FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Eğitimde Bulut teknolojiler. öğretmen ve öğrencinin Kişisel hesap

kelime "bulut" duyan birçok gökyüzünde hareket etmek, bu su buharının yoğunlaşması bir ürünü olduğunu ileri sürmüşlerdir. Ancak sıralı "eğitimde bulut bilişim" doğal olaylara bağlı değildir ve bilgisayar teknolojisi kullanılarak.

bulut bilgisayar özü

Onlar güçlü donanım geliştirilmesi sonra mümkün olmuştur. bilgisayar işlemcilerin gücünü arttırarak, çok çekirdekli mimarisi bir modernizasyon olduğunu orada her gün sabit disk kapasitesini artırmak. Ayrıca, çevrimiçi kanallar daha hızlı ve daha geniş hale gelir.

Eğitimde Bulut teknolojisi işleme ve müşteri emirlerinin yürütülmesi sağlamak donanım ve yazılım kümesidir.

Modern bulut bilişim uygulamaları

Eğer bir sabit disk taşımak istemiyorsanız Örneğin, içeri sizin için doğru bilgi koyabilir "elektron bulutu." Gerekirse, kolayca sanal mağazada ihtiyacınız bu görüntüleri veya dosyaları bulabilirsiniz. Eğitimde bulut teknolojilerinin Böyle bir uygulama yalnızca hız kazanıyor ederken. Aslında bu yavaş alımı nedeni, bütün öğretmenler düzgün miktarda çevrimiçi özelliklerini kullanabilirler değil. Şu anda, birçok kullanıcının zaten uzaktan bu sanal mağazalarda kendi dosyalarını depolamak için yeteneği takdir etmişlerdir. Eğer en çok zevk mağazayı seçebilmesi Onların sayısı sürekli artıyor, bu kullanım için daha kullanıma elverişli hazır olacaktır.

öğretim öğrencileri sürecinde "bulut" kullanımı

Eğitimde Bulut teknolojisi belirli bilgileri depolayan uzak işleme dağılımını içeren, yeni bir paradigma. Onların özü PC'nizde programların büyük bir çeşitlilik yüklemeye gerek yoktur. bilgi aramak amacıyla, internet erişimi gereklidir. Sen ise kesinlikle dünyanın herhangi bir yerinde, dosyalarınıza erişim elde edebilirsiniz. Eğitimde bulut teknolojilerinin kullanılması öğretmenleri ekipmanları, sabit güncelleme yazılımı edinimi maddi kaynak tasarrufu sağlar.

bulut ve geleneksel teknolojilerin karşılaştırılması

en modern eğitim gerçeği ile başlayalım öğretim teknolojileri eğitim kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen. gelişmesi ile bağlantılı olarak kaynaştırma eğitimi iletişim teknolojileri - öğretmenler, kendi bilgisayar okuryazarlığını geliştirmek uzaktan öğretim çocuklar için bilgi çeşitli kullanmak zorunda. Geleneksel formu klasik e-posta kullanılır. Öncelikle, öğretmen bir mektup okul programın başlatılması sonra bilgileri okur kaydeder indirir. Eğitimde Bulut teknolojileri tarayıcı posta kullanmak için izin verir. Öğretmen World Wide Web bağlı herhangi bir bilgisayardan harfleri okumak için, böyle bir kontrol öğrenci çalışma olarak, ekleri indirmek mümkün olduğunu. Göz bebekleri uzun aktif eğitimde bulut teknolojilerini kullanarak olmuştur. Örneğin, depo müzik dosyalarını, bilgisayar oyunları indir. Buna ek olarak, sanal kütüphanede elektronik ders kitapları yerleştirmek mümkündür. iyi görüntü kalitesine sahip veri gönderilmesi mümkün olduğu anda, pek çok sunucuları mevcuttur. Örneğin, öğretmen, elektronik ders kitapları yerleştirir öğrenciye gönderir. Ne zaman ödev, çocuğunuz kitapta mevcut video, ses klipleri kullanabilirsiniz. Bu online materyaller çocuk verilen disiplin eğitimin tamamlanmasından sonra kütüphaneye teslim etmek, bir çantanın içinde taşımak zorunda değildir.

Büro bulut uygulamaları

Onlar şimdi oldukça çok, bu yüzden bazıları odaklıyız. Çoğu zaman elektronik sunumlar, elektronik tablolar, metin editörü kullanın. dezavantajı evinizdeki bilgisayara bilgisayarınızdan bilgi aktarmak zorunda olmasıdır. biz öğrencilerin çalışmalarını kontrol etmek halindeyken cihazları kullanmak zorunda Aynı zamanda, bir mektup göndermek. Sorun bilgisayar donanımı uyumluluğu gibi de bulunmaktadır. Buna ek olarak, bilgisayar sabit disk belleğinin sınırlı miktarda tasarlanmıştır. bunu filmin 3-4 kalitesini indirirseniz, o hızla dolarsa ve kitaplar, el kitapları, fotoğrafları, sadece hayır fazla alan için. lisans programları - Başka sorun var. bunları kullanmak için, biz ek malzeme kaynakları için bakmak gerekiyor. Bulut depolama ortak projelerin uygulanması için en uygunudur. Grubun tüm üyeleri aynı anda bulut depolama genel dosyada değişiklik yapmak için bilgi aramak için edebiliyoruz.

elektronik günlükler

Modern okul öğretmenleri zaman harcamak olduğunu doldurmak için daha uzun zamanki kağıt tabanlı dergiler, hayır. Ortaya çıktı ve elektronik günlükler, onların kağıt atalarını yerini almıştır. Şimdi öğretmen evden akım, çeyrek, yıllık tahminler koyabilirsiniz. Buna ek olarak, elektronik günlükler göz atabilir ve öğrencilerin veliler, sevdikleri çocuğun sınıf öğretmeni gözlemler tarafından yapılan maruz işaretlerin bildirim alır. herhangi bir cihaz üzerinde gerçekleştirilen kişisel öğretmen çalışmayı girin size kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekir. fırsatların sanal öğretmenin sahip bol içinde meslektaşları ile iletişim kurmak için deneyimlerini, onların malzemelerin yayın, paylaşmak. çocuk ödevlerini, cari notlar, sınıf öğretmeni ve öğretmenin duyuru görebileceğiniz bir özel ofis öğrencisi de bulunmaktadır. Eğer gerekirse, işareti teslim geribildirim çocuğun aracılığıyla, bu eksiklikler, yeni ödev önermek hangi bir mesaj yazmak ayrıntılı olarak açıklar.

Uzaktan Eğitimde "bulut" kullanımı

yorucu bir süreçten, yani işlerinde onlara kullanmamaya çalışıyorum, ama onların korkuları kesinlikle yersiz - Birçok eğitimci "cloud computing" kullanımı inanıyoruz. Uzaktan öğretmen için Google dokümanlarının özellikle önemli kullanımıdır. Sıradan kullanıcılara hazır "Bulut teknolojileri". Bu teknolojilerden temel kavram web sunucusu bilgilerinin depolama ve işleme, ve sonuç kullanıcı Web tarayıcısı kullanarak olmasıdır. özel kontroller web sayfası sahibi sayesinde fırsatı bilgilerin çeşit yapmak değil, aynı zamanda kendi kişisel bilgisayarında düzenleyeceksiniz gerçekleştirmek için sadece sahiptir. Böyle tuhaf bir isim ( "bulut") nedeni uzaktan hizmetleri bilgisayar devrelerinde bir tanımlamadır bulutları şeklinde.

Bu teknolojilerden yardımıyla uzaktan öğretmen olmak için ne

Belgelerin sistemi ile "Google" herhangi bir uzak öğretmen aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

- oluşturabilir , ders notları kendi düzenleme yapmak;

- tablolarla iş;

- dersler için parlak ve renkli elektronik sunumlar yapmak;

- düzenle fotoğraflar.

Disk alanı sağlayıcısı öğretmen ders ve sunumların kopyalarını yerleştirmek için de geçerlidir.

algoritma

Öncelikle sistemin "Google" ana sayfasını açmak gerekiyor, "hala" sağındaki bağlantısını seçin ve ek menüde görünen "Belgeler" bölümünü bulun. Onun sayfada kendinizi bulduktan sonra, hemen bir metin belgesi yazmaya başlayabilirsiniz.

Sen, yazı tipi boyutu Eğilmesini, rengi seçin, bir veya daha fazla fotoğraf veya resimler ekleyebilirsiniz özel bir menü göreceksiniz. Sen çocuğu okunması kolay olacaktır metni almak için farklı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

-, metnin rengini seçmek

- italik veya kalın önemli noktaları belirlemek;

- Internet kaynaklarına köprü eklemek;

- bir liste şeklinde transferi yapmak.

Uygun, size öncesi baskı çekilmesi tarafından oluşturulan bir metin belgesi yazdırabilirsiniz. metin belgeleri ile çalışan herhangi bir zorluk "Google" değildir. öğrenci öğretmen ile ortak çalışmada malzeme eklemeler değişiklik yapmak için. Ek menüdeki öğe "Sunum" kullanın uzaktan dersleri için "Google" sunumu yardımıyla oluşturabilirsiniz.

bulut depolama ile metodolojik gelişme örneği

Ürün Tema: "enerji tasarruflu lambaların tercih sunumu" (8. Sınıf).

Amaç: Bir elektrik akımının özelliklerinin bir öğrenci pratik değeri bilginin genişlemesi. Google'da kayıt var Bu yazılımı oluşturmak için, Google sunuları sistemini kullanın.

ürün (intersubject uygulaması) kullanılması yöntemi.

Bu ürün sabitleme parçacığı için kullanılabilecek 6 "Elektrik Akım ve eylemleri" (ders - günlük yaşam, doğa ve teknoloji elektrik kullanımı) programı Poryshkin AV Fizik üzerine. 8. Sınıf.

Uzak öğretmenler için dokümanlar hizmetiyle doğru işlemi destekleyen "Google Chrome" gerçek bir nimet haline gelmiştir. Başlamak için, öğretmen bilgisayar ekranında görünen tüm talimatları izleyerek bir arama motoru "Google" kayıtlıdır. Daha sonra, uzaktan öğrencinin konuyla ilgili bir dizi metni içeren ilk metin belgesi oluşturun.

Sonuç

Bulut teknolojileri aktif eğitim sürecinde uygulanmaktadır, öğretmenlerin çalışmalarını kolaylaştırmak öğrencilerin bilişsel ilgi artırabilir. Eğitimin Informatization - yeni federal hükümetin standartların başarılı bir şekilde uygulanması, çocuğun kendini geliştirme için bir fırsat bir önkoşuldur. BİT öğretmeni sayesinde çocuğun gelişimi, onun yürütülen nasıl takip edebilirsiniz bireysel eğitim yörüngesini. Bu teknolojiler, siyasi, sosyal, coğrafi aşmak için yardımcı olur. Şu anda, bulut depolama sistemleri aktif olarak uzaktan öğretmenler tarafından kullanılır, ancak onlara normal bir okulda şüpheyle ederken.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.