Satış

Belirli malların ticaretinin Şartları

hakkını Gelişmekte tüketici haklarının korunması ve ilişki "alıcı-satıcı" düzenleyen yasaya dayalı satış yapmak. Belirli malların ticaretinin Şartlar kendilerini etkileyen yasaların kuralları belirtmek amaçlanmıştır. Bu gereklilik, ürün, aynı zamanda yöntem ve depolama süresinin ayrı gruba dahil özellikleri tüketici nitelikleri ve özellikleri ile ortaya çıkar.

Belirli malların ticaretinin kuralları yirmi bölümler içeriyordu. Birinci bölüm genel hükümler içermektedir. noktalardan biri kuralların gözetilmesi üzerinde kontrol hususunu açıklığa kavuşturmaktadır. Kalan bölümlerde belli ticaretinde kuralları dahildir madde türleri, bunların hazırlık ilişkin temasını yansıtan satışı, kapsam bu çalışmanın ve içeriğine, hem de mallar hakkında bilgilendirici sorular. Böylece onlar satış Özelliklere kendisine bilgi ve açıklamaları bulabilirsiniz:

- Gıda, örgü, dikiş, tekstil ve kürk eşya;

- otomotiv, römork ve motosiklet teknolojisi, makine lisans;

- ürünler (kıymetli taş ve madenlerden) Takı;

- ilaç ve tıbbi ürünler ve tıbbi cihazlar;

- hayvansal ve bitkisel türleri;

- sınıfına "kimyasal maddeleri", kimyasal (tarımsal kompleksleri için) ve böcek ait ürünler;

- fonogram dahil olmak üzere video ve ses eserlerinin kopyalarını;

- silahlarının;

- yapı malzemeleri ve materyaller;

- mobilya parçaları;

- alkol;

- Kullanılan önceki gıda dışı bölgesinin grubu;

- veya süresiz yayınlar.

üzerinde durmak gerekmektedir Bu sayıda ticaret kurallarına olmayan gıda ürünleri, daha önce (eski kullanımı) kullandık.

  1. ticaretin uygulanması Stete sıhhi denetim kurumları uyum kapsamında izin. Aynı zamanda gerekli uzman noktaları (bölümler, bölümler) organize etmek.
  2. Satılacak mal Kabul seviyesi aşınma tipleri, kalite, donanım ve üretim verimliliği, sıralama şekli oluşan sınav geçit hazırlık izin verilir. Çamaşır (kuru temizleme) ve otutyuzhivanie (gerekirse) gerçekleştirilebilir olmalıdır.

Bu durumda, belirli malların ticaretinin kuralları hijyenik (sıhhi) uzmanlık sonuçlanması üzerine sıhhi kontrollü ürünlerin satışını içermektedir.

  1. Satılık önce kullanılan hijyen ürünleri, parfümeri ve kozmetik amaçlar ürünleri, "ev kimyasalları", iç çamaşırı çeşitli, sınavsız bebekler, tek kullanımlık sofra takımları, gaz birimleri için tasarlanan ürünler, etiketsiz hayvanların derileri olarak sınıflandırılır mallar için Yasaklanan.
  2. Ürün bilgilerinde belirtilen epidemiyolojik (sağlık) olayların yürütülmesinde hakkında bilgi.
  3. Belirli malların ticaretinin şartları etiketinde ürün hakkında belirtilen bilgileri (karakteristikler) gerektirir.
  4. Satın alınan, daha önce kullanılan ürünler (uygun bir kaliteye sahip olan) geri ya da değiştirilemez.

Ayrı bir öğe alkolde ticaretin kurallarını açıklar. Bildiğiniz gibi, onlar sıkılır edilmiştir. Bu aynı zamanda yüksek mukavemetli alkollü içecekler sınıfına yeni kurallar tarafından asimile bira etkiledi. Buna ek olarak, bazı ürünler gıda grubu da alkol sınıfı (alkol içeren) ürün aittir. onun temelinde bira ve içeceklerin perakende satışı gibi, bu amaç için bir lisans gerekir. Alkol ticaret kısıtlama yerleri ve zamanında kurulmuştur. Mevzuat çocuklar ve kurallara uyulmaması alkol (alkollü içecek) satışı için (idari ve cezai) sorumluluğu tanıtıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.