SağlıkKadın sağlığı

Beyaz kan hücreleri kan ve idrarda gebelik sırasında yükselir. Nedenleri ve sonuçları

İnsan vücudu, belirli fonksiyonlardan sorumlu olan bazı hücrelerin gerekli miktarda içerir. lökosit konsantrasyonu olarak kolayca virüs, bakteri ya da inflamasyon varlığını tespit edebilir. Beyaz kan hücreleri yükselir da alerji varlığını gösterebilir Hamilelikte.

lökositler nedir

Beyaz kan hücreleri insan vücudunun sağlığı göstergeleridir. Onlar beyaz kan hücreleri olan ve enfeksiyonlara ve habis hastalıklarına karşı korur. Lökositler, viral emici ve vücut hücreleri nötralize viral hastalıklar, normal gelişimini dayanabilmesi.

Gebelik, kanda bulunan beyaz kan hücreleri, bir fırsat fetüs doğru gelişmesine katkıda bulunacaktır ve rahim içi enfeksiyonu önlemek için, humoral ve hücre aracılı bağışıklık, güçlendirmektir. Buna ek olarak, kan beyaz kan hücreleri vücuda girip zehir ve toksinleri nötralize edebiliyoruz.

İdrarda kan hücrelerini artırarak nedenleri

Hamilelik sırasında yükselmiş Beyaz kan hücreleri, çeşitli hastalıkların gelişimine bağlı olabilir. Bunlar ağırlıklı olarak üriner sistem yer alır. Bu hastalıklar şunları içerir:

 • sistit;
 • piyelonefrit;
 • üretrit.

İdrarda lökosit artışının bir diğer yaygın nedeni kandidiyazis olabilir. Hamilelik, yerel bağışıklık zayıflar hastalık, çoğu kadında ilerledikçe ve mantar mikroflora çoğalmaya başlar.

doğru sonuçlar elde etmek için, idrar teslim olmaya genital organların uygun hijyeni takip etmek gerekir. Yanlış analizler elde edilmesine yol açabilir analizi tekniğinin teslim uymaması beri.

beyaz kan hücre sayısında artış nedenleri

Hamilelik sırasında Yükselmiş beyaz küre sayısı çeşitli faktörlere bağlı olabilir:

 • miyokardiyal stres;
 • ciddi fiziksel ya da zihinsel stres;
 • yanlış beslenme;
 • Çeşitli hastalıklar.

özel bir diyet bağlı kalarak ve yorgunluğu ve stresi kaçınarak O, çünkü yeniden girmeleri birkaç gün için tavsiye edilir şüpheli analiz hızını etkileyen faktörlerin çok sayıda olduğunu.

Hamilelik sırasında yükseltilir Beyaz kan hücreleri bir kadın lökositoz gelişimini göstermektedir. Bu çalışma kemik iliği kırıldığında kanda sonuçlanan çok daha beyaz vücudunuzun ihtiyacı daha hücrelere girer.

lökositoz nedenleri

Çoğu durumda, doğumdan sonra lökositoz kendi başına giderir. tıbbi müdahale ve ilaç gerektiren bir hastalık - Bu olmazsa, beyaz kan hücrelerinin sayısı artmış hiperlökositoz içine geliştirir.

Ne zaman kandaki akyuvarlar yükseltilmiş hamilelik sırasında vücudun çalışma bozuldu, böylece doğru monte edilmelidir ve nasıl düzeltebilirim. lökositoz Nedeni çekebilir:

 • sık stres;
 • vücuttaki enflamatuar süreçler;
 • enfeksiyon, taşıma-ileri kadının gebelik (pnömoni, hepatit) önce;
 • alerji;
 • (Bakılmaksızın onu neyin neden) büyük miktarda kan kaybı;
 • derinin (kesikler, yanıklar) güçlü hasar;
 • mantarı;
 • habis tümör;
 • astım.

Lökositler, gebelik sırasında bir alerjik reaksiyon, iltihap ya da bazı ilaçların uzun süreli kullanımı en sık sonucu yüksek.

yaymasında beyaz kan hücrelerini artırarak nedenleri

İlk inme üzerinde hamile ellerin kayıt zamanda. Bu lökosit yüksek bir konsantrasyonda algılandığında ürogenital sistem enflamasyonun varlığının ya da güçlü bir gebelik etkileyebilir bir enfeksiyon hastalığını, çıkarılabilir.

Pap, yüksek beyaz kan hücreleri, ki bakposev üzerine geçen ve PCR yapılarak daha incelenmesi için gerekli olan bulunmuştur. ihtiyaç ve ayrıca bağışıklık sistemini kadın sağlığına durumu hakkında doğru bir sonuca yapabilmek için, ve nedenini bulmak için inceleyin, yaymasında beyaz kan hücrelerinde bir artışa neden olmaktadır.

Hamilelik sırasında, bir kadın üzerinde eller sık sık organizmanın ve fetusun doğru gelişim durumunu belirlemek için yeterli analiz eder. Araştırmanın en yaygın varyantları biri kan, idrar ve çubukla analizidir.

gebelik tehlikede - Beyaz kan hücreleri artar? Nasıl beyaz kan hücrelerinin sayısını belirlemek için?

Kan testleri veya idrar olabilir beyaz kan hücrelerinin seviyesini belirlemek için. İdrarda iltihap göstergesi ve vücudun savunma azaltabilir ve bu hücrelerin tespit edilmesi üzerine Yüksek beyaz kan hücresi sayımı sonucuna mümkün olduğunu böbrek veya ürogenital sistem çalışmalarına sorunları.

Çökelti ayrılır bağlı olan santrifüjleme ile tespit idrar lökositlerin, analizinde. Sonra, bir mikroskop altında incelenmiştir. Beyaz kan hücreleri net bir şekilde çizildi ışığı kıran çekirdekli bir hücre türü vardır. İdrarda Yükselmiş beyaz kan hücreleri hamilelik sırasında ciddi hastalıkların gelişimine yol açabilir.

Kanda beyaz küre sayısı mikroskopta incelenmesi ile belirlenir. Analiz sırasında kan hücreleri ve eritrosit sedimentasyon oranı gibi anahtar performans göstergeleri, sayısını belirler kan viskozitesi , ve diğerleri.

Hamilelik sırasında artan beyaz kan hücreleri sağlık faktörleri olmadan bebek için tehlikeli olabilir. Örneğin, büyük miktarda proteinin kullanımı. Nedenle, en doğru sonucu elde etmek için aç karnına analizi almak gereklidir.

lökositoz tedavisi

beslenme veya bu faktörlerin ortadan kaldırılması için yeterli bir fiziksel aktivite ve çalışma gövdesi ile ilişkili fiziksel lökositoz gereken seviyeye geri yüklenir. Bu durumda lökosit sayısı da normale düşecektir.

Hamilelik olarak, lökositoz bu tip en yaygın ve doğumdan sonra hızla geçer. Ama beyaz kan hücrelerinin içerik yine enfeksiyon veya inflamasyon varlığı göz ardı etmemek için düzenli izlenmesi gerekir.

beyaz kan hücrelerinin seviyesini yükselterek nedeni anormal lökositoz ise, etkili bir tedaviyi seçmek gereklidir. lökositlerin sayısındaki artış nedenine bağlı olarak, bu, hormon (genitoüriner sistem hastalıklarında) antibiyotik antihistamin (alerji) olabilir.

Hamilelik sırasında beyaz kan hücrelerini yükselmiş, başarısızlığın nedenlerini ve olası fetal malformasyonlar önlemek için uygun bir tedavi atama ve gebeliği devam etmek önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.