Ev ve AileEvcil

Bir tasma için köpek öğretmek için nasıl: özellikleri, uzman tavsiyesi ve yorumlar

bir köpek alır herkes, bir tasma bir köpek eğitmek için nasıl önceden bilmek gerekir. Bu, özellikle kentte yaşayan bu öğrenciler için en önemli beceridir. Bu köpek yavrusu kontrol etmek sahibini götürecek, onu otomobil ve diğer köpeklerden korunmuş, kaybolmak izin vermeyin. Birçok tecrübesiz sahipleri başa çıkamaz, hayvanınızı öğretmeniz gerekir korkutuyor ve sonuç yetişkin bir köpek yönetilemez olmasıdır. Bu daha büyük ırklar için özellikle tehlikelidir, bu nedenle örneğin, erken yaşlardan itibaren bir tasma ile Çoban köpek öğretmek çok önemlidir.

Doğru mühimmat nasıl seçilir

Eğer bir köpek satın almadan önce, onun için çok şey satın almak gerekir: Bir kase, oyuncak, yerler, şeyler bakım yanı sıra bir yaka ve tasma. her gün yol gösterecektir olarak Mühimmat, bir köpek gerekir ve şehir onsuz olamaz. Nedenle satın alma yaka, tasma, koşum, namlu veya sürekli yaşadığı hangi ile diğer nesnelere köpek alıştırmak hemen sonra çok önemlidir. öğrenme sürecini yürümeye başlayan daha kolaydı ve mühimmat bunu seçmeniz gerekir, ona rahatsızlık teslim etmedi.

Farklı cins köpekler için farklı yaka ve tasmalar kullandı: tuval, deri, naylon, metal. Ama bütün yavru için olursa olsun, o artacak neyi, uzmanlar bu mühimmat seçiminde aynı kurallara uymaları tavsiye:

 1. o ovmak vermez ve müdahale etmedi bu yüzden ilk kez bir yaka bebek, yumuşak ve ışığa ihtiyacı var.
 2. Daha etmek öğretme senin köpek için gitmek için ilk koşum, bu nedenle is güvenli ve kolay için onu tren, ancak paralel ihtiyaç tren ve yaka.
 3. tasma ilk oldukça kısa sürer - birine kadar bir buçuk metre, eğitim rulet, ağır tuval ve kaygan ipek telleri olarak samovytyagivayuschihsya tasmalar kaçınılmalıdır zaman.
 4. Yeni bir mühimmat satın aldıktan sonra tercihen suni kokular gitmiş için iyi havalandırılan bir alanda, evde bir süre uzanmak gerekir.
 5. Bir yavrunun yaka ve tasma koymak önce, ilk olarak onlara bebeği tanıtmak gerektiğini de koklamaya, ancak bu şeylerle oynamak yok sahiptir.

temel ilkeler

bir tasma bir köpek eğitmek için nasıl sorulması üzerine ana şey - negatif dernekler bu konu ile vardı neden olmaz. Bütün eğitim süreci oyun ve okşa dayanmalıdır. Sahibi sabır ve azim göstermek çok önemlidir ve sorunun yakında alakalı olmaktan çıkacak tanımladı. Bu hızlı gerçekleşmesi için, deneyimli köpek işleyicileri tavsiye açabilirsiniz.

 1. O 1,5-2 ay döndüğünde bir tasma bir köpek eğitmek için nasıl sorununu çözmek için, bu gereklidir. Şu anda, o tanıdık olmayan nesnelere alışması daha kolay olur. yetişkin bir köpekten daha fazla eğitmek için çok daha zor olacak.
 2. O bu öğeler aşina ve artık onlara ilgi göstermek düştüğünü gören bir yaka ve tasma köpek ihtiyacını giyin.
 3. mühimmat ilk günler bebek sadece birkaç dakika olmalıdır. Bu köpek yavrusu oyunu dikkatini dağıtmak için şu anda arzu edilir.
 4. öğrenme süreci kademeli olmalıdır. Birkaç gün sonra köpek yavrusu, bir yaka sakince cevap onu fark duracaktır. Sonra uzun süre bebeğin boynuna bırakabilirsiniz.
 5. Sadece bundan sonra yaka bir tasma bağlamak gerekir. O serbestçe asmak gerekir, ve bebek onunla oynamak etmediğini, onu rahatsız etmek gerekir.
 6. öğrenme sürecini hızlandırın, sen davranır ve sevgi kullanabilirsiniz. Ancak bu şekilde yerine korkudan köpek hızla yaka ve tasma alışmak.

evin eğitim

Sadece sokakta köpek yavrusu ile gitmek önerilir. Öncelikle evde onunla bir tasma yürümeye eğitimli gerekiyor. Bu köpek yavrusu çekin ve çekme çok fazla değil. tasma gevşek asmak gerekir, ancak zaman zaman biraz çekmek için gereklidir. Ailenin başka bir üyesini bağlamak öğrenmek tavsiye edilir. biri yapacak zaman o, cesaret verici, ona köpek yavrusu kadar çağırmalıdır.

Bir tasma takmak öğrenmek için şu anda çok önemlidir. Kadar gecikebilir olamaz - köpeğin boyun ve mühimmat arasında iki parmak içerecektir. Ama aynı zamanda, aksi takdirde yavrusu sadece çıkarmak, bu olmamalı özgür. Evde eğitim sırasında Sahibi ayrıca tasma uzunluğunu ayarlamak için öğrenmek gerekir. Bir mezura kullanılması gerekli değildir, yüzden çabuk tehlike yakın veya onu çözmek için çalıştırmak için köpek vermek tasma kısaltmak mümkün önemlidir.

bir tasma yürümek için bir köpek yavrusu öğretmek nasıl

bebek evin etrafında bir yaka ve tasma ile sessiz yürüyüşleri sonra, sokağa onunla gidebilir. yürüyüş sitesinde ustasının hemen sonra yürümeye ve onu da çekin değil köpek öğretmek gerekir. Yavaşça ve sorunsuz bir oyuncak kullanmak veya tedavi, bunu istediğiniz yere yönlendirmek için gereklidir.

Bir köpek, bir tasma üzerinde yürümek büyük köpekler sahipleri için tren bilmek önemlidir. Zaten bu çağ, bunlar gerek üzere anladığımı ihtiyaç için takip usta ve itaat ufak çekerek tasma. Eğer üç ay sonra öğretmeye başlayabilirsiniz yanında bebek sadece anlamıyorum önce, yürü.

köpek eğitim de teşvik önemi

geribildirim göre sadece sevgi ve sabır yardımıyla mümkün köpek şey öğretmiş. Bu kural öğrenmek bir tasma bir köpek eğitmek için nasıl ilgilenen tüm bu gereklidir. Gerekli eğitim davranır, favori oyuncaklar, okşayarak kullanmak sırasında.

Yavru bir konak çağrı için uygun olduğunda, mutlaka övgü gerekir. Ama köpek aittir ya kaçmaya çalışan gereklerini yerine getirmemesi halinde, bir tedavi vermek mümkün değildir. Bu durumda, yalnızca yavru köpek oyuncakları rahatsız olabilir. Eğer itaatsizlik sakin olmalısın köpek, ama sert bir sesle konuşun. davranır kötüye kullanmayın, aksi köpek çok yemek olabilir.

Ne yapılamaz zaman köpek eğitimi

Deneyimsiz sahipleri genellikle eğitim köpekler hata yaparlar zaman. Ya çok katı ya da çocuk, sebat göstermeyen için çok üzgünüz.

, Kolayca aynı anda bir tasma yürümeye yavru öğretmek için ne değildir bilmek gerekir:

 1. Her durumda, bir köpek tasma ve yaka ile oynamak için izin verilmemelidir üzerlerinde çiğneyin.
 2. ceza olarak tasma kullanmayın.
 3. Çok heyecanlı yavrusu, öğrenme sürecini ertelemek ve sakinleştirmeye onu vermek daha iyiyse yaka donanımlı zaman onu ısırmak ve çizilmeye izin veremez.
 4. Bu bir yaka gözetimsiz bebeği terk etmek ilk kez kabul edilemez, yeni nesneden dikkat dağıtıcı, onunla oynamak için emin olun.
 5. O bekletildiğinde tasma köpek çekmeyin, bu o tedavi ya da oyuncak cezbetmek için en iyisidir.
 6. Çığlık küfür ve öğrenme sürecinde çocuğu cezalandırmak için tavsiye edilmez.
 7. O dolaşmak için neden köpek oyun arzusunu göz ardı etmek mümkün değildir.
 8. Onlar sadece özel durumlarda gerekli küçük köpek tasmaları-Shockers ve "strogacha" kullanmak gerekli değildir.

Köpeklerin sahipleri olarak, yavru sahibinin doğru davranışı ile hızla ondan nelerin gerekli olduğunu anlamak için. Zaman kayıp veya köpek kontrol edilemez edildiyse, o profesyonel bir cynologist medet daha iyidir. Ama bir tasma için hayvan alıştırmak zorunlu olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.