Ev ve AileAksesuarlar

Rusya'nın yönlü cam sembolü var mı?

o yönlü cam gitti yerlerde, bilinmemektedir. Bu nedenlerle, çeşitli sürümleri vardır. Bunlardan birinde, yemek kapları konusu Büyük Petro zamanında Rusya'da üretmeye başladı. Vladimir şanlı kentinden Görünüşte steklovar Yefim Smolin imparator yönlü cam atım güvence hükümdarına buluşunu sundu. Alexeitch aynı anda bağırarak, taş zemine oturtarak, (cam boş değildi) sarhoş edici haberlerin bazı içti: "Gözlük be!". Cam kap hemen bin parçaya paramparça. Ancak, aynı insafına Kral ve cam üfleme-aldatanı cezalandırmak vermedi. sarhoş halk tarafından söz konusu bir sonraki söylenti diğer kraliyet buz pereinachit. "Gözlük yendi"

Orada olduğu başka versiyonuna göre böyle bir dramatik detay, kesme cam bardaklar Peter saltanatı Gus-Crystal ilçesinde üretmeye başladı. Ve imparatorun sarhoş bira ya da değil var - o tarih sessizdir. Önemli ölçüde, tek, ne onsekizinci veya on dokuzuncu yüzyıl yönlü cam imajını bırakmadı. NOWHERE! Hayır onun değil sanatçılar resimlerinde, literatür çalışmalarında hiçbir açıklama yoktur.

İlk defa boyanmış boyama "Sabah Natürmort" (1918) üzerine resim yönlü cam, belgelenmiş ünlü sanatçı Kuzma Sergeyeviç Petrov Vodkin (natürmort nesne gösterilen eşleşecek şekilde oh, ne lüks soyad,!). Resimde yönlü cam çay olduğu doğrudur.

tercih yönlü cam yuvarlak nedir? Eh, öncelikle, gerçekten çok güçlüdür. Yani, o kadar yanlış bir yarı efsanevi Yefim Smolin oldu cam kırmak olmadığını, krala söyledi. İkinci olarak, bu yan koydu masada daha az haddeleme vardır. Birlikte Peter gün kesilmiş cam görünümü Destekleyenler bu duruma itiraz - böyle bir buluşu geçemeyeceği de onun deniz hobiler kral için bilinen, demek, bu yunuslama zaman çok yararlıdır. Gerçek mi biraz farklı oldu çünkü eğer Ama, tam olarak bilmiyor.

cam yönlü ve son yıllarda ortaya çıkan bile, Rus İmparatorluğu, yenilik yaratıcı yorumlama belki Rus folkloru hatta parçası haline Sovyet döneminde oldu. Festivalin hakkında "İki yüz yıl kesim gözlük," Umarım herkes duydu?

çağdaş boyutlarıyla bu ürünün serbest bırakma Gus-Crystal başlatıldı zaman Klasik Sovyet yönlü cam, 11 Eylül 1943 serbest bırakıldı. İki birimlerinde 1218 adımlardan - gözlükleri yönü farklı sayıda üretildi. İstisna semnadtsatigranny cam, ama iki tarafın eşit sayı ile kapların yapımında teknolojik kolaydır gibi, nadir olduğunu.

Bu ürün (tabii ki, bir görüntü olarak) yerli sanayi ve sanat olarak uzun çoğaltılır. Ve yine - ne olduğunu, cam yönlü? Kaç gram (ya da daha doğrusu, gram değil, tabii ki, ama mililitre) dönemin sembolü yerleştirilir? Anlamaya çalış.

Yönlü cam hacmi farklı olabilir, ama klasik (kenarları ile aynı hizada ise) iki yüz elli mililitre barındırmak ve iki yüz olabilir - Eğer yönlü yüzeyin üst limite kadar dökmek eğer. Ünlü heykeltıraş, "İşçi ve Kolektif Çiftliği" yazarı - cam sanayi şaheseri Tasarım gereği o elini bile Elena Mukhina koyar. Herhangi bir durumda, bu bir - tamamen iç buluş. Ve, hiç şüphesiz, matryoshka, balalayka ve ayılar olarak Rusya'nın aynı sembol. muazzam miktarlarda onu alalım. Ordu, sağlık kurumları ve kamu catering - dikkate aldığımız bile, sadece bu büyük müşterilerinin üç, açıktır yönlü cam olduğunu - gerçekten milli yemekler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.