Sanat ve EğlenceTiyatro

Aleko Tiyatrosu: repertuar, eleştiriler

Çocuk tiyatrosu Aleko, geçen yüzyıldan beri varlığını sürdürüyor. Birçok nesil sanatçı ve sporcu burada büyüdü. Uzmanlar çocuklar ile ilgilenirler. Genç sanatçılar, gösterilerde ve ülkenin önemli olaylarında yer alırlar.

Tiyatronun tarihi

Aleko, buz üzerinde 1977 yılında kurulan bir tiyatro. Onu açma kararı, Lenin Komsomol Otomobil Fabrikası sendika komitesi tarafından alındı. Tiyatroya, RSFSR - N.M Samsonova'nın Onur Sanatçısı Igor Moiseyev'in Aleko solisti tarafından yönetildi. Koreograf OV Safronova dönemindeydi. Spor ustası çocukları eğitti: Barselona, V. Varyan, E.N.Karpova, M.O.Galkina.

Aleko Tiyatrosunun halka sunduğu ilk gösteri:

 • Fındıkkıran;
 • "Zaman önde";
 • "Her zaman güneş ışığı olsun";
 • "Ah nasıl acıttığını";
 • "Ülkem yaygın".

Ayrıca, genç sanatçılar kapanış törenlerinde ve Moskova'da düzenlenen "Moskova Haberleri" adlı uluslararası yarışmaların sanat programında açılan 1980 Olimpiyatlarının açılışında kitlesel sahnelerde yer aldılar.

1989'da Aleko Tiyatrosu "Model" unvanını aldı.

1998'den beri ve bugüne kadar sanat direktörlüğü, Olga Ilyinichna Kondrashova'dır. "Aleko" adlı tiyatro tiyatrosunda bir takımda üstün koçlar, koreograflar ve akrobasi öğretmenleri bir araya getirildi. Aleko'nun öğretmenleri kendi alanlarında profesyonel kişilerdir. Çoğu bu tiyatronun eski mezunları. Neredeyse tüm odalarda, buz ekipmanı, akrobatik unsurlar, benzersiz koreografi, paten dikmeleri, büyük bir ip ve senkron paten tek bir bütün halinde birleştirilir. Olga Ilyinichna sadece sanat yönetmeni değil, sahne yönetmeni ve olağanüstü güzel kostümlerin geliştiricisi. 2010 yılında bu yetenekli kadına "Moskova Beden Eğitimi, Spor ve Turizm Honored Worker" unvanını kazandı.

Buz tiyatrosunda "Aleko", yüzü aşkın çocuğu işlemektedir. Öğrencilerin yaşı 4 yıldan 18 yaşına kadardır.

Koçluk personeli

Yukarıda bahsedildiği gibi Aleko Tiyatrosu, Olga Ilyinichna Kondrashova'nın yönetimi altında bulunmaktadır. Kendisi mezunudur. Daha sonra Beden Eğitimi Enstitüsünden mezun oldu. 1986'dan beri tiyatroda çalışmaya başladı.

Eğitmen-öğretmen - Tatyana Aleksandrovna Karelina. Ayrıca Aleko Tiyatrosu ve Beden Eğitimi Enstitüsü'nden mezun.

Julia Vladimirovna Shmiler, figür pateninde bir spor ustasıdır.

Andrey Stepanovich Maksimov spor çiftlerini getiriyor.

Sergei Akarevich Karelin, genç sanatçılara genç akrobasi öğretiyor. Aleko Tiyatrosu mezunudur. Buna ek olarak, Moskova Buz Balesi'nin bir solistidir.

Tamara Mihaylova bir koreograf. Geçmişte İçişleri Bakanlığı Song and Dance Ensemble'ın solistidir.

Lana Alekseevna Shepeleva öğrencilerin modern danslarını eğitiyor.

Ve ayrıca böyle eğitici-öğretmenler var: D.K. Oganesyan ve AA Boyko.

Tiyatronun yönetmenine ek olarak, Aleko Tiyatrosu'nun performansları için kostümlerin yaratılması MA Zhitnikov tarafından yapılmaktadır.

repertuar

Aleko Tiyatrosu aşağıdaki prodüksiyonları sunar:

 • "Küçük Kızın Masalı";
 • "Kambur At";
 • "Uyuyan Güzellik";
 • "Kar Kraliçesi";
 • "Zümrüt Şehri Sihirbazı";
 • Fındıkkıran.

Mayıs ayı sonunda her yıl Aleko tiyatrosu, ilginç ve unutulmaz mezuniyet ve raporlama konserleriyle kitleyi memnuniyetle karşılıyor. 1994 yılından beri ekip düzenli olarak turda Polonya'ya gidiyor. 1999 yılından bu yana, genç sanatçılar, spor kompleksinde "Olimpiyat" düzenlenen çocuklar için Yılbaşı ağacı ağaçlarına katılıyor. Aleko Tiyatrosu öğrencileri, ülkemizin ünlü ünlü patencileri A. Yagudin, A. Tikhonov, I. Slutskaya ve M. Petrova ile birlikte çalıştı. Sanatçıların birkaç ilde sergiledikleri Yeni Yıl gösterileri.

2011 yılında Aleko öğrencileri, Rusya Günü şerefine Kızıl Meydan'da düzenlenen bir gala konserine katıldılar.

onur

Varolduğu yıllar boyunca "Aleko" tiyatrosu çok sayıda ödül ve ödül kazandı. Öğrencileri çeşitli buz festivallerinde defalarca kazandı. Tiyatro, paten yarışını kazanan figür yarışmalarında sıklıkla kazanır. Domuzcuk bankasında, buz üzerindeki dans grupları arasındaki müsabakalarda zafer kazanan diplomalar, üstün insanların belleğine adanmıştır - Larisa Novozhilova ve Samson Glyazer. Ekibin katılımcıları, Moskova, Rusya ve uluslararası festivaller ve yarışmalardan ödül aldı. Aleko Tiyatrosu, 2014 yılında Paralimpik Meşalesi Rölesinin tutulmasına katılımdan ötürü onursal bir diploma aldı. Ayrıca kolektif, ülkemizde spor gelişimine büyük katkı sağladığı için Spor, Turizm ve Gençlik Politikaları Bakanı'ndan şükranlarını aldı. Diğer ülkelerde düzenlenen yarışmalarda Aleko Tiyatrosu ve diplomaları bulunmaktadır.

yorumlar

Her yaştan seyirciler Aleko tiyatrolarına katılmaktan çok heveslidirler. Bu konuda yapılan incelemeler pozitif bırakıyor. Seyirciler, çocukların performans gösterdikleri ne kadar parlak ve büyüleyici olabileceğini takdir ediyorlar. Genç sanatçılar, yetişkin düzeyinde karmaşık püf noktaları, yetenekleri ve profesyonelliklerini izleyerek kitleyi sevindirirler. Gösteride, tüm numaralar mükemmel seçilmiş müzikle gerçekleştirilir. Genç sanatçıların kostümleri parlak, renkli ve ışıltılı. "Aleko", türün en iyisi olarak kabul edilen, buz üzerinde bir tiyatro.

Oraya nasıl gidilir

"Aleko" Buz üzerinde, Volgogradsky Prospect, 46/15 evde, 10 numaralı binada yer alan bir tiyatro. Burası bir buz sarayı. Giriş, futbol sahasının "Moskvich" stadyumunun yanında bulunan kapılardan yapılır. Aleko'ya (tiyatroya) metro ile ulaşabilirsiniz. "Tekstilshchiki" istasyonuna ulaşmak gerekecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.