloji ve jeo-ekolojisi, su kaynakları yönetimi, çevre izleme ve tahmin uyguladı. Burada bir alabilirsiniz lisans ve yüksek lisans.
  • Sosyal bilimler ve beşeri bilimler. fakülte onlar sosyoloji, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, tarih, felsefe, yabancı bölgesel çalışmalar, belediye ve kamu yönetimi, beşeri bilimler ve sanat alanında lisans derecesine düzeyini elde 80'den fazla ülkeden yaklaşık 2500 kişi vardır. Aynı zamanda üretilen ve program (yerli), medeniyetlerin, felsefe, etik, tarihinin tarihinin ustaları sosyoloji, politik konular ve dünya siyaseti, bölgesel çalışmalar, yönetim (belediye ve eyalet), sosyal ve uluslararası kurumlar, sosyal yönetim kurumları. Çin'de, İspanya, Almanya, Fransa dahil olmak üzere yabancı kurumlar ile ortak programlar bir düzine çünkü fakülte ilginçtir. Ayrıca, öğrenciler hükümet (ayrı bir program) içinde staj yapmaya, çevirmenin bir sertifika almak için fırsat verilmiştir.

Birçok bölüm kurumlar olarak düzenleniyor

Rus Halkların Dostluk Üniversitesi, yukarıda sunulmaktadır fakülteler, bir iç üniversite kurumlarının şeklinde düzenlenmektedir diğer alanlarda uzman üretir. Örneğin, elde etmek yasal bir eğitim alanında olmak üzere, Kanunun Enstitüsü Halk Dostluk Üniversitesi mümkündür: medeni, uluslararası, aile hukuku, tahkim süreci, şirket avukatı, uluslararası hukuk, hukuk çeviri (İngilizce lang ..), Enerji hukuku ve diğer kurumları. on uzmanlık dalında lisansüstü dersi, birçok yabancı ortağı kurum ve (örneğin Avrupa gençlik parlamentosu gibi) büyük uluslararası organizasyonlara sahiptir.

Fakültemiz 37 spesiyalleri öğretmek

RUDN Ne diğer kurumlar vardır? "Eczacılık", "Tıp", "Hemşirelik", "Diş Hekimliği": Kurumun Tıp Fakültesi ayrıca gibi uzmanlık eğitimi almış ayrı bir kurum olarak organize edilmiştir. Enstitü akademik derecesini korumak hangi aracılığıyla staj yaklaşık yirmi spesiyalleri, klinik çalışmalarda yaklaşık 37 spesiyalleri, 33 özel yüksek lisans ve dokuz panoları bulunmaktadır.

PFUR mezunları dört veya daha fazla dil biliyor olabilir

Halkların Dostluk Üniversitesi, 6400 uzmanları etrafında yabancı klinikler için üretilmiş toplam, otel iş (ve turizm) Enstitüsü oluşmaktadır Tıp Fakültesi. Bu kurum 1997 yılında nispeten yakın zamanda oluşturulan ve Hukuk Fakültesi bir kurumdur edildi. İşte zaten kendi ülkelerinde işten sonra bıraktığı bazıları restoran, misafirperverliğini uzmanları hazırlamak -. Çin, Umman, Ukrayna, vb Litvanya, Letonya, Gabon, Vietnam, Enstitü sağda bu mezunları yabancı ikisini bilmek gurur duyuyoruz dil - İngilizce ve (opsiyonel) İspanyolca, Almanca, Fransızca veya İtalyanca (artı Rusça ve ulusal).

Bunlar yerçekimi deneyleri koyabilirsiniz

PFUR Eğitim böyle relativistik astrofizik, kozmoloji ve yerçekimi gibi nadir uzmanlık dalında dahil üretir. Böyle bir uzmanlık yanı sıra lisansüstü çalışmalar 1999 yılında açılan Halk Dostluk Üniversitesi Yerçekimi ve Kozmoloji Eğitim ve Araştırma Enstitüsü, edinilebilir. Bu alanın Mezunlar temel metroloji ve temel fiziksel sabitleri keşfetmek için, uzayda ve gezegen üzerindeki umut verici yerçekimi deneyleri gelişebilir.

yabancı üniversitelerle ortak programlar

Rus Halkların Dostluk Üniversitesi Filoloji Fakültesinde ek olarak o bölgesel çalışmalar, uluslararası halkla ilişkiler de dahil olmak üzere İngilizce dersleri öğreten bir dil Enstitüsü sahiptir. Enstitü gelecekteki öğretmenler metodolojisini ve teorisini eğitim görebilirsiniz yabancı dil, öğretim psikolojisi ve sosyal pedagoji, kurslar genel pedagoji, Alman dilinde eğitim poslevuzovogo katılırlar. Bu kurum, Halkların Dostluk Üniversitesi öğretim Hakları işleyen, Lille Katolik Enstitüsü (Fransa) ile ortak programlar yürüten Edinburgh Üniversitesi'nden (UK).

vb uluslararası programlar, iş ve dünya ekonomisini, uygulamalar (fizibilite) çalışmaları ve incelemeleri,: Aynı zamanda Halk Dostluk Üniversitesi Hukuk kurumlarının Fakültesi işleyen dikkati çekiyor

Dallar ve eğitim merkezleri

bilgisayar eğitimi merkezinde, veteriner yenilikçi kliniği, kompleksin Sağlığını Koruma, merkezi için bir kaynak: Halkların Dostluk Rus Üniversitesi Yakutsk, Sochi, Perm, Belgorod, Stavropol, Essentuki'de yanı sıra dahil olmak üzere ek eğitimin yirmidört eğitim merkezleri, kentlerinde kendi şubeleri bulunmaktadır terörist faaliyetler ve diğer. Ortak sandalyelere karşı koyma araştırma problemleri Halkların Dostluk Üniversitesi, örneğin, 'Fiziksel kültür ve spor' sadece ho değil üretmek için izin Hareket ve sporun aktif yaşam tarzı ve sevgiyle oshih uzmanları, aynı zamanda insanlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.