Haber ve ToplumDoğa

Dünyanın en büyük çiçek: Eğer şaşıracaksınız!

Rafflesia - doğanın oluşturulmasıdır gurur başlığıdır "dünyanın en büyük çiçek." Ancak, bu bitki de renkler hakkında konvansiyonel fikirlerle ilgisi var diğer nitelikleri boyutu sadece şaşırtıcı, ancak. Sonuçta, en büyük çiçek bazen bir adam yüksekliğini aşan, kötü, parlak kırmızı bitkidir. Bu arada, yüzünden kötü kokusu Rafflesia genellikle zambak cesedi denir. Yerliler bu bitkiyi istenmesine karşın "nilüfer çiçeği" ( "bunga patma"). Bu görülebilir tropikal ormanlar Endonezya (Java, Sumatra, Kalimantan) ve Filipinler.

adını dünyanın en büyük çiçek memuru T. Raffles ve botanikçi D. Arnold onuruna oldu. keşif üzerinde yapıldı Sumatra adasında. çiçek ölçülen Bu öncüler, ona bir isim ve bilimsel bir açıklama yaptı.

Şaşırtıcı bir şekilde, ama dünyanın en büyük çiçek organik ve mineral maddelerin gerekli bölümünü sentezlemek mümkün değildir. Bu nedenle Büyüklüğü, üzüm üzerinde parazit rağmen bitki adını verdi. Bunu yapmak için, en ufak bir zarar altında çıkarılmaksızın, kumaş asmaları delici özel iplik üretmektedir. Biz çiçek kökleri ve yeşil yaprakları vardır denir.

Rafflesia büyüme - çok hızlı değil. 1.5 yıl ve 9 ay içinde tohum-parazit çiçek şişer gelişmesi altında tutulduğu bitkinin kabuğu daha sonra kırmızı çiçek çiçek açar. Rafflesia 5 yaprakları kalın sahip parlak beyaz ile tuğla kırmızısı renk siğilleri andıran oluşumlar. Uzaktan, çiçek dev mantar gibi görünüyor tanımladı. Ancak, sadece 4 gün açan. görünüşte Rafflesia eti çürüyen andıran ve kokuşmuş bir kokusu vardır. Böylece, dünyanın en büyük çiçek görmek daha koklayarak çabuk olabilir. birkaç hafta içinde Rafflesia dönemini çiçekli sonra parçalanır ve yakında siyah şekilsiz kütle dönüşür. Ancak, kadın çiçek poleni düşer, bu tohumların binlerce içeren fetüsün gelişimini başlatır.

Bu çiçek tozlaşmak, Rafflesia sinekler çeken alışılmadık bir koku oldu. Disk sinekler içinde yüzüp çiçek alma, yavaş yavaş alt ve alt batan. dairesel oluk ince tüyler geri yapışkan polen çökeltilmesiyle, organlarındaki sinekler beslenir. dişi çiçeklerin gönderilen Yükü yükü böcekler, onların ovüller gübreleme. Ama bitki olgunlaşma sonrası meyve ezmek ve başka yerlerde Rafflesia tohumları taşımak mümkün, büyük bir hayvanı yardıma ihtiyacı var. Çapı dünyanın en büyük şişmiş çiçek 1 m ile yaklaşık 8 kg ağırlığındaki olabileceğini belirtmek gerekir. Ayrıca, Rafflesia geniş çiçeklenme sahiptir.

Bu noktada, bilim adamları rafflesia 12 tür belirlendi. Bunların arasında en ünlü Rafflesia tuan muda ve Rafflesia Arnoldi vardır. Bu türler çok büyük çiçekler var. Hatta çapı 15-20 cm kadar Rafflesia CAD. Endonezyalılar bitki denilen böbreklerden özü restorasyonu katkıda bulunduğunu iddia ilginçtir doğumdan sonra figür. bilim adamları gelince, onlar bu eşsiz çiçeğin ömrü henüz tam anlaşılmış değildir farkındayız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.