Ev ve AileBayram

Engellilerin Günü Etkinlikleri: Neden onları tutmak

Engellilerin Günü yıllar önce bir bayram olarak kabul edildi. 3 Aralık günü her yıl kutladı. Ana tatil görev - Engelli sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek için. Bir finansal fırsat var İnsanlar, her türlü yardımı sağlamalıdır.

Özürlü bakımı

Bu gün herkes kamu onu hatırlar hissetmeniz gerekir çünkü Engelli Günü Etkinlikleri, mutlaka harcanan edilmelidir. Bu gün, genellikle okullarda, üniversitelerde ve özürlü toplumlar, sadaka olaylar ve yatalak insanlara ziyaretlerinde çeşitli toplantılar ve konserler düzenledi. Bu arada, yaklaşık engelli toplumla insanların son kategori bazen unutuyor.

az toplumsallaşmış toplumun Bu üyeler, bu nedenle bu gün onlar özel ilgi ve katılımı göstermek zorundayız. engellilerin maddi destek ülkemizde oldukça zayıf olduğunu fark eden onlara bir ziyaret hediyeler ya gelmek her zaman mali yardım.

Engelli Kişilerin Günü Etkinlikleri

Bu gün toplantıda birçok şehirlerde belediye meclisi düzenlenmektedir. Bu belediye liderlik toplantılarda yer alır temsilcileri , kamu örgütlerin yanı sıra engelli yetenekli çocuklar. Evet, insanlar engelli, ancak bunların çoğu onlar nasılsa geliştirmek hayatında kendini göstermeye çalışıyoruz, birçok yetenekleri var. Çocuklar kendi şiirlerini okumak bu toplantılarda çerçevesinde, ünlü yazarların şiirler okur şarkı, çizimler ve el sanatları sergilerine katılmaktadır. Genellikle böyle bir bayram havasında olduğunu yetenekli çocukların şehir ve bölgesel yarışmaları kazanmak için sertifika verildi. Engelli Kişilerin gününde olay senaryosu önceden onayladı.

Nasıl engelliler için bir tatil geçirmek için?

Başarıyla Engelliler Günü'nde izleyici için toplama yürütmek için, olay script önceden geliştirilmelidir. İlk olarak, olaydan önce birkaç hafta toplantı tarihini, saatini ve temasını gösteren bir reklam yayınlanmıştır. İnsanlar Engellilerin Günü olay hakkında bilmemiz gerekir. Kesinlikle hayatın bu kutlamasında ne söyleyeyim? kolaylık ve çeşitlilik için önde gelen iki ya da üç içeriyordu. tatil başlangıcında her konak karşılıyor ve özellikle engelli bulunan herkesin, ağırlamaktadır. Ayrıca, yakında bu konuda yürütülen (ya da bugün) Engellilerin Günü'nü kutlanmaktadır. o zaman toplumun bütün küçük nazik ve asil olur çünkü hatta cadde ve kışın, ama o gün, bahar gerçekten kabul edilebilir stresleri Öncü. Mutlaka bu tatil oluşum tarihi hakkında söylemek zorunda. Bu tür bilgiler çok az insan biliyor, bu yüzden tüm toplanan kitleye ilgisini çekecek. Bu gün 1980'lerde Birleşmiş Milletler iradesiyle oluşur.

Engelli kişilerin yaşam kalitesi gelişmişlik düzeyini göstermesi nedeniyle engellilerin yararı her gün ve saatte, sürekli çalışmak gerekir gerçeğine yol açan ödeme dikkat gibi sivil toplum. 3 Aralık günü sadece yıl özetlemektedir. Bundan sonra yetenekli çocuklara dikkat edilmelidir. Çeşitli şarkı performansları çok faydalı olacaktır. Sonra tekrar gerçeği hakkında sahne ve konuşma üzerinde lider engelli insanların - bu, herkes gibi aynı kişiler, ancak başkalarından daha fazla dikkat gerekir. O engelli çocuklar sonra şiirler okundu. Tatil hediyeler ve genel resmin sunumu ile sona erer.

Sakatlar gününde Kütüphane olaylar

Engelli Günü olayda da kütüphanede düzenledi. Bu esas olarak konferanslar, resim ve fotoğrafların sergi olduğunu. Kütüphane - Her gün insanlar, özellikle öğrenciler ve öğrencilerin de büyük bir sürü edecek bir yer, bu yüzden Engelli Günü etkinliği bu kurumlarda geniş bir kitleye buluşacak. genellikle Kütüphaneler bugünlerde başlıklı eylem yürütülen "Kalpten Kalbe tarafından." Bu tür önlemlerin amacı - zayıflatıcı hastalıklardan olan çocukların tedavisi için hayırsever bağış. Maalesef, birçok hastalıklar yerel hastanelerde tedavi edilemez. fakir ebeveynler sıklıkla çocuklarının tedavisi için yeterli para yok, bu yüzden hayır kurumları yardım isteme.

Engelli Günü'ne yönelik Olaylar, 3 Aralık tutunmaya gerekli değildir. engelli hakları zayıftır bugün korunur çünkü iyi konuşma, 10 Aralık'ta İnsan Hakları Günü Uluslararası Günü kutlamaları ile engelli kişilerle bağlantı kurmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.