Ev ve AileBayram

Geniş karnaval!

Uzun süre Rusya'da Lent başlangıcından önce son haftasında mutlu tatil ve kış tel bahar toplantılarına söylüyorlar. insanlarda bu geniş veya sefih Karnaval denir. Daha önce, karnaval günlerinde her yerde büyük şehirlerde, neşeli şarkılar ve kahkaha duymuş olabilir ve gıda, çaylar, meyve suları her türlü satın ve alaşağı nerede kırsal alanlarda, adil idi. Rusya bu gün her yerde kutlamalar, kabinleri ve zevkli çay partisi vardı, çan, güneşte parladı kilise kubbeleri ateş gibi yaktı semaverler çaldı!

Bu neşeli tatil biz putperest zamanlardan miras. Kış sonunda, onlar doğurganlık tanrı ve güneş Veles Yarile adanmış bayram kutladı. Slavlar güneş, kış uykusundan yeryüzünü uyanır iyi bir hasat üzerinde yeni yılda yeni bir hayat ve umut verdiğini gibiydi. Güneşin sembolü - Bu bağlamda, zamanın neredeyse bütün ayinleri bir daire ile ilişkiliydi. Bu festival hafta dairesel olarak Bonfires yanmış tekerleği ve kutlama ana sembolü yanmış, tabii ki, bir gözleme olduğunu. Mardi Gras - Hıristiyanlığın kabulünden sonra, bayram XVI yüzyılda bu tüm tanıdık isim mevcuttu, Peynir hafta sonra aradı.

Zamanla, festivali yeni adetleri ve ritüelleri satın aldı. Yani, hafta Peynir her günü adını ve davranış kurallarını alır. Karnaval'ın ilk günü toplantıya çağırdı. Daha önce sabah erken çocuk sandalet ve dokuma örgü giymiş onu parlak giysiler, giymiş bir saman bebek, üretti. Sonra karnaval bir kızak koymak ve gürültülü bir şarkı ve espriler caddede sürdü. Ve bu davranır her türlü taşınan ile: tereyağı ve peynir, şarap ve bira olan çocuklar simit, krep, tatlılar ve yetişkinler ekmek sıcak çay ve krep. Karnaval ikinci günü "zaigryshi" denir. Bu günde, bütün dürüst insanlar slaytlar, heykel kardan adam ile bir kızak sürme nerede, pistleri ve kabinleri paten, buz slaytlar akın. Çarşamba günü, anne-in-law krep davet edildi. Genellikle krep ve pahalı davranır bütün aile, akrabalar ve arkadaşlar ile günde gala yemeğinde. Karnaval en eğlenceli günü - Perşembe, "Geniş Perşembe." Bu gün, hiç kimse çalıştı Kural ve kış eğlence her türlü tüm genç ve yaşlı şımartmak olarak, kayak uykucular ile başlayan ve yumruklaşma ile biten. çok iyi o zamanlardan Karnavalı gösterir filmini "Sibirya Berberi", unutmayın. Cuma günü, önemli gün ilerleyen in-law evinin sevdiği Tesch davet edildi. Ve önceki gece vardı hukuk annesini ziyaret etmeye davet ve kesinlikle şahsen ve Cuma sabahı, sabah erken halk denir Tiffany'nin özel insanlar ev, gönderilmek üzere "diyoruz." tüm yakınları "Zolovkina toplantılar genç bir kızı (evinde toplanarak zaten o gün zengin çeşitli yiyecek sergiledi, onların becerilerini göstermek ve memnun gerektiğini Masanın üzerinde tüm sayısız akrabaları ve arkadaşları. işlenmiş zaman Cumartesi günü tatil sona ermedi onların arkadaşları ve kocasının akrabaları. ardından "Maslenitsa görünce", pazar geliyor veya Pazar af denir olarak. Bu gün insanlar kesinlikle gerekli potselova oldu, bundan sonra, yıl boyunca tüm yol açtığı istemli veya istemsiz kızgınlık için af birbirlerini sormak tsya ve tüm suçlardan temizlenmiş. birbirlerine yay açık bir zihin kırk gün sürer, hangi Lent yaklaşıyor ile yatıyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.