Sanat ve EğlenceLiteratür

Biz "Kar Kraliçesi" kim yazdı anlatmak

Sneedronningen - orijinal ünlü Danimarkalı masal adıdır. İyi dünyanın bütün çocuklarına bilinen "Kar Kraliçesi" yazdı yazarın isim. Bu Hans Christian Andersen, yüz olağanüstü eğlenceli ve derin masalları daha yarattı iyi bir yazardır. Her çalışmada yazar, büyüleyici bir hikaye, etkileyici karakterler ve sevgi, fedakarlık felsefi fikir ve insan hayatının anlamı vardır.

"Kar Kraliçesi" yazdı adam hakkında birkaç söz

Andersen fakir ayakkabıcılar ve bir çamaşırcı içinde 2 Nisan 1805 doğdu. Onbir yıllık erkek çocuğu çırak olarak çalışmaya başlamak zorunda kaldı. Favori eğlence yazma ve akran grubu için düzenlenen çocuğu kapalı hazırlıksız kukla tiyatrosu, oldu. Gans Ros sinir ve duygusal çocuk, ona büyük bir izlenim kraliyet soyundan hakkında babasının hikayeler var. Bir çocuk 14 yıl geçti, o tiyatro girmek Kopenhag'a gitti. ile sırık genç uzun burun derhal sahneye alınmaz, ama o kadar ısrarlı ve o büyük rol oynamaz tiyatro dünyasında kabul edildiğini ajite. Aynı zamanda o "Kar Kraliçesi" yazdı ve kuzey ülkeyi övdü birinin ilk ürünü yaratmaya başladı.

Masallar

Onların Andersen daha bilinen olma, 1835 yılından bu yana yazmaya başladı. Danimarkalı yazar bir oyun yazarı ve romancı olarak kendini kurmaya çalışıyordu, ama hikayeci görkemi hep edebi girişimleri diğer örtüşmektedir. Geçen masalı Andersen 1872 yılında yarattı. O yüksek yatağından düştü ve ağır hasta olunca Bundan sonra çok kendini yaralandı. Ve büyük hikayeci 1875 yazında ölen, kurtarıldı değil. o iyi ve akıllı çocuk masallarından çok sayıda yazarı olduğu gerçeğine rağmen, "Kar Kraliçesi" yazan o, karın yok çocuklar yoktu.

Yedi hikayeleri Tarih

1844 yılında yazılan "Snow Queen", tek bir hikayesi ve ana karakterlerin birleştirdiği yedi bölümünü vardır. Hikaye maceraları ve kuzey arkadaşı ve kötü büyücü büyüsünden kurtaran küçük kız Gerda, davalarını takip adında kardeşi Kai. Andersen tarafından her masalı gibi hikaye fikrini şifreler aşkın gücüne, herhangi kötülüğü yenmek için yetenekli. Yedi bölümlerin her birinde Gerd hedefinize doğru gelecekteki yoluna anahtarıdır özveri ve cömertlik gösterir.

Bağımsız yaşam "Snow Queen"

tarihinin içinde, masal uyarlamalar onlarca atlattı. Buna ek olarak, orijinal eserler oluşturmak için diğer yazarlar ilham verdi. Bu nedenle, sorusunun cevabı "Snow Queen" eylem hayali gezegen Tiamat'a aktarılır Andersen'in masal yanı sıra fantezi roman Amerikan Dzhoan Vindzh esinlenerek Evgeniya Schvartsa tarafından oynatılacak bir referans olabilir yazdı. İşte Snow Queen Arienrod adı ve o yaz cetvelden sahipliğini çalmaya, kurnaz bir planla çıkageldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.