ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Gaz kazan Turbofan: müşteri yorumlarını ve uzmanlar

ısıtma ekipmanları arasında, gaz kombi en popülerdir. Bu tür Kurullar tek bir cihazda, iki fonksiyonu bir arada olması neden olan, en satılmaktadır. Gerekirse, ve ev içi kullanım suyunu ısıtmak ve evde optimum ısıtma sıcaklığını koruyabilir. Bize bir turbofan gaz kazanı ne daha yakından göz atalım. profesyonellerin yorumlar ve öneriler de bizim incelemede verilecektir.

Cihazın az

Bu sıcak su üretme olasılığı elde etmek ve ısıtma sistemi sıcaklık desteklemek mümkündür, böylece en, aynı zamanda bakalım. Kazan iki devreleri ile donatılmış olmalıdır varsaymak kolaydır. bunlardan birine göre, su ısıtma sistemi içine akar ve ikinci iç amaçlar için ısıtılır. tek başına çoğu durumda ısı eşanjörü, güncel birlikte, iki ısıtma elemanları ile bir model yoktur. Bu biraz tasarım, ancak evrensel kılan zorlaştırmaktadır. Isı değiştirici üzerine yerleştirilen gaz brülörü, atmosferik veya şişirilebilir olabilir, ancak bu, daha sonra. Bunun bir sonucu olarak, yakıt yakma, bu durumda, doğal gaz ısı değiştiricinin metal duvarlarında sapan ısı belli bir miktar, tahsis edilir. Bir kapalı devrede sıvı hareket aktarır radyatör, ısı serbest bırakır.

Prensip olarak, geri besleme Turbofan gaz yakıtlı kazan çok olumludur. Yine de, iyi yanıtların yüzdesi yakından üretici ile ilişkili. biraz daha yüksek belirtildiği gibi, ısı değiştirici cihazın çift devre kazanlar iki türü vardır. bir biyometrik (yuvalanabilir) - İlk bir primer ve ikinci bir ısı eşanjörü, bir ikinci içerir. Şimdi geçelim.

Çift devre kazanlar çalışma prensibi

eşanjörde soğutucudur: Doğal gazın yanması sırasında ısıtılır Bu durumda, su, içerisinde. Bu sayılar model ve üreticiye bağlı olarak değişebilir, ancak Çoğu modern kombi, 35 ve 80 santigrat derece arasında geniş bir aralıkta su ısı. Yanma odası, bir ısı değiştirici üzerinde, bu bakırdan yapılmış bir çok durumda ve ek dış yalıtım vardır. Brülör başlatıldığında, soğutma suyu elle ayarlanır belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılır. bu sistem yoluyla su dolaşır pompa sonra. Taşıyıcının istenilen sıcaklığa ulaşıldığında, ünite ekonomik moda, diğer bir deyişle daha düşük gaz kaynağına geçer. Bu gaz yakıtlı kazan bir atlama vardır önemli bir avantajdır. Yorumlar Bu yolu% 5-15 yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz söylüyorlar.

Ana su borusu, tipik olarak, düşük kaliteli, manganez ve kalsiyum tuzları, yani, yüksek içeriğinden gelen su. artan sıcaklık ile, elde edilen kaplamada oluşturulan bir çökelti, soğutucu akışını engeller verir. Ancak bu tüketici ihtiyaçları için su ısıtır sekonder devreye, için de geçerlidir. birinci devre kapalı, bu nedenle daha az kirlenmeye maruz kalmaktadır. öngörülemeyen sorunları önlemek amacıyla, girişinde birkaç filtre yüklemek için önerilir. Bu gaz kazanı Turbofan devam edecektir. Yorumlar o sert ve yumuşak temizlik bir filtre koymak daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ve şimdi konaklama seçeneklerine bakalım.

Turbofan gaz kazanı kat: Tüketici yorumlar

Bugüne kadar, yerleşim için iki seçenek vardır duvar: kazanların ve zemin. Hangisi daha iyi? Şimdi bunu anlamaya çalışacağım. Ama biz sadece tüketiciler hem birinci ve ikinci seçenek sayıya sahiptir diyebiliriz. Bu birçok faktöre bağlıdır. Zemin ayakta kazanlarında tercih edenlerin çoğunluğu evsel kullanım için sıcak su bol gerekir. Ve performansı ve aslında, duvardan daha birkaç kez bu tür birimlerin güç, en iyi seçimdir çünkü. Kazanın boyutları, zemin, oldukça büyük monte ve vücut dökme demir ve çelikten yapılmıştır. Tüketicilerin çoğunluğunun Yorumlar ekipman serbest uzayda yüklü özellikle bu kazanlar, idamesi çok kolay olduğunu söylüyorlar. Buna ek olarak, tasarım böyle ısı transferi ortamı daha güç olarak gerekli tüm bileşenler, koymak sağlar ve böyle devam eder. N. şu ev ya da büyük bir dairede yaşamak, bir gaz kazanı iki devre zemin satın almak daha iyidir. Yorumlar Bu durumda kazan duvarının gücü genellikle yeterli olmadığını düşündürmektedir. ekipmanın duvara asmak için - Ama başka bir yolu yoktur. en yanı ona bakalım.

Turbofan gaz kazanı duvar: yorum ve tavsiyeler müşteriler

Bu düzenleme, bir miktar daha ilginç yukarıda daha fazladır. Bu da çok uzun zaman önce değil üretilen nedeni kısmen, ama çünkü neredeyse tüm modeller en yeni ekipmanlarla donatılmıştır. Yine de, bu birimler sofistike elektronik Çok sayıda olduğunu söyleyebiliriz. Bir yandan, bu işin doğruluğunu garanti, ancak diğer cihazlarda DC gerilime oldukça bağımlıdır. ağda dalgalanmalar olumsuz ekipmanı etkileyebilir ve zarar verebilir. Bu tüketici değerlendirmeleri ile doğrulanmıştır. Ama bu sorunla başa çıkmak mümkündür. Örneğin, içinden kazana bağlı bir redresör kurmak.

Tüm bu vücutta olduğu, vagregate küçük kapasite kurulan özel malzeme veya ekipmanın ya yapılan bu yüzden duvara asılı kazan boyutları, küçük. Örneğin, tüm ince duvarlı boru ve su kalitesinin çok duyarlı vardır. Soğutucu antifriz kullanılabilir edilebilir arada, - bu çift duvarlı gaz kazanı sahip olan ana avantajdır. Müşterilerden gelen geri bildirim bu tür sistemler çok daha verimli ısıtmalı odalarda düşündürmektedir. Kazanın güç olduğu gibi, bu gerçekten kat yüklü olanlar daha düşüktür. Bununla birlikte, vakaların daha az değil, ve hatta bazen daha çoğunda verimlilik. Bu orta ve küçük büyüklükteki alanlar için idealdir. Ve şimdi üreticilere devam edelim.

Ürün İncelemeleri "Beretta" şirketi

Bu üreticiden Kazanlar, tüketiciler arasında büyük talep olsa da, ancak, her zaman kesin bir geribildirim yok. Özellikle, ürünün düşük fiyat aralığı, yüksek kalite için bilinmeyen daha pahalı modellerde ise - daha iyi montaj. Genel olarak biz İtalyan kazan "Beretta" diyebiliriz - ekonomisinin bir ürünü, bu yüzden onlara herhangi bir doğaüstü sonuçlar bekliyoruz gerekli değildir. şirket, zemin ve duvar montaj gibi aygıtları üretmektedir. Mevcut seçenekler ve 12 000 ve 240 000. kaydetti biraz daha yüksek baypas gaz kazanı "Beretta" olarak değerlendirme karışık.

Bazı kullanıcılar yaklaşık% 92 olan kaliteli ürünler ve iyi verim yüksek hakkında söylenecek. Buna ek olarak, duvar modellerinin destekçileri ürünün kompakt değil, aynı zamanda hafif ağırlık sadece nota başarısız olamaz. Böylece, 23.8 kW Wall Tipi modeli CIAO 24CAI kapasitesi sadece 29 kilogram ağırlığında. Bir birim, örneğin yaklaşık 31 000 ruble maliyeti. Ama bu kazan büyük sıcak su gereksinimlerini sağlamak mümkün olduğunu söylemek, bu gerekli değildir. Ancak, üç kişilik bir aile için bu seçenek idealdir. baypas gaz kazanı "Beretta" değerlendirme karışık gerçeğine dayanarak, dikkatli seçim gerekenler hakkında konuşabilirsiniz. Daha pahalı ürün, hızla yıkmak şansı daha az.

Kazanlar şirketi "Bosch"

Almanya'dan Kazanlar iyi arasındadır. Biz şirket "Bosch" gibi uluslararası liderler bahsedersek, onların ısıtma ekipmanları, yüksek kalite, dayanıklılık ve doğruluk için değerlidir. Düşük maliyet olarak kullanılabilir pahalı ürünler ve özel modellerin yelpazesi arasında. Ancak, ne olursa olsun fiyat aralığının herhangi gaz kazanı bir baypas "Bosch", olumlu geribildirim vardır. Bir örnek olarak, marka "Bosch» WBN 6000-18C RN 35 $ 000 arasında kazan yol açmalıdır. Sıcak küçük bir oda sağlayabilen 18 kW, duvar tipi birim kapasitesi. sıcak su açısından kazanın yüksek performans olarak uygun yaklaşık 8.5 L / dakika, olduğu. Ürün boyutları (ExYxD) - 70h40h29,9 sırasıyla. Aynı zamanda ürünün ağırlığı sadece 32 kilogramdır.

Tüm su ısıtma ve ısıtma teknolojisi şirketi "Bosch" ısı değiştiricisinin aşırı ısınmaya karşı koruma ile donatılmıştır. Soğutucu sıcaklığı 30-85 derecedir. gaz kazanı Turbofan "Bosch" - Eğer yüksek kalite ve işin dayanıklılık, ardından seçiminizi değeri varsa. vakaların% 95'inde Yorumlar olumludur. Tüketiciler ısı değiştiricisinin yüksek kalite, (markası ne olursa olsun) çekici gövde tasarımı ve iyi hizmet kaydetti. Yine de, iyi bilinen markalar üzerinde toplam% 5-10 prim ödemek zorunda.

"Ariston" - kazanlar aslen İtalya'dan

şirket 1960 yılında geri açıldı. O zamandan beri, o ısıtma donanımları geliştirmektedir. Bugün, "Ariston" kazanlar mükemmel kalitesi için dünya çapında bilinir. Çoğunlukla şirket duvar ünitelerinin üretimi imalatı yapan, ama orada hattı ve zemin seçeneklerinde edilir. Ayrıca bakımı kolay olacak sessiz modeli, gerekiyorsa, güvenli bir gaz kazanı iki devre "Ariston" seçebilirsiniz. Tüketici yorumlar, neredeyse tüm iyi. Örneğin, makine ve etkinliğinin sessiz çalışmasını not edin. Ama önemli dezavantajları vardır. elektrik kesintisi ısı ve sıcak su olmadan bırakılabilir beri Örneğin, bazı kullanıcılar için, elektrikli ateşleme, önemli bir dezavantajdır.

Tüketiciler de kazanlar "Ariston" çok hızlı bir şekilde çalışma sıcaklığına ve Eko modu gelmek olduğunu kaydetti. Bir diğer önemli nokta - en kompakt duvara monte modelleri, 35'ten fazla kilogram ağırlığında yok ki çoğu. Yukarıdaki açıklamalara dayanarak size iyi görünüyor, ama aynı zamanda hızlı ve sessiz çalışmasını sadece almak istiyorsanız, bir gaz kazanı iki devre "Ariston" seçim sonucuna varabiliriz. Yorumlar ürün oldukça iyi bilinen bir marka olmasına rağmen, kabul edilebilir, özellikle bunların fiyatının beri, dikkatinizi gerçekten değer olduğunu söylüyorlar.

Daha ne 2 devreli kazanlarında hakkında söylemek gerek

Bir sürü üreticisi bağlı olduğunu fark etmiş olabilir, ama birkaç ortak noktaları söyleyerek değer. Örneğin, bağlama varlığıdır genleşme tankı kapalı sistemin basıncı düzenler. Tabii ki, daha modern kazanlar göstergeleri (manometre) ile donatılmış olup, zaman kontrol elemanına bir sinyal gönderme kritik basınçları. Son kilitler sisteminden tahliye su bekleyen çalışır. Başka bir önemli nokta - bu donatılmıştır Kontrol sistemi, gaz ısıtma kazanlarının kombi. daha doğru ve gaz kaydetmek için yardımcı olarak Yorumlar, o tercih edilen uzaktan kumanda sistemini göstermektedir. Bugün, kendi kendine teşhis fonksiyonu ile donatılmış en kazanlar. Ünite bağımsız normal çalışma sapmaları bulmak ve bu konuda sizi uyaracaktır. Turbofan gaz kazanı "Buderus" - Ama tüm cihazlar bu tür sistemlerin bir Bunun başlıca örneği ile donatılmıştır. Yorumlar Ancak, yüksek kaliteli yapı ona Bundan çok iyi.

Ne uzmanları tavsiye

Göz önüne profesyoneller kombi hakkında söylenecek gerçeğini almak önemlidir. İşte uzmanlar aşağıdaki dikkatinizi çekmek. Eğer kaliteli bir ürün ve nispeten düşük maliyetli istiyorsanız, iyi bir çözüm bir gaz kazanı iki devre "PROTERM" olurdu. Bu ürünün Yorumlar oldukça iyi. marka çok iyi bilinen değil gerçeğine rağmen, şirketin ürünleri çok popülerdir. doğrultusunda hem zemin hem de duvar modelleri vardır. Bununla birlikte, kalite yetersiz sık sık olduğu gibi, çoğu maliyet tercih etmek tavsiye edilmez. yüksek fiyat aralığı ele alırsak, profesyoneller "Bosch" özel dikkat "Ariston", "Haber" ve diğerleri.

Sonuç

Sizinle Modern kazanlar tanınmış üreticilerin oldukça fazla inceledik. Gördüğünüz gibi, tüm farklı tepki. Tabii ki, örnek olarak, çift devre için birçok iyi ısıtma sistemleri vardır gaz yakıtlı kazanı Baxi. Yorumlar Bu Üretici, tartışmalı olsa da, ancak pratikte hiçbir olumsuz yoktur. Birçok tüketici "karşılığını" nin kazan önemli bir avantajdır kazan yoluyla "sıcak zemin" bağlantısının mümkün olup olmadığı bakmaktadır. Buna ek olarak, halk arasında mükemmel bir üne gaz kazanı Turbofan "Ferroli" kullanır. bu İtalyan markanın Yorumlar çok iyidir. Tabii ki, birçok bazen çok yüksek fiyatlar söylüyorlar ama ürünlerin kalitesi hiçbir şikayetleri. Burada, prensipte, tüm bu konuda söylenebilir. Her zaman satın alırken size yararlı birçok bilgi verecektir çünkü tüketiciler söylediğini o ağdaki kazan değerlendirmesi ve aslında dikkat edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.