Haber ve ToplumDoğa

Egzotik, çizgili veya nerede zebra?

Hemen soruya ne bir kelime belirlemek için gereklidir: "Zebralar, Nerede olan" cevap yok. bunların - bu hayvanlar tip bölünmüştür olduğundan yaşam. Bundan başka, birbirlerine bir cilt ve renginden farklıdır. büyük grevi çölde yaşıyoruz. Diğer - Daha küçük.

Ne On kıta zebra yaşıyor?

bu hayvanlar Afrika'nın yalnızca boşluk hakim olması. doğal ortamlarında bu alanda oldukça büyük. Yani, kurak bölgelerde bulunan bir tür yoktur. Bu çöl zebra. Türün ismi kendisi için konuşur ve söyler onlar zebra yaşadığı. Onlar Etiyopya bulunur. Bunlar Kenya ve Somali'nin kurak ovalarda buluşuyor. Hayvanlar Seyrek bitkili alanlarda yaşamaya adapte olmuşlardır. Gıda yerden başka bir yere hareket aramaya sahip olduğunda Sıcak dönemleri tahammül. Diğer dağ zebra tinier. Bu engin bulunan Güney-Batı Afrika ve Angola'da. Bu tür - tehlikede. bireylerin sayısı 700 baş aşmıyor. Daha sık doğa ovalar zebra bulunan diğerlerinden daha. Bu kıtanın doğu ve güney ovalarında yaşıyor.

yaşam biçimi

Hayvanlar genellikle küçük sürülerde tuttu. zürafa sürüsü bitişik Bazen yalnız zebra. Onlar oldukça savunmasız. Vahşi doğada onlar aslan avlanmaktadır. İşte o tam olarak nerede zebra yaşamayı bilir. Bu - onun avı. Aslanlar tek veya hasta hayvanlar üzerinde avlanmak için tercih ediyorum. Beri göreli yavaşlık rağmen, Zebra bir avcı karşı iyi bir direnç sağlayabilir. At çizgili doğal düşmanları arasında sırtlanlar ve timsah olarak korku gerekir. Yeni suya yakın savunmasız kurbanı bekliyor.

Sürü lideri duruyor. Ama o "genel yönetim" yürütmektedir ve ailenizin güvenliğini sağlamak. su veya sulu çayırlar sürünün A eski bir kadındır. Aile harem bir erkek için birkaç kadın oluşmaktadır. Bu açık bir kuraldır. kimse olacaktır harem erkek paylaşın. göçler lideri genellikle arka sırasında düşmanın saldırısını önlemek için muktedir.

soyu tükenmiş türler

Ben hayvan bu tür düşüncesizce Avrupalıları exterminated söylemeliyim. Zebra çok takdir edilmektedir. Ve hayvan yapamadı avcılar kendilerini korumak için. Bunun bir sonucu olarak, zebra bir türü tamamen tahrip olmuştur. Bu Güney Afrika'da bir zamanlar yaşayan, kavagga. Kum üst ve alt - beyaz, adamın acı kendisi için tekil güzellik yakınları, arasında öne çıktı. yüzelli yıl önce de, bu hayvanların doğan en kalabalık oldu. Avcılar lezzetli et ve güzel cilt kavagg tercih ederim. O spor avcılık için kolay bir hedef olarak kabul edildi. Sonuç içler acısı: Bu türün son hayvan Amsterdam hayvanat bahçesinde 1883 yılında öldü. Kavagga söz konusu hayvanların en hafif oldu. Diğerleri cilt gri ve siyah tonları var.

Kaç yıl zebra canlı

Doğa, insanlar farklı olarak kendi çizgili yaratıklar çok sevgi dolu. Vahşi doğada onlar birkaç düşmanları var. Kaç canlı zebra? Avcılar ölçüde hayvanların ömrünü kısaltabilir. Ama kimse onları rahatsız, onlar oldukça kolay otuz yıl kadar canlı edilir. Bu atlar çok huzurlu ve sessiz. Saldırgan davranış onlar için tipik değildir. saldırılara zebralar erkek sırtlan durumlar vardır. Bu onların en büyük düşmanı bir başkasıdır. Erkek, oyunculuk toynakları ve dişleri, yavrularına zayıf yırtıcı kovmak. nüfustaki artış bu hayvanların "aile" biriminin katılık nedeniyle. tüm sürüleri bir erkek ve bir çok kadın, her biri kendisine ait klan ayrılmıştır. Genç otlatmak. Bu toplumda yetişmek erkek bir yıl sonra dışarı atılır. O bir aile yaratmak gerekiyordu. Ne olursa olsun, toplam hayvan sürülerinin büyüklüğü, küçük gruplar karışmaz. Herkes kendi hayatını yaşar kendi toprakları üzerinden dolanır. Genellikle zebralar otlayan ve sulama için kendi aralarında kavga etmiyoruz. Onlar barış içinde diğer ailelerle yan yana bulunmaktadır.

İlginç ve faydalı

Bu engin Afrika savana kez, insanlar zebra yaşadığı hakkında sorular sormak doğaldır, nasıl onları bulmak için. Hiçbir iletken olduğunda bu özellikle doğrudur. renkli güzelliklerini hayran isteyen Gezginler, sen Zebralar lezzetli otlar ve tatlı su uzak hareket etmiyor bilmelidir. Nedenle, tüm bu zenginlik olduğu yerde, orada onlara bakmak için gereklidir. Genellikle uzaktan görünen zürafalar sürüler, eşlik eder. doğa bu hayvanları böylece orijinal renk vermiştir Birçok kişi neden acaba? Bu konuda farklı görüşler vardır. Inanılmaktadır koruyucu renklendirme, bu yüzden, koruyucu bir mekanizma caizse. Böyle bir pockmarked cilt yırtıcı göz kötü ayırt gerçeği. Bir aslan ya da başka bir düşman hayvanın görünür hatları değil. Bu saldırı çok zordur çiçek bozuğu nokta olarak algılanmaktadır. Tüm katılıyorum. Eğer yırtıcı geceleri ava göz önüne aldığımızda Özellikle zaman sahte çizgili ay ışığında açıkça göze çarpıyor. sıcaktan koruyun, onlar da bu tür varsayımlar genellikle ileri sürülmektedir edemez halde. İlginçtir, her bireyin benzersiz desen. Her türün kendine özgü bir rengi vardır, ama parmak izi gibi bireysel hayvan bireyi şeritler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.