Ev ve AileAksesuarlar

Birinin boyutunun bir buçuk battaniye, temel parametreler ve dolgu malzemeleri

Şu anda, çok yüksek çeşitli boyutlarda ve standartların battaniye aralığı. Ancak, sürekli olarak yüksek talep, daha önce olduğu gibi, bir buçuk battaniye olmaya devam ediyor. Günlük yaşamda bu tür ürünler genellikle ikiz olarak adlandırılır, ancak bazı modellerde onun ayarları için biraz farklı olarak bu tanım, tamamen gerçeğe karşılık gelmez.

karakteristikleri ve bir büyüklüğü ve yarım paket belirleme

Piç ürünler üyeleri ayrı battaniye altında uyumayı tercih ailelerde çoğunlukla kullanılmaktadır. Bu barınak rahat bir dinlenme sağlamak ve bir kişiyi uyku yeterlidir. Buna bağlı olarak bu tür ürünler için keten da bir buçuk seçilir.

bir buçuk battaniye ve ortak parametrelerin boyutu:

 • 155h215 cm - pratik ve en yaygın boyut yarı ürün, Avrupa kamyon olarak da bilinir;
 • 140h205 cm - battaniye "Sovyet" küçük yataklar için standart;
 • 160h205 - çok yaygın modifikasyon en sık çocuklar için satın alınan değil;
 • 160h220 cm - son derece nadir varyant buçuk battaniye olduğunu.

dolgu tipi farklılıklar

Piç boyutu yorgan (1,5h2 m ya da daha fazla) diğer bir dizi bu ürünleri ayırt tek fark değildir. İç dolgu için de kamyon ayırt ve kişisel ihtiyaçlarına göre seç. Böylece dolgu maddeleri, doğal ve sentetik ayrılır.

Aşağıdaki seçenekler en yaygın ve popüler şunlardır:

 1. Yorgan battaniye bir buçuk içinde eski şeklini gerçekten kolay, plastik ve elastik kurtarmak için özelliğine sahiptir. Sadece kuru temizleme tabidir.
 2. İpek dolgu - kışın mükemmel ısı korur, ve geri kalanı için rahat koşulları sağlamak daha yaz ısı başlangıcı ile, tam tersine, hızla çevreye verir.
 3. Yün - eğilimli kişiler için mükemmel bir seçim soğuk algınlığı dolaşım bozuklukları ve muzdarip.
 4. Antialerjik sentetik dolgu maddeleri, - bazı doğal malzemeler son derece olumsuz bir tepki olan insanlar için uygundur.

Son iki en popüler geçicidir - onlarla battaniye kolaylıkla makinede yıkanır.

imalat teknolojisi

değil tipi ve fiyat kategorisi ürünlerini tanımlayan en önemli kriter, - bir buçuk battaniye boyutu. Hisse yorgan da teknolojiyi üreterek yaptı.

Kaset dikiş sırası ile, ayrı bir ürün bölmeler arasında bölünmüş ve adı seçilen bir dolgu maddesi düzgün dağılımını içerir. bölmelerin mevcudiyeti sayesinde paket bir bölümünde bir dolgu maddesinin eşit şekilde dağıtılmış ağırlığa sahip bir kayma kaçınılmasını mümkün kılar.

Diğer bir yaygın teknik kapitone makineleri yardımıyla Battaniyeleri üretimlerini dikmek etmektir. Bu durumda dolgu maddesi kenar köşe üzerinde parazit malzeme engellemek için özel kapitone için ürünler sayesinde içinde muhafaza edilir.

Derece teplosberezheniya sesqui ürünleri

işlem battaniye kolaylığı esas olarak termal yalıtım özelliklerine bağlıdır. Bugün bir yaz, kış veya dört mevsim seçenekleri bir buçuk battaniye satın alabilirsiniz. En akılcı çözüm - sıcak ve soğuk aylar için birkaç bir buçuk battaniye satın.

ayırt Bu kritere göre:

 1. Özellikle sıcak battaniye - yetersiz ısıtılır evler için en uygun çözüm. Bu açık bir pencere ile havalandırılmış bir odada dinlenmek için tercih insanlar için iyi bir seçimdir.
 2. Sıcak battaniye - Bizim hava koşulları için mükemmel, hatta uzun süreli donları bir süre içinde, konfor hissi verir.
 3. Standart battaniye - kullanım için ürüne tüm yıl boyunca satın insanların en yaygın seçim.
 4. Hafif battaniye - iyi ısıtmalı odalar, mükemmel hava geçirgen her iki yönde de uygundur.

nevresim takımı seçimini Özellikleri

Hatta birinin nispeten mütevazı bir buçuk katı büyüklüğündeki battaniye payı ile, uygun battaniye kapağını seçerek gerektirir. En azından, bir battaniye örtüsü parametreleri birkaç santimetre her tarafta büyük battaniye olmalıdır. Bir nevresim battaniye doldururken Ancak bu durumda kesinlikle hiçbir sorun olmaz. satın alma veya kendinden Bedclothes unutmamalıyız zaman doğal kumaşlar ilk birkaç yıkamadan sonra küçük bir büzülme tabi olduğunu.

Kuşkusuz, yorgan seçimi - kolay bir iş, battaniye yarısı aralığı farklı olmadığı kadar çünkü. Bu nedenle, onun için sırayla sıcak ve uykuya rahat, tam kişisel ihtiyaç ve alışkanlıklarına uygun olan ürünü, parametrelerini seçmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.