ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Cihazlar ve kameralar türler

çeşitlendirmek ve hizmetlerini geliştirmek için güvenlik donanımları üreticileri arzusu ile kanıtlandığı gibi Popülarite güvenlik sistemleri giderek artan edilmiştir. video gözetim sistemlerinde hız kesmeden ilgi bir düzine yıl daha fazla. Bugün, ticari ve kamu binalarında görevli, aynı zamanda özel kullanım için altyapının bir güvenlik unsuru olarak da kullanılmaktadır. Böylece güvenilir koruma sağlayan, doğru seçim yapacaktır piyasada mevcut neyi cihazları ve CCTV kameralarının türleri bugün anlama. Cihaz modelleri, birçok yönden farklılık aralarında "resim" kalitesi ve düzenleme seçenekleri, ve çalışma modları.

Analog ve dijital modelleri

Birincil faktörlerden biri sınıflandırma veri ilkesidir. Çoğu modern cihazlar dijital bazda çalışır ancak analog modeller talebini korudu. Uygulamada, bu çeşitlerin kullanılması birçok farklılıkları ortaya koymaktadır. Her şeyden önce, biz bir dijital video kamera düşünmelisiniz. Bu gruptaki türleri ve özellikleri oldukça çeşitlidir - örneğin, içerir ve gerçek zamanlı olarak ve geniş bir alan boyunca izlemesine olanak veren gömme monte yüksek çözünürlük ve sokak modifikasyon modelleri. Veri sıkıştırma yöntemi, kayıt süresi ve madde depolaması için bir yaklaşım değişebilir aygıtın özellikleri açısından. Analog modeli daha basit, ancak daha az işlevseldir. Bu tür cihazlar, küçük bir alanın gözlem için edinilir. Aslında bu tür satın alma fiyatı temel avantajı kalan parametreleri henüz bir dijital kamera kazanmak beri düşüktür.

Sokak ve ev odaları

Genellikle ekipmanın montajı yeri belli bir model seçiminde önemli bir rol oynar. Bugüne kadar, ev gözetleme sistemi için kameraların tipleri kapalı, kablosuz, modüler, ve diğer sistemleri sundu. hepsi küçük boyutu ve dış etkilerden özel koruması olmayışını birleştirir. Ayrıca, oda üniteleri sensörler Wi-Fi ve mikrofonlar ile tedarik edilebilir, biraz hassasiyet farklılık gösterme eğilimindedir.

Eğer oda dışında güvenlik kompleksi ek gerekir, o zaman açık güvenlik kameraları seçin. Türleri sokak, sırayla, don, su, güneş ışığı ve mekanik gerilim cihazı koruyan koruyucu bir mahfaza, varlığı ile karakterize edilir. Bunlar döner modeli, kubbeli versiyonu yanı sıra gömme montaj için versiyonları olabilir. gerekli olabilecek çalışma koşulları ve gelişmiş koruma ile kamera bağlı - amaçları için bu tür üreticilerin vandalizme dayanıklı Muhafazalı konut ekipman sunuyoruz.

gizli izleme için model

"Pin-hall" Yakın zamana kadar, CCTV için talep modeli biçimine katkı. Bu tür cihazlar, özellikle göze çarpmayan bir yüklemesinde hesaplanır bir lens var. Ama bugün bu modeller yasakları yayılmasından sınırlıdır. Onlar minyatür video kamera işlevini gerçekleştirmek başladı. Belirli bir görev için en uygun bu kategoride hangi gizli çeşitleri - konumu ve montaj koşullarına dayanarak çözülmelidir. temel öneme sahip konik, silindirik ya da kare olabilir muhafazadır. Böyle bir mini kamera lensi bir özelliği, çapı 1 mm yi geçmez. Çoğu zaman, bu tür cihazlar odalarında kullanılan, bu yüzden bir ev veya oda kameralara atanabilir. Küçük boyutu nedeniyle cihaz iç tavan veya niş ayrıntılı olarak, son kat boya entegre edilebilir - her durumda, objektif çok zor olacak dikkat edin.

Konut ve modüler kamera

Çoğu kameralar hala sessiz yükleme önermiyoruz, böylece onların boyutu sağlam ve güvenilir konut kullanmanıza izin verir. Kubbenin, parmak, standart dikdörtgen ve diğer sürümleri - Yani, çerçeveleme temelleri için aşağıdaki seçenekler vardır. Oda güçlü koruyucu yuvayı kullanmak gerekli değildir, çünkü kameraların Bu tür ağırlıklı, sokakta kullanılır. klasik bir görünüm rağmen, bu tür ekipmanın işlevselliği alternatif çözümlere aşağı değildir. Aynı kabuk çerçeveleme olmadan temin edilmektedir modül kameralar için de geçerlidir. Çünkü bu tür bir cihaz sol uzay hakkında endişelenmeden hemen her yerde kurulabilir vardır. Kural olarak, bu yeterince bir niş hazırlanmış ve kablolama bağlı entegre küçük "gözleri" dir. Kısmen gömme montaj için mini kameralar, ama aralarında gibi modüler cihazlar dış mekan kullanımı için daha büyük modeli vardır ve.

Döner ve robotik modeller

Bu durumda, kontrol edilebilen kameralar da adlandırılan lenslerin geniş grubunu ifade eder. lens ve gövde ek olarak bu modeller hareketine izin sabitleme için ayrıntılı mekanik temeli ile donatılmıştır. Aslında, kullanıcı kontrol edebilir veya bir çevirerek mercek, ya da tüm vücut sistemi. güvenlik kameraları türlerini Yönetilen ve otomatik hareketi ihtimalini düşündürmektedir. programı seçilen ayarlara bağlı olarak görüş açısını değiştirmek Bu robotik cihaz. Örneğin, kullanıcı belirli bir süre içinde ve düzenli aralıklarla topraklarının tamamını incelemek beklentisi ile çalışmak için kamerayı yapılandırabilirsiniz. ekipman otomatik modda hareketiyle izlenecektir beri Dahası insan müdahalesi, gerekli değildir.

renk ile ayırma

kameraların her türlü renk doygunluğu değişebilir. Siyah-beyaz-görüntü ve renk sağlayan modellerin temel bir bölünme vardır. Böyle önemli bir konuda yayını ile, yani videonun maksimum avantajlarını kullanmak önemlidir olduğu gibi görünüyor "renk". Ama CCTV kameralarının siyah ve beyaz çeşitleri avantajları vardır. Özellikle, kızılötesi aydınlatma durumunda takviye, daha fazla ayrıntı sağlamaktadır yüksek duyarlılık ve etkili bir şekilde düşük ışık yapmaktadır. Ancak bu avantajlar renkli kameraların avantajlarını iptal etmeyin. Onlar da, renkleri tanımak için izin daha bilgilendirici bir video yayınladı. Böyle bir cihaz ile, örneğin, araba, giyim rengini belirlemek veya kaydedilmiş malzeme bir başka önemli nüans bulabilirsiniz.

Kablosuz kameralar

Kurulum gereksinimleri ve onun gerçekleşme koşulları genellikle kameraların seçimi sınırlar. Böyle durumlarda, kablosuz cihazları kullanılma olasılığını değerlendirmek için tavsiye edilir. kablosuz olarak yayın sinyal teknolojisi 3G ve Wi-Fi çalışmak Bu model,. Örneğin, özetlemek için bir yol yoktur olduğu bazı gizli güvenlik kameraları türlü yanı sıra sokak makineleri, olabilir koaksiyel kablo. Ayrıca, kablosuz cihazların geliştirilmesinde yeni bir aşama İnternet ağ malzemelerinin iletimini sağlayan IP tabanlı teknolojilerin ortaya çıkmasıdır. Yine de, çoğu cihazlar gibi tellerin sorununun tam dışlama, şebeke arızalarının gerekir. Bir istisna pili kullanılarak yapılır arz özerk modeli olarak adlandırılabilir, ancak düzenli değiştirilmesi veya pil gücü gerektirdiğinden bu tür çözümler pratik değildir.

sorun fiyat

fiyat aralığı geniş ve kararlı özellikleri bir çok sayıda olup. Örneğin, minyatür modüler bir düzenek ile ilgili 1-2000 mal olabilir. Rub. Kaliteli bir yüksek mukavemetli gövde genel kurulda ile sokak sistemi 4-5 bin satılabilir. ovuşturun. Ayrıca güvenlik kameraları tarafından desteklenen sinyalin, tipini dikkate almalıdır. bu segmentteki Türleri ve fiyatlar birbirleriyle ilişkilidir - örneğin, bir analog oda modeli zaten 2-3000 ruble satılıyor ev kurulumu için en fazla 1000 A dijital cihazları mal olabilir az bilinen bir üretici ... Çok ek seçenekler bağlıdır. Böylece, kızılötesi ışık, filtreler ve takviyeli muhafazaları varlığı birkaç bin fiyatına ekleyebilir.

Sonuç

Çoğu durumda, kamera güvenlik elemanının genel bir dizi gerçekleştirir. Onların tasarım ve veri CCTV kameraları Modern türleri başlangıçta bir ya başka bir sistemde entegrasyon ilkeleri ışığında. Örneğin, daire korunmasında popüler hale gelmiştir hareket sensörleri ile kamera. Ve büyük alanların korunması için bir sistem içinde kombine ve merkezi kontrol paneline bağlı daha sokak kameraları kullanılabilir. Onlar ayarlamaları ve son teknoloji olun. Örneğin, gelişme nedeniyle sinyal araçlarına mevcut şartlara kablosuz kameralar şeklinde ortaya çıktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.