Sanat ve EğlenceSanat

Aivazovsky boyama "Savaşı": sanatçının tuval kısa açıklaması

IK Aivazovsky - sanat seçkin bir Rus deniz ressam, kolektör ve hamisi. Onun resimlerinde başyapıt olarak kabul ve yazar Rusya'da değil, aynı zamanda yurt dışında sadece ünlüdür edilir. sanatçı yurtdışında Çalışmalarından dolayı en iyi kanıtı olduğunu birçok Avrupa akademilerine üye oldu.

işin genel özellikleri

Kariyerinin başında, sanatçı Aivazovsky kuvvetle Romantik hareketin K. P. ünlü Rus ressam etkilenmişti Bryullova. Resimler ikincisi genç ve acemi usta üzerinde o ilk o sadece taklit böyle güçlü bir izlenim vardı.

"Savaş" - yakından işinin erken aşamalarında ile ilişkili geçmişi olan Aivazovsky boyama, bunun en iyi kanıtıdır. cesaret ve anlayış, parlaklık ve görüntü canlılığını, yüce tarzı görüntüleri ihtişamını: bu anıtsal ve büyük ölçekli tuval ressam olarak en iyi hocası ilkelerini temsil ediyor. Romantizmin ilkeleri ardından, yazar etkileyici renklerle eksik değil.

Özellikler resimlerinde

Aivazovsky boyama "Savaş" romantizmin türünde sanatının en iyi başarıları gösterir. Aslında şu anda, genç ve yetenekli sanatçı yaşın etkisi altında çalıştı olmasıdır. Rus filosunun zafer ihtişamını vurgulamak için, o gemilerin konumunu birkaç kayması, tarihsel gerçeği bazı sapmalar bile gitti. sanatçı ilk durumun trajedinin rağmen, web önemli anahtarı verir, yangın, imajına vurgu yaptı.

Aivazovsky boyama "Savaş" - tür deniz yazarın ilk büyük eserlerinden biridir savaş boyama. Ona, bu zaten bir Alman ressam JF yapmıştır çünkü sanatçı, belgesel hassasiyetle savaşın resmini yeniden amacını değil Catherine II özel emriyle Hackert. Bu yazar belgesel kanıt, anılar, seyir defteri verilerine dayanarak, sıkı bir sırayla savaşan tarafların her gemi ve filo yerlerini çekti.

Bu nedenle Aivazovsky bazı olaylar gerçeklerden uzaklaşmaya karar verdi. belgesel malzemelerle özenle çalıştı selefi çalışmalarına Bina ve o Rus filosunun zafer yüceltti kendi orijinal resim yarattı. Bu yerli sanatlarda romantik eğilim egemendir zamanının ruhunun, oldukça oldu.

tarihsel tema

Rus-Türk savaşının önemli savaşlarından biri Çeşme Savaşı idi. kimin resim sadece XVIII yüzyılın bu önemli olaya adanmış Aivazovsky, bu iki nedenle onun resimlerinde için konuyu seçtik. İlk olarak, bu zaferin Rus filosunun artan gücünü göstermiştir ve, ikinci olarak, en önemlisi orada belgelerin, anılar bir sürü oldu ve - yazar etkilemiş Alman sanatçı tarafından benzer bir çalışma zaten vardı.

Buna ek olarak, bu savaş Rus toplumunda yankı yaptı. o zafer bildirilen hangi Orlov ünlü telgraf, Kont, ben elden ele gitti. Tabii ki, böyle bir tarihi gerçek ama Donanma Kurmay bir sanatçıydı Ayvazovski gibi ünlü deniz manzarası dikkatini çekmek olamazdı.

tanım

Aivazovsky boyama "Savaşı" 1848 yazılmış. Yukarıda belirtildiği gibi, sanatçının çalışmalarının erken dönem oldu. işin asli unsuru - bu korkutucu izlenimi veren bir ateştir, ama aynı zamanda, muhteşem havai fişek. izleyici temel tasarım işten dalıp değildir böylece sanatçı kasten, gemilerin biraz muğlak hatlarını yaptı. Tüm dikkatini ateş açınca yangın tam da bu güçlü akımına odaklanmış olması gerekirdi.

Bildiğiniz gibi, romantizm temsilcileri genellikle böylece daha da olup bitenlerin etkisini arttırmaktadır, zıtlıklar üzerinde oynanır. Aivazovsky istisna değildi. bulutların arkasından gece gökyüzüne ile birleştirmek gibiydi yanan deniz, aksine soluk sarı ayı görünüyor. O loş ışınları aşağı atar. Onlar biraz gölge parlaklık korkunç savaş vardır. Aivazovsky boyama "Savaş", belli ki, denizdeki gemilerin şok dalgasıyla denize atıldı insanların arka planını anlamaya, göstermektedir. Geliştirilmiş ne oluyor dramatik yapısı: görüntüleyici, resme bakarak, o yardım almadan yaptıkları olamayacağını anlayan ve henüz bunun nedeni felaketin kendilerine yardımın çoğunu almak çok zordur.

sanatçının çalışmalarında resimlerinin değeri

"Savaş" - Bu maddeye tahsis edilmiştir anlatısı Aivazovsky boyama, onun resimlerinin galerisinde önemli bir yere sahiptir. Bu onun romantik tutku ve anıtsal savaş resimlerinde geçiş arasında bir aracı gibidir. Bu görüntülerin prensipleri vardı özetliyor : deniz savaşları savaş renkli oyun, gökyüzü gibi parlak, doygun renklerin kullanımı ile birleştirir su yüzeyi, imajına özel dikkat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.