ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Çamaýr makinesini nasýl uzun süre ve iyi yapmak için?

Yetişkinler için hayat kolay değildir. Vergilerle uğraşmanız, bir daire için faturalarınızı ödemeniz ve diğer pek çok şeyden kaçınmanız gerekir. Örneğin, bir çamaşır makinesi de bakım gerektiriyor. Yıkama konusunda çok dikkatli değilseniz, cihazın ömrünü kısaltabilirsiniz. Çamaşır çok para ve zaman alır. Ekipmanın etkili ve uzun süre kullanılmasını sağlamanız daha iyidir. Profesyonellerin tavsiyelerini kullanın, bu durumda mükemmel bir hostes olduğunuzdan emin olabilirsiniz!

Makineyi aşırı yüklemeyin

Her zamanki çamaşır makinesinin çoğu günlük eşyaların yıkanması için tasarlanmıştır. Davula büyük bir battaniye koymaya çalışıyorsanız, tekniği yıkabilirsiniz. Çok ağır giysiler mekanizmayı bozuyor. Halı veya battaniyeleri yıkamaya çalışmayın; ebatlarına uysalar bile, motorda aşırı yük oluşacak ve bu hasara neden olabilir. Büyük şeyler özel ticari makinelerde yıkanmalıdır, yani onları kuru temizleyicilerle yıkamak daha iyidir.

Kapıyı açık tutun

Çamaşır makinesinden çıktıktan sonra, muhtemelen kapıyı kapatıp her yere asarsın. Cihazın içinde ıslak kaldıklarını bilmeye değer. Suyun buharlaşmasına izin vermezseniz, kalıp oluşur. Makineyi kullanmadığınızda kapıyı açık bırakın, daha sonra nem onu terk edecek ve hoş olmayan bir koku kokusu görmesini önleyeceksiniz. Buna ek olarak, özellikle bölgede sert su olması durumunda, toz ile birlikte kireç giderici maddenin kullanılmasına her seferinde birkaç değere sahiptir. Dolayısıyla, makinenizi tambur üzerindeki plak oluşumundan korursunuz.

Sadece şeyleri temizle

Çamaşır makineniz temiz değilse, elbiseleri nasıl yıkayabilirsiniz? Tamburun dikkatlice kontrol edilmesi ve çamaşırlarınızda herhangi bir leke bulunmaması için silinmesi önemlidir. Her hafta makineyi nemli bir bezle içten silin. Bu, sabun izi, kir, yağ ve yapışkan kaplamadan kurtulur. Yağ kaldırmak için sirke veya kireç ile bir araba da çalıştırabilirsiniz. Makine için özel bir temizlik maddesi kullanabilirsiniz, ayda bir kez uygulamanız yeterlidir.

Kapıyı temizle

Sadece çamaşır makinesinin silindiri değil aynı zamanda silinmeyi unutmayın. Kirlilik cihazın diğer bölümlerine girebilir, bu nedenle siparişinizi dikkatli yapın. Kenar boyunca lastik contalara özel dikkat ederek, kapıyı silin. Orada daha temiz bir saç, kir birikebilir. Kapının durumunu izlerseniz, temizlik ve ferahlık sağlayacaksınız. Cam da silinmelidir, aksi halde kirli bir çamaşır yıkanacaktır. Parlak olmalı!

Doğru modu kullan

Çamaşır makinesinin birçok modu vardır ve bir nedenden ötürü bunlar gereklidir. Aynı modu sürekli kullanırsanız, yaklaşımınızı değiştirme zamanınız gelmiştir, aksi halde eşyalarınızı mahvedebilirsiniz. Bir kerede her şeyi atmak için günaha vermeyin ve bu görevi hızlı bir şekilde tamamlamak için maksimum sıcaklıkta yıkayın. Bu hem arabayı hem de giysilere zarar verir. Zarif şeyleri, iyi sonuç almak istiyorsanız çok kirli bir şekilde yıkayın. Ek olarak etiketlerdeki talimatları kontrol edin.

Kapıyı çarpmayın

Kapıları çarpmak hep kötüymüş, buna ve çamaşır makinesine dokunuyor. Dikkatsizce davranırsanız ekipmanınız ciddi şekilde zarar görebilir. Kapı için yeni bir mekanizma satın almaktan kaçınmak için mümkün olduğunca hafifçe kullanın.

Biraz yıka

Çamaşır makinesini sıkıca doldurmayın. Küçük çocuklarınız varsa, sürekli sildiğinizi düşünebilirsiniz, ancak süreci hızlandırmayacaksınız. Arabayı aşırı doldurursanız, işler yıkama sırasında hareket edemez ve bu nedenle yeterince temiz kalmaz. Buna ek olarak, süpürge eşit olarak dağıtılmamaktadır. Bazı şeyler lekeleri kalabilir. Asla azami indirme miktarını aşmamaya çalışın.

Su tasarrufu yapın

Çamaşır makinesinden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak bir başka basit hüner, su kalite kontrolündedir. Bu, yükün boyutunu seçebileceğiniz modeller için geçerlidir. Her zaman doğru olanı seçin, böylece fazla su harcamazsınız. Aşırı su, işleri daha az temiz yapar.

Çok fazla toz kullanmayın

Tozu göz olmadan değil de değerlendirin, silmekte olduğunuz şeylerin miktarına göre dikkatle ölçün. Her zaman bunu hatırlamaya çalış. Çok fazla kullanırsanız, eşyalarınız, çamaşır makinesinin motoru ve borular zarar görebilir. Buna ek olarak, işler kirli kalacaktır: toz onları gri ve mat yapacaktır.

Lekelerle ilk anlaşma

Başka basit bir ipucu: bir çamaşır makinesinin sihirli bir cihaz olmadığını unutmayın. Beyaz bir kazak üzerinde kırmızı şarabı döken ve makinenin yıkamasını bekleyemezsiniz. Bu lekeler yıkamadan önce bile tedavi edilmelidir. Kirli bir şey alırsanız leke ile mümkün olan en kısa sürede uğraşmayı deneyin. Kuruyorsa, kirlilik sonsuza dek kalabilir ve çamaşır makinesi yardımcı olmaz. Kirli şeyleri bir temizleyiciye batırın ve yıkayın.

Filtreleri temizle

Çamaşır makinesinde filtreyi hatırladığınızdan emin olun. Elinizdeyse, hoş olmayan bir koku görüntüsünü önlemek ve içindeki suyun normal hareketini sağlamak için düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Temizleme planı oluştur

Çamaşır makinesinin temizliği, çamaşır makinesinin ömrünü etkiler. İhtiyacınız olan her şeyi hatırlamak için kendiniz bir çizelge oluşturmaya çalışın. Temizlik sıklığı, sahip olduğunuz otomobilin türüne bağlı olacaktır. Düşey yüklü bir arabanız varsa, sıcak su ve sirke ile çalıştırmak için yeterlidir. Yatay yükleme daha fazla dikkat gerektirir. Daha yoğun temizleme maddeleri kullanmanız ve kapının durumunu izlemeniz gerekir.

Şeylere sirke ekle

Her zaman yeni şeyler silmek endişeleniyor, çünkü renk kaybedebilirler. İlk yıkamadan sonra mükemmel bir siyah süveterin nasil loş hale geldiğini fark etmek hep bir utanç kaynağıdır. Çamaşır makinesinden maksimum etki elde etmek için, yıkamadan önce şeyleri sirke ile ıslatın. Bu, renk kaybını önlemeye yardımcı olur, buna ek olarak, işler yumuşar.

Soda kullanın

Her şeyin taze kokmasını sağlamak için, çamaşırlarınıza ekmek fırını eklemeyi deneyin. Çamaşırları su ile bir solüsyonda bekletin ve daha sonra her zamanki gibi yıkayın. Durulamada, yarım bardak sirke ekleyin. Sonuç olarak, hoş olmayan kokularınızdan kurtulacaksınız.

Farklı temizlik ürünlerini deneyin

Makineniz için en iyi temizleme maddesini kullanmak önemlidir. Toz sıvı ajanlardan daha etkilidir, ayrıca genellikle daha ucuzdur. Çalışmalar, tozun kir kumaşını yoğun bir şekilde temizlediğini göstermiştir. Yine de, bir sıvı ilaç bulabilirsiniz, size uygun olanı seçin.

Boruları değiştirin

Yıkadıktan sonra makinenize su veren boruyu kapatın. Boru suyunu kapatmanıza izin vermiyorsa, su değiştirmelisiniz. Sızıntıları önlemek için kaliteli ve güçlü bir boru kullanın. Eski bir sürekli patlama çünkü sürekli yeni bir tane satın almak yerine bir yerini almak daha iyidir.

Kurutucuyu hatırla

Aynı zamanda bir kurutucunuz varsa tarif edilen kurallardan bazılarını kullandığınızdan emin olun ve bunun için, örneğin, cihazın içeriği hakkında bilgi temizleyin. Kurutucunun durumunu içten kontrol edin ve uygun modu kullanın. Bu durumda, tekniğiniz uzun süre dayanır ve gerçekten etkili bir şekilde çalışır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.