Ev ve AileGebelik

Bor rahmi - kadınlar için bir bitki ve sadece

Boron rahmi - bu bitkinin adı, bazı durumlarda kadın sağlığı için yeri doldurulamayacağını hatırlatıyor. İlk bakışta çok belirgin olmayan bu çimen, tek taraflı ya da ramshire ortilia olarak da adlandırılır, fakat halk, özünü doğru bir şekilde yansıtacak diğer isimler verdi: kırk hastalığın annesi, kadın otu ya da rahmını, yani bir kadının sağlığını koruyan bir bitki.

Bor rahmi: tedavi endikasyonları

Sığır rahmi, rahim ağzı erozyonu, çeşitli enflamatuar süreçler, hormonal bozukluklar, fibromalar (uzun süre kanamayla eşlik eden olanlar dahil), endometriozis ve bir takım diğer problemleri: kadın genital bölgedeki birçok hastalığın tedavisinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca bu bitki menstrüel siklüsün çeşitli bozuklukları ve menopoz için yeri doldurulamaz. Ama en önemli şey, domuz rahminin kadına en büyük mutluluğu verebilmesi ve çocuğu gebe kalması ve sevmesi için en sevilen hayali gerçekleştirebilmesidir.

Bu şifalı bitki, eylemlerinde kadın seks hormonlarına çok benzer olduğu gerçeğinden dolayı vücudun üreme süreçlerini canlandıran fitoöstrojenler bileşimindedir . Bu nedenle sığır rahmi, modern kadınlarda sıkça bulunan ve kısmen infertiliteye neden olan hormonal bozukluklara yardımcı olur (bu arada, döngü ve menopoz bozukluklarında domuz uterusunun olumlu etkisini açıklayan hormonal arka planın normalleştirilmesi). Buna ek olarak, domuz kraliçesinin bileşimi, kadın üreme sistemi de dahil olmak üzere çeşitli organlarda anti-inflamatuar ve antiseptik etkilere sahip olan hidrokuinonu içerir. Ve iltihaplı hastalıklar da genellikle infertiliteye neden olur.

Bu arada, bor rahmini yalnızca kadınlar için değil, erkeklerin prostat bezlerinin iltihapıyla mücadeleye yardımcı olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Ayrıca bu bitki, böbrek ve / veya üriner sistemin çeşitli enflamatuvar hastalıklarının (örneğin, piyelonefrit ve sistit) kompleks tedavisinde ve sindirim sistemi ve endokrin sistem hastalıklarında herhangi bir cinsiyete ilişkin temsilcilerde kullanılır. Domuz kraliçesinin antitümör faaliyeti olduğuna dair kanıtlar vardır ve göğüs ve rahim kanseri gibi müthiş hastalıklarla mücadelede yardımcı olur, ancak bu durumda fitoterapi tek başına kullanılmamalı, geleneksel tıp ile kombinasyon halinde kullanılmalıdır.

Hamilelik sırasında liman uterusu mu kullanılıyor? Resmi tıp, çoğu durumda bu tavsiye edilmez diyor. Bununla birlikte, gebelik borage uterusun arka planına karşı ortaya çıkarsa, o zaman bazı doktorlar bu tıbbi bitkinin kullanımına devam etmek için biraz zaman öneriyorlar. Domuz krallığının toksikotik hastalığın hafifletilmesine yardımcı olduğuna, fakat en önemlisi - bebeğin başarılı bir şekilde taşınması için, özellikle alışılmış düşük veya gelişmemiş hamileliğe sahip kadınlar için geçmişte önemli olan hormonal arka planı optimize etmeye devam ettiğine inanılıyor. Her durumda, hamileliğin başlangıcında , domuz rahminin daha fazla kullanılmasının önerisi doktorla görüşülmelidir.

Tıbbi amaçlar için domuz uterusunun üst kısmının tamamını kullanın ve çiçeklenme döneminde hasat edin. Kraliçe, iç kısımlarda (damlalar, tıbbi içecekler) ya da lokal olarak (silerek) kullanılan et süzüntüleri, enfüzyonlar ve alkollü tentürler şeklinde sıklıkla kullanılır. Bağımsız olarak, tedavi şemasını belirlemek neredeyse imkansızdır, çünkü her hastalık için sığır uterusunun hazırlanması ve alınması nüansları vardır. Buna ek olarak, tedavi süreci çok uzun süre (bazen bir yıla veya daha fazla süreyle) devam edebilir ve bu süre zarfında sığır rahmini kesintilerle birlikte özel bir programda kullanmak gereklidir. Ve bir domuz kraliçesiyle tedaviye başlamadan önce bir uzmana danışmalısınız (optimal - bir phyto-terapisttir).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.