ÇirkinlikBahçıvanlık

Badan (bakım ve yetiştirme) yararlı bilgi ile kol

Saxifrage - Yüksek dekoratif özelliklere sahip ailenin çok güzel bir saxifrage tesisi. Vatan BERGENIA - bu bitkinin 10'dan fazla türü bulunmaktadır Sibirya, Orta Asya, Himalayalar ve Çin, yoksul taşlı topraklar. ; Büyük, kösele, parlak yeşil yaprakları ve küçük beyaz çan, pembe veya soluk mor oluşan üzerlerinde lüks salkım şeklinde çiçeklenme yükselen - bahar ve yaz aylarında: arsa üzerinde yetişen, saxifrage tüm yıl boyunca dekore edecek sonbahar ve soğuk hava yaklaşımla - parlak koyu kırmızı, bitkilerin yaprakları boyama. Fil kulağı, Moğol çay, Bergen - tüm isimler saxifrage bitkiler. Bakım ve bu ürünün ekimi çaba ve beceri bir çok gerektirmez, böylece bile acemi yetiştiricisi için bahçe ya da çiçek yatak Badane mümkün süsleyin.

Açıklama ve genel özellikleri

Daha önce bahsedildiği gibi, saxifrage saxifrage ailesinin en parlak temsilcilerinden biridir.

yapraklar

Büyük ve yükseklik olarak 40 cm, etli yuvarlak şekil, - bergenia bırakır. İki yıl, büyüme, gelişme ve yaşlanma sebep olduğu - Yaşamın Onların terim. yaşamın ilk yılında, bir parlak yeşil bir renge sahip, sonbahar bu durumda kırmızı kışlamak açmak ve bitki yeni bir yeşil kütlesi inşa etmek başlar ilkbaharda, "yetişkin" yaprak temelini oluşturan, o zaman, o zaman kahverengi die, pembemsi-sarıdır Isı bitki aşırı buharlaşma ve aşırı ısınma engelleyen bir çalı, ilk koruyucu kaplamanın altında. Ölü yaprakların çöp düzenli salınımını gerektiren Badan, bakım ve yetiştirme, özellikle sıcak sezonunda, periyodik malçlama onun nem toprak ve kontrolünü kapsar.

rizomlar

Bergenia rizom, sürünen, çok dallı kalın, uzun ve bu güçlü rizom bölünmesi bahçe kültürünün üretimi başlıca yöntem olduğunu şaşırtıcı değildir, bu nedenle, çapı 4-5 cm ulaşabilir.

çiçeklenme

Badan, bakım ve yetiştirme (iklim kuşağında bağlı olarak) yemyeşil bitki örtüsü uğruna, ama geç Mart ve Nisan başında bol çiçekli için sadece yürütülür 60 cm Çiçek BERGENIA yüksekliğe yapraklar üzerinde yükselen, lüks salkım şeklinde çiçeklenme üretir -. It küçük çan doymuş, ama hafif bir rengi.

Badan: yetiştirme ve bakım

iddiasız bitki - bakım taş kıran çiçeği açısından. Bu yaratılması ve özel koşullarda devamını yanı sıra artan ilgi gerektirmez. Böyle saxifrage, bakım ve yetiştirme gibi bitkiler için asgari bilgi, beceri ve bahçecilik becerileri gerektirir.

Bir arsa üzerinde yer

Bergenia için ideal bir yer - bir yarı gölge, ama oldukça rahat ve tam gölgede hissedecek ve parlak güneş. fakir kayalık toprak ile alanlardan geliyor, (aynı zamanda bergenia denir) Moğol çay - Bitki don ve kuraklığa dayanıklı olduğunu. Badane zarar veremez tek şey - şu anda o zaten hassas ve ihale sapların başlıyor çünkü Bölgemizde çok nadir olan ilkbahar geç donları vardır.

Bakım ve besleme

Bitki güçlü ve sağlıklı bir oldu böylece ilkbahar ve sonbaharda, hem de üründe malçlama bergenia oldukça zamanında sulama başarılı büyüme ve gelişme için, çiçeklenme sonrası kaynaklanıyor. Badan şifalı mükemmel var ve gübreleme yapmadan, biri bile onları sevmez söylenebilir. "Overfed" bergenia yapraklarında büyür ve çiçeklenme üzerinde daha az enerji harcar. Tek bir don çıkış yerine koymak ve güçlendirmek için zaman önce bitkiye çiçeklenme sonrası kompleks mineral gübre besleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.