ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Gaz silindirinden ev yapımı ocak: çizimler

garajlar çoğu sahipleri soğuk havalarda ısıtma sorunu ayarlayın. Bu insanlar zaman zaman meydana olanlar binanın özellikle doğrudur. bazı durumlarda, bu yaklaşım tamamen uygulamak mümkün değildir, pratik durağan sistem onları donatın. Isıtma yok olmadan Ancak yapmak. Güçlü bir elektrik veya katı yakıtla çalışan bir sistem inşa edebilirsiniz. İkinci düzenlemede arasında soba, fırın gaz silindirinden izole edilebilir. yeterli tecrübeye sahip değil usta eşitlemek olabilir böyle çalışması yapar.

iş için Öneriler

senin soba gaz silindirinden yapılırsa, o zaman ısıtma gerektiren odalar için pratik bir çözüm olacaktır. Rahat bir sıcaklık kısa sürede elde edilebilir olan bu fırın, çabuk ısınır. fırın aynı hızla soğur ve bu ana dezavantajı ile ifade edilir olduğunu belirtmeye değer. Çözelti tuğla gömlek için bir yöntem oluşturmaktır. Bununla birlikte, ana metal ve duvar arasındaki küçük bir boşluk bırakmak gerekir. Sadece ekipman çabuk ısınır ve daha sonra soğuyacak çünkü.

yuva üzerinde yapıların imalatında 2 adet miktarındaki delikler yapmak gerekir. Onların şekil dikdörtgen olmalıdır. İkinci podduvalom üstlenecektir bir yakıt yükleme için yararlıdır. Vücut başka şeylerin yanı sıra, ana bileşen olarak sistemde bir baca vardır, hizmet vermektedir.

Oldukça sık, imalat sürecinde küle gidiş kül çukuru defne ile birleştirdi. Burada daha kolay temiz bir tasarım üretmek için yapar başka kapı, donatmak için tavsiye edilir. ekipmanın çalışma prensibi gayet basit. fırında metal gövde ısıtan ısı üretecek yanma sırasında yakıt yapışmalıdır. İkincisi, sırayla, hızla odası Isınma, havaya ısı verecektir. soba bir gaz silindirinin yapıldığında, bu binaların zararlı yanma ürünlerinden çıkışı bir baca ile sağlanır.

işin nüansları

ana dikkate almak gerektiğini dışarıya duman ile küçük boy irade çıkış ısı vardır baca,. Böyle bir yaklaşım rasyonel değildir. O boru çokgen şekle sahip olmalıdır nedeni budur. Bu fırın operasyon verimliliğini artıracaktır. Sistemin çalışması için yakıt olarak yakabilir her şey neredeyse gibidir. Bu kömür, odun, eski giysiler, doğrama atık, evsel atık ve diğer olabilir. Başka bir artı sobalar onun tasarımı basit ve evrensel olmasıdır. Bu nedenle, ısıtma donatımı için değil, aynı zamanda pişirme için sadece kullanılabilir.

işin Teknoloji

senin soba gaz silindirinden yapılırsa, manipülasyon başlangıç hazırlık çalışmaları gereklidir. Bu prosedür, aksi halde, tank içinde kalan bir gaz kıvılcım kesme sırasında meydana gelen etkileşim sonra bir patlamaya neden olabilir, zorunludur. İlk adım gaz çıkması için izin tankı vanasını etmektir. Bir sonraki aşama kapasitesi çevrilirse, bu yoğunlaşma kurtulmak yardımcı olur. O hoş olmayan bir kokuya sahip olduğunu belirtmek gerekir. Nedenle, bir kap içinde toplamak için tavsiye edilir. damla zemin veya diğer yüzey üzerinde düşersen, ayrışma yeterince uzun olacaktır.

Soba gazı şişesi sadece dikkatli hazırlık konut sonrasında yapılabilir. kapasitesi dikey olarak monte edilmelidir, ve bu en kadar su ile doldurulduktan sonra. Bu çıkıp içeride kalabilir gaz kalıntıları yardımcı olacaktır. Kap daha sonra yan ters çevrilir ve su boşaltılır. Şimdi balon başka manipülasyonlara tabi tutulabilir. eğitim tamamlandıktan sonra, ana fırında ne tür karar vermelidir. Dikey ya da yatay olabilir.

Yatay tasarım üretimi

Burzhuyka gaz silindirinden, makalede sunulmuştur çizimler düzlemine göre yatay olarak yerleştirilmiş olabilir. Başlamak için, silindirin üst kesti. Ardından, tankın içine monte edilmelidir ızgarayı. donatı Onun en yaygın biçimi. Barlar dikkatlice olmak yılan eğmek gerekir. Kurulum rendelemek etmek kolay yapılır. Onlar bölmesine yerleştirilmiş ve bir kaynak makinesi ile sabitlenir.

Ön kısmın manipülasyonu

Şimdi ön dönüş geliyor. Bunu yapmak için, hangi bir taslak çemberin üzerinde bir çelik bıçak alır. , çapı kabın dış konturu ile aynı olmalıdır. Sonra, sihirbaz detaylarını oyma başlayabilirsiniz. dairenin içinde iki dikdörtgen açıklıkları belirlemelidir. ikinci üfleyici ise ilk gerekli bölme içine yakıt sağlamak için.

tutma düzeneği

soba gaz silindir yapıldığında, çizimler hata yapmadan çalışmalarını gerçekleştirmek için yardımcı olur. Bir sonraki adımda, önceden hazırlanmış çevresi deliklerin kesme ilerleyebilir. Bunu yapmak için, bir öğütücü veya keski kullanın. Hazır için kapak perdeleri kaynak ve onlara kapıyı kilitlemek gerekiyor. Son kontur boyunca yapıştırılan asbest kordon. Bu yapı, kaynak ile silindire bağlanır. Bu, fırının ön kısmı hazır olduğunu düşünülebilir.

Şimdi geri başlayabilirsiniz. baca borusunu Orada yerleşme. çapı sigara çıkarılması için kullanılan boru çapına eşit olan bu delikler için. bunun için baca gerekli şekil ve boyutlara bağlı olduğu. baca, kalın duvarlı borular da kullanılabilir. tam olarak faaliyete olarak Bundan sonra, fırın kullanılabilir.

dikey yapının imalatı

Ev yapımı ocak gaz şişesi dikey olabilir. Bu tür bir yapı sisteminin üretiminde iki düzenlemesini sahip olabilir. Birinci kesim ile ilişkili manipülasyonlar daha fazla sayıda kapsar. Ama kurulum çok daha az zorluk kalkmadan. seçerken bir öğütücü kullanarak bu tür bir yöntem, kabın üstüne elimine edilmelidir. İkinci yöntem zaman ve emek tasarrufu olacaktır. Ama son derece sakıncalı kabul edilir. soba, ikinci yönteme göre piroliz gaz silindirinin yapıldığında, üst kısım yerinde kalır. Kesilecek yanma deliğinin önünde, büyüktür. Aşağıda blower ve kül temizliği için bir deliktir.

Sonuç

Ekle delikler keyfi olabilir. iki dikdörtgen açıklıklar bulunan taban kısmına doğru çıkıntı yapan bir temel koşul olarak. Şimdi ızgarayı hazırladı. Bunlar dikdörtgen delik arasındaki kaynak yapılmaktadır. fırında fırın gaz tüpü birinci yöntemle gerçekleştirildiği zaman, o zaman yeterli ızgara ayarlayın. İkinci yöntem, ızgara üst açıklığı aracılığıyla ayarlanır edilmeleri gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.