Haber ve ToplumÜnlüler

Devlet Adamı GREF Alman Oskarovich: biyografi, başarı, aile ve ilginç gerçekler

kimin biyografi Başarılı girişimci ve devlet GREF Alman Oskarovich, - kararlılık ve hırs örneği, uzun bir yol kat ve önemli yükseklikleri elde etti. Kişiliği, tartışmalı olmakla birlikte, bir şey kesin - o en üst düzeyde bir profesyonel.

Çocukluk ve Aile

kimin biyografi küçük bir köy Panfilovo Pavlodar bölgesi Kazak Birliği Cumhuriyeti'nde 8 Şubat 1964 başlar GREF Alman Oskarovich, Irtysh kentinde çocukluğunu geçirdi. Gref aile Almanlardan yerinden edildi. Bunlar 1941 yılında Donbass dan Kazakistan'a taşındı. Baba Herman Oscar F., bir mühendis olarak çalıştı, annesi, Emilia Filip ekonomist sonra, uchetchitsey oldu. Almanya'da bir ailenin en genç 1,5 yıl iken, aile reisi öldürüldü ve üç çocuk yetiştirme, annem büyükannem oldu. çocuk, uysal ve sakin büyüdü çok dikkatli ve meraklı idi.

Çalışmanın yıl

Alman okul iyi bir öğrenci oldu, ama parlak olmadan. Öğretmenler ona iyi o amaçlılık ve azim farklı olduğunu söylemek hatırlıyorum. Okuldan sonra o kurumda gelmesi ve hemen şehirdeki Tarım Danışmanı çalışmaya başladı vermedi. 1982 yılında Gref İçişleri Birlikleri 2 yıl görev yaptıktan sonra askere gider, onun vatan dönmek ve o Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi girdi Omsk, gitti gelmez. özel seçkin GREF şey öğretme yıl içinde, o özenle ve iyi çalışılmış ve 1990 yılında "Fıkıh" bölümünden mezun oldum.

Omsk dönemi

kimin biyografi oluşur mezuniyet GREF Alman Oskarovich, Sovyet halkı için oldukça tipik sonra, ev üniversitede öğretilir. hayatın Omsk dönemi hiçbir iz hayat Gref az bıraktı. Biz bunun gayretli ve hırslı bir genç adam olarak öğretmenler, sınıf arkadaşları ve meslektaşları düşünün. yaptığı çalışmaları sırasında yurtlarda düzeni tutulan bir Komsomol grup lideri operatif öğrencinin gruptu. O iyi bir öğrenciydi ve ilişkiler kurmak başardı. Sergei Baburin Hukuk Fakültesi Dekanı Gref çok destek oldu ve daha sonra hayatında bir rol oynamıştır.

1990 yılında enstitü girdiğinden beri Omsk Almanca öğretimi ben, geç değildi. Bu bir kişinin lisede çalışmak istiyorsa, o kadar pahalı olduğunu, kendini savunmak zorunda kaldı ve GREF taşındı standart bir yol oldu.

Petersburg dönemi

1990 yılında gelecek bankacı çalışmalarına devam edip ardından tamamen hayatını değiştirdi karar verir. German Gref Leningrad Üniversitesi'nde lisansüstü okula gelen, Omsk N. Baburin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan önerisi üzerine hocasıyla Anatoly Sobchak oldu ve o Gref için hayat değiştiren bir olaydı. Sobchak sonra kuzey sermayenin belediye başkanı ve yüksek yönetsel kapasite genç mezun öğrenci gördük. Anatoliy Aleksandrovich o şehrin ve ülkenin siyasi sistemi modernize etmek istediği değişikliklerin bir destekçisi oldu ve o umutsuzca ilerici müttefikleri ihtiyacı vardı ve GREF doğru yerdeydim. Alman Birinci Ekonomik Kalkınma ve özellik için Komiteye Danışmanı olarak atandı, ancak bir yıl sonra o bu komitenin başkanı oldu. 1994 yılında Gref gayrimenkul departmanı açtı ve 1997 yılında Vali Yardımcısı, şehrin Petersburg Devlet Emlak Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Bu etkileyici kariyeri GREF Sobchak'a iyi ilişkiler sayesinde yok, ama, ek olarak, bu dönemde, o kullanışlı ve çok umut verici kalma bir sürü alır: Vladimir Putin, Alexei Kudrin, Dmitry Medvedev, Dmitry Kozak - hepsi çalışmayı birlikte St. Petersburg yönetiminde . Sobchak gittikten sonra zamanda onun tez onu korumak için açamadı olsa Ve Gref, kendi ayakları üzerinde hızlı oldu.

Bu dönemde, Bay GREF şehir, "Lenenergo", "Saint-Petersburg Deniz Limanı", TV'de Kanal 5 birçok büyük şirketlerin yönetim kurullarının bir üyesi haline gelir.

mülkiyet yönetiminde GREF iş o konut için ücretler keskin bir artış, şehrin tarihi mekanları yasadışı özelleştirme, konut reform başarısızlığı suçlandı, muhalefetin eleştirilerine bir sel neden oldu. Ama bütün bu GREF mutlaka gidip engelleyemedi.

Moskova Fethi

1998 yılında, GREF özelliğinin Rus Bakanlığının kurulu üyesi haline gelir ve bu nedenle Moskova'ya taşındı. Ve hemen Birinci Bakan Yardımcısı Rusya Federasyonu Devlet Mülkiyet, o Anatoly Chubais vardı patronaj atandı. Ertesi yıl Gref gelişen aktivite, o OJSC "Svyazinvest" Rus hükümeti temsilcileriyle bir panelde, Ekonomik İşler Bölgesel Politika Konseyi üyesidir ve "Rosgosstrakh", "Gazprom" ve "Sibneft "Aeroflot" yönetim kurulu parçasıdır ". O FSND faaliyetlerini doğrulamak için bir hükümet komisyonu başkanlığına atandı.

2000 yılında Gref Rus hükümeti altında Stratejik Araştırmalar Merkezi başkanı olur. O Rusya Federasyonu hükümetinin ekonomik blokta yer alan önemli bir rakamdır ve konumunu sadece güçlendirilmiştir.

Rus hükümeti

GREF Alman Oskarovich - Rusya Federasyonu Hükümeti 2000 yılında Vladimir Putin'in zaferinden sonra Ekonomik Kalkınma ve Ticaret ve yeni insanın yeni Bakan sahiptir. Biyografi yeni bir turu yaptı (German Gref ise, ilginç insan vardı). Kişiliği, biraz halka bilinir ve görünüşü bazı karışıklıklar ve zaman sorunları neden oldu. "GREF Alman Oskarovich - o kim?" - İlk kez gazetecileri sordu, ama durum hızla değişti.

Ekonomik Kalkınma Bakanı 2004 yılına kadar ülkenin kalkınma stratejisi geliştirmek için bir çalışma grubu başkanlık ediyor. Haziran ayında Gref Temmuz ayında Yönetim Kurulu "Rusya'nın ues" üyesi seçildi, o Rus hükümetinin yöneticisi atandı İmar ve Kalkınma Avrupa Bankası. Bakan Gref görevine karar vermek oldu temel görevi, - Dünya Ticaret Örgütü Rusya'nın katılımı konusunda görüşmeler olduğunu. Müzakereler ülke elverişsiz koşullar sunmaktadır beri sürekli ertelenen giriş, sadece 2011 yılında tamamlanacak, kolay değildir. Ancak Gref tüm dünya güçleri ile ikili anlaşmalar başardı.

2004 yılında, tüm hükümet Mihaila Kasyanova görevden fakat German Gref yeni kabinede Mihaila Fradkova bir adayı olur. o çok samimi ilişkiler değil yeni başbakan olmasına rağmen Yine, Ekonomik Kalkınma Bakanı oldu. Son iki yılda, bunlar karşılıklı yakınmaları yapmak ve birbirlerine dokunma zorunda kalmadan hükümetin her toplantıda Fradkov ve GREF, sevmemek mümkün değil. Ama yavaş yavaş paralel olarak var olmaya alışmak.

2006 yılında Bakanlar Kurulu Ofisi Gref tarafından geliştirilen 2 yıldır gelişim programı, kabul edecektir. Bu program GREF, Fradkov ve Kudrin arasında olağanüstü bir uzlaşma denen uzmanların bir örnektir. Gref, önümüzdeki 10 yıl içinde iki katına GSYİH meslektaşları ile müzakere ve% 13 KDV oranını azaltmak başardı. Bu dönemde Gref yaptığı olağanüstü yetenek müzakereci ve hatta en zor durumlar uzlaşma bulma olanağı göstermektedir. yeteneklerine ve Putin'e sürekli destek sayesinde, beş gala de Ekonomik Kalkınma Bakanı görevinde kalması başardı. Aynı zamanda GREF daima piyasa ekonomisi ve liberalizm ateşli destekçisi olmuştur.

2007 yılında, Fradkov istifa etmiş, ancak kabine geçici bir süre için görevlerini yerine devam ediyor. Ve Eylül 2007'de, yeni Başbakanı Zubkov bakanı atayabilir Gref yer ilk yardımcısı olarak çalıştı Elvira Nabiullina, geliyor. Bir Alman Oskarovich randevu vaat yeni bekliyor.

hayatın meselesi - Tasarruf

2007 yılında, kimin biyografisi tekrar bir dönüş yapıyor GREF Alman Oskarovich, yeni bir pozisyon alır. Rus Sberbank Denetleme Kurulu ülkenin ana bankanın başkanı ve başkanlık görevinden adaylığını önermektedir. Büyük bir yük alır ve başlar German Gref (şimdi dramatik değişiklikler dan Sberbank biyografi bölümleri) aktif olarak yeni alanda çalışmak. Onun görevi, o bir müşteri odaklı banka yaratılmasına gördü.

GREF ciddi artış personelin düzeyi ile başlamaya karar verdik. göreve günü, o yapılan değişiklik tutamaz söyledi, ama yönetimin üst kademelerine hala birkaç temsilcileri istifa mektubu açtı, bazı personelin iç değerlendirme sonrasında kovuldu.

O, servis perakende kredilerden iyileştirilmesi üzerinde çalışmaya başladı Internet üzerinden sağlanan hizmetlerin sayısı, uygun bir online bankacılık hizmetlerini tanıttı kitlesel kredi kartları kullanımında emekliler dahil başardı etmiştir genişletti.

Ayrıca, önemli değişiklikler kurumun kurum kültürü etkilemiştir. O potansiyel müşterilerin bankaya tutumlarını değiştirmek için çok pahalı bir yeniden markalaşmasını başlattı. Bu GREF ülkede kriz azgın gibi birçok bozulmalara yol açmış ve o reklam para harcadı. O geri hayat Sberbankiada geleneğine ve büyük ölçekli düzenlenen çeşitli kurumsal etkinlikler üzerinde, spor salonuna gitmek için yöneticiler zorladı. Yeni Yıl, Sevgililer Günü, 8 Mart, doğum günü etkinliği ve "yeteneklerinden Sberbank", hatırı sayılır paralar harcamıştır: Yani, yılda en az beş büyük içi Tasarruf Bankası tatillerini geçti.

Banka Gref işin 8 yıldır, o amaçlanan birçok ulaşmayı başardı, ama ülkede Tasarruf Bankasının görüntü ağırlıklı özellikle çünkü servis bölgesel ofislerinin kalitesiz, çok olumlu kalır. Mayıs 2015'te Tasarruf Bankası hissedarlar genel kurul 2019 yılına kadar Gref ile sözleşme uzattı.

GREF Alman Oskarovich (göremez, inanılmaz derecede başarılı gibi bankacı biyografisi,) özel iş ile kamu hizmeti birleştirmek için nasıl bir örnektir. Yıllar içinde o 0.0007% 0.003 ila Sberbank hisselerini boyutunu artırmıştır, İnternet şirketi "Yandex" dahil olmak üzere birçok büyük şirket, kurullarının üye olmak başardı.

kimin kısa biyografisi öncelikle Tasarruf Bankası başkanı aktif eleştirdi kötüleyicileri olarak nitelendiriyor GREF Alman Oskarovich. O itham bunun kendisi için inanılmaz derecede büyük maaş ve ikramiye ayarladığı, kişisel ve aile ihtiyaçları için bankanın parasını kullanmakta olduğu olmasıdır. kredi ve mevduat mortgage zahmetli koşulları ve fahiş faiz oranları için sitem Bankası. GREF şahsen o sadece Tasarruf Bankası aracılığıyla maaş, yanı sıra çok sayıda ihlalleri, cehalet ve kayırmacılık ödemeye çalışmak devlet kurumları zorla yüklemiştir. Yani, Tasarruf resmi tatillerde tüm P. suçlamalar bankacı tepki vermez. Yakınları benzeri tercihli şartlarda kredi alabileceğini ve Gref yeğeni istihdam şirketi, tutar ve bu, ilgisiz hale getirir.

Başarılar ve ödüller

Alman Oskarovich GREF - herhangi bir ülke hizmeti için vatandaşlarını ve bu bir örneğini ödüllendirir. Rusya oğullarımı teşekkür edebilir ve bir bankacı yaşam anlamlı daha fazladır. Yıllar boyunca, hükümet ve ülkenin ana bankası GREF "Fazilet" al iki kez layık görüldü yanı sıra Onur, Sipariş Aleksandra Nevskogo, Moskova, Kutsal Prens Daniel diplomalar ve Rusya Federasyonu madalya P. A. Stolypina Başkanı teşekkür etti. O da Fransa, Astrahan ve Peterhof fahri vatandaşı Legion of Honor Şövalyesi olduğunu.

birden fazla sayfa içeren GREF Alman Oskarovich, komple biyografisi, çağdaş Rusya'nın onur vatandaşlar arasında layık gerçekleşir.

Onun başarıları arasında o konulu tezi ile alınan iktisat doktorası, include "Kalkınma ve Rus ekonomisinde yapısal kurumsal reformların umutları."

basında bahseder

GREF Alman Oskarovich, biyografi ve basın-portre sıklıkla yayınlarda belirtilen bir artı işareti ve eksi işareti gibi gerçekler doludur. Genelde ekonomiden haberleri anlamlı Tasarruf Bankası olaylar yanı sıra yorumlarla ilgili açıklamalar yapar. o bütün imkansız isteklerini yerine getirmektir o kamu elinde güç transferi düşüncesinin korkmuştum dediğinde Bir sürü gürültü, 2012 yılında St. Petersburg bir ekonomi konferansında yaptığı konuşma yapmış ve sıradan insanlar olarak bilgi sahibi olmaması gerektiğini o kontrol etmek mümkün olacaktır. basının Bir çok o Hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi zaman, 2015 yılında Değişim Forumu'nda yaptığı konuşmada yazmış ve Sberbank hisselerinin bir kısmını satmak için, özellikle, yeni bir özelleştirme çağrısında bulundu.

muhalefet pres hükümet yanlısı örgütlerin temsilcilerini suçlu sever ve her zaman büyük bir hedef var - GREF Alman Oskarovich. (Hiçbir ücret olmadan bankacı biyografi) taviz genellikle internette ve medyada görünür. O eğitimin ekonomik profilinin yokluğunda suçlanıyor, personel açısından kısıtlama olmaması, o gözyaşları getirerek, çalışanların bağırma olabileceğini yazdı, kibirli ve kindar oldu. Yani üst düzey profesyonellerin çoğu bıraktı Sberbank German Gref gelmesiyle birlikte, basına göre, nedeni budur.

Sarı basın favori teması - sayısız hayat Gref sırasında St. Petersburg mali idare edilmesinde ihlalleri ve ölüm MANEVICH karıştığından hatta suçlamalar. Tüm bu masraflar onlara inkar etmiyor, banker tarafından yanıtsız kalır ancak basitçe görmezden geldi.

Kişisel yaşam

GREF Alman Oskarovich, biyografi, kişisel yaşam medyada ilgi ve ilk defa kamu liseden hemen sonra evlendik. Eşi sınıf arkadaşıydı Elena Velikanova, tanınan güzellik. 18 yıl içinde, GREF çift artık iş yapan bir oğlu Oleg vardı, zaten bir baba oldu. Babası ona 250 metre karelik bir beş odalı daire verdi. İlk evliliği Alman ordusunda hayatta kalmak ve hizmet başardı ve Omsk yaptığı çalışmaları. dağılan sonunda Leningrad'daki GREF eşini alır, ama onu olduğu gibi tutkuyla bir kariyer, evlilik yapan çok az zaman harcıyor ve. Ama daha sonra eşi Moskova'da Malaya Bronnaya Caddesi'nde beş odalı, German Gref bir daire satın alır. Biyografi, eşi ve ailesi devlet mali politikasını nişan eleştirmenlerin göz altında sürekli olarak.

Gref, 2004 yılında tekrar evlendi. St. Petersburg kızgın sakinleri mütevazı resmi bu büyüklükte bir tatil göze merak olarak Peterhof Düğün, taht odasında, çok ses yapılır. İkinci eşi GREF Jana tasarım devreye girer. 2006 yılında, çift 2008 yılında bir kızı vardı - ikinci. Evil dilleri çocukların taşıyıcı anne geldiğini ortaya koyuyor. Ama böyle iddiaları için delil mevcut değildir. Eşi nedeni merakı birçok Ruslar arasında GREF Alman Oskarovich, biyografi, söylentiler hakkında yorum ve sadece hayatlarını yaşamıyor.

Herman Gref yaşamından ilginç gerçekler

Rusça, Almanca ve mükemmel bu dilleri konuşan - Her üç çocuklu GRAEFE Aile ev okulda Almanca konuşmaya.

Gref yaptığı eksantrik maskaralıkları tanınır: o beyaz atlı Hussar kurumsal takım söyledi, hepsi beyaz ve tango başladı (etkili olay yerine bakmak, o Arjantin'den bir öğretmen ile bir ay boyunca çalıştı).

2013 yılında Forbes dergisi, en pahalı Rus yöneticilerin listesinde beşinci sıraya koydular, onun maaş 15 milyon $ olduğu tahmin edilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.