GüzellikTırnakların

Farklı Tekniklerle Beslenen Tırnakların Doğru Düzeltilmesi

Tırnaklar çok güzel ve temiz, onlardan dolayı kadınların elleri özellikle cazip görünüyor. Fakat zamanla, düzeltme işlemini gerçekleştirmek gerekir - yığınlanma sürecine kıyasla çok daha karmaşıktır. Düzeltmeye ne zaman başlayacaksın ve bunun için neye ihtiyaç duyuluyor?

ne zaman

Genellikle doğal çivi, tedaviden ve uzamadan yaklaşık 10-14 gün sonra büyümeye başlar. Bu süre zarfında tırnak plağı 1-2 mm artıyor - yeni gelişen tırnakların düzeltilmesi zaman zaman belirli tırnak lezyonlarını örtbas etmediğinden çivilerin kuvveti kaybediyor, kırılmaya başlıyor ve parçalanıyor.

Bununla birlikte, yalnızca düzeltme zamanlamasının ihlali değil manikür sorunlarına da yol açabilir. Efendinin kötü çalışması ve belirli malzemelerin çivilerinin yapısına bireysel olarak hoşgörüsüzlüğü de dahil olmak üzere birçok faktör, dişi çivilere zarar verebilir.

Bazı basit kurallar

Tırnakların düzeltilmesi belirli kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak yapılmalıdır. Önce prosedürden önce ellerinizi iyice yıkayıp hem onları hem de tırnak basamakları yüzeyini dezenfekte etmelisiniz. Bundan sonra, kütikülün üzerine özel bir eksfoliyatör uygulanabilir ve yumuşadığında kenara itin ve özü kalıntılarından kurtulun.

Sonra çivilerden doğal parlaklığı çıkarın, çiviyi özenle soyma işleminin yapıldığı alanlarla düzeltin ve çöktüğü kaplamayı çıkarın. Bundan sonra, ellerinizi iyice yıkamanız, çivilerinize biraz yağ koymanız ve kurutmanız gerekir. Bu en basit tedavidir ve bundan sonra çesitli malzemelerin çivilerinin düzeltilmesi baslayabilir.

Doğru akrilik

Doğal tırnaklar büyüdüğünde, bunların arasındaki sınır veya uygulanan materyal çok dikkat çekici olurken, buradaki hasar tehlikesi, tabakalaşma ve hatta kopma olur. Bunun olmaması ve akrilik tabakanın bütünlüğünü düzeltmek için düzeltme yapmak gereklidir.

Bunun için yararlı olabilecek bazı malzemeler var. Öncelikle aslında akrilik, "tasfiye" adı verilen bir çözücü, yapay ve doğal çiviyi, yani "astar" olarak adlandırılan birleşmeyi geliştiren bir araçtır. Tırnakların kendi kendine düzeltilmesi aynı zamanda, doğal tırnak plağından akrilik ve özel tırnak törpüleri için fırça, kalın bir tabaka çıkararak yağ giderici de gerektirecektir. Tüm bu malzemeleri elinde bulundurarak sürecin kendisine geçebilirsiniz.

Ellerinizi iyice yıkayın ve dezenfekte edin. Tırnak plakalarının yüzeyi, büyümüş doğal ve kırık akrilik tabaka arasındaki alana dikkat ederek temizlenmeli, özenle işlenmelidir. Bundan sonra, plak yağı giderme ve astar, ardından akrilik uygulayabilirsiniz ve böylece malzemenin çivinin şeklini tamamen tekrar etmesini sağlayabilirsiniz. Malzeme katılaştığında - bitmiş yüzey bile cilalanabilir ve parlaklık kazandırabilir - akrilik çivilerinin düzeltilmesi tamamlanır.

Doğru jel

Bu düzeltme akrilikten daha kolay yapılır. Doğal bir plak büyümesi durumunda jel ile daha da kötüleşen tırnak tırnakları, doğal olarak parlaklığın giderilmesi, temizlenmesi, doğal parlaklığın giderilmesi ve kenarın görülebileceği alanı yumuşatması gereklidir. Ayrıca çivinin yüzeyinde özel bir form uygulanır ve özel bir jel uygulanır.

Genel olarak, çivilerin ilk kez düzeltilmesinin profesyonel bir salonda yapılması gerektiği söylenmelidir. Yapabiliyorsanız - uzmanların manipülasyonunu daha sonra evdeki tüm prosedürü tekrarlamak için gözlemleyebilirsiniz. Düzeltmeye bir tırnakla başlanmaya başlayın - her şey yoluna girerse, gerisini siz de yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.