Haber ve ToplumDoğa

Alabalık (balık): açıklaması. deniz, göl ve dere Alabalık

Alabalık - ait bir balık somon ailesine. Ayrıca, tipik bir temsilcisidir. Orada bu balığın birçok alt türleri vardır ve bunların her biri kendi ayırt edici özellikleri vardır. Örneğin, bazı öğeleri 2 kg ağırlığındaki aşmayan, geri kalan ağırlıkça 20 'den fazla olarak elde edilir.

Alabalık et mineral elemanlarının çok lezzetli ve zengin. Bu nedenle, birçok balıkçı hayaliyle ilgili. Bazı yerlerde bu Rusya'dır - balıkçılık. Minimum yağ oranı, kilo 100 gram başına kalori normal miktarı yanı sıra mükemmel sindirilebilirliği - Tüm bu balığın başlıca avantajları olduğunu.

doğal ortam

Oldukça yaygın balık alabalık. İlgili kupa ile Fotoğraflar balıkçılar özel koleksiyonlarda ve çeşitli forum ve özel web siteleri hem de oldukça yaygındır. Yani onun hakkında özetle söyleyemem yaşam.

Anadromous ve tatlı su temsilcileri genellikle uygun suyla büyük nehirlerin havzaları bulunur. Adından da anlaşılacağı üzere Hazar alabalık, Hazar Denizi tercih ediyor. Ve yumurtlamaya gönderilen bir zamanda, tatlı dönüşebilir. çiftleşme mevsimi Kura Nehri üzerinde yer alır. Başka temsilci - somon, Azov ve Karadeniz kıyıları yaşar. Böylece, balıkçıları bir av yakalamak yerlerde bir sürü vardır.

belirtildiği gibi, tüm ayırt edici özelliği deniz veya göl balığı türüne ait var. Bu gerçeği yatıyor Kumzha, aslında, ne olursa olsun su tür: tuz veya taze. Her yerde yaşayabilir. Bu onun yaygın yayılması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

görünüm

Somon ailesinin Etnik temsilcileri alttür bağlı olarak değişecektir. Bunun en tipik örneği, örneğin alabalık Taimyrskaya olarak numuneler, iletişim veya tatlı su, doğal özellikleri aşağıda tarif edilir.

  • Roth, aşağı pokoshenny.
  • Özellikle büyük ölçekli, daha sonra alt çene farklı bir kancaya sahiptir.
  • sırtında küçük bir yüzgeç.
  • Güçlü kuyruk.
  • Küçük adipoz yüzgeç.
  • vücudun her yerinde görür.

görünüş, vücut yapısı ve hatta bir tat benzer Deniz ve göl balık. fark sadece onların takdirine göre değişebilir ikamet yerine yer almaktadır.

Ağırlıkça örnekleri de değişir. En büyük Hazar balık alabalık. niş sitelerinde Foto 10 ve 20 kg örnekleri ile balıkçılar tanıtır. Genel olarak, beklenen üretim kütle yaşam alanlarının tespit edilebilir. Havuz küçük ise, ağırlık ve boyut tersi küçük olacak ve.

üreme

nerede sığ ve taşların bir sürü olduğu bölgelerde bu tür gölet yumurtlama için seçer balık - Alabalık. Bu küçük yumurta altlarında gizlenmiş ya da büyükse, kum kendilerini gömmek olmasından kaynaklanmaktadır.

alabalık bir ayırt edici özelliği yumurtlama mevsiminde yemek için devam ediyor olmasıdır. 7-12000. Eggs ortalama bıraktıktan sonra balık sessizce vb kerevit, ringa ve balıkçılık yapan.

çapı yaklaşık 5-6 mm kızartmak sığdır. Bir ömür boyu 10 kereden daha fazla olamaz dişiyi yumurtlamaya gidin. Çocuklar İlk yumurtlama meydana yerde bulunur. filizlenme sonra, deniz veya gölde yetişkin bireyler peşine.

Alabalık - 19-20 yıl yaşayabilir balık. Geçmeli ve deniz göl aksine hayatın daha kısa bir süre var. Ancak, bu sefer balıkçılık için yeterlidir, doğurma karışmadan, yetişkinler eti keyfini çıkarmak mümkündür.

yaşam biçimi

Somon ailesinin (temsilcilerinin listesi çok büyük) tüm balık doğa avcılar tarafından olduğuna inanılmaktadır. parçalama sırasında Birçok kişi midede küçük kanserleri algılar. Diğer balıklar da vardır. Genelde, alabalık diyet sabitleşmek yok, onun yolunu gelen her şeyi yemeye hazır.

Ama başka örnekleri de vardır. Ohri Gölü cins iki temsilcisi bulunuyor. İlk olarak, alabalık, 10 kg arasında bir ağırlığa ulaşmaktadır ve bu sadece et ürünleri desteklenmektedir. İkinci kopya - küçük gümüş balık. Onun diyet sadece küçük kabuklular ve plankton oluşur. Yeni başlayanlar ve amatör genellikle farklı ailelerin üyeleri için onları almak. Ve görünüşte birkaç onlar tek bir türe ait olduğu söylenebilir.

Alabalık tuzlu suda hayatlarının en geçirir. o tatlı su nehirleri yüzer Spawn. Ayrıca yavru büyür var. Bir yetişkin olarak, o deniz veya tuzlu su ile bir göl döndü.

balık hakkında ilginç gerçekler

Belirtildiği gibi, Hazar'ın büyük temsilcisi deniz alabalık. fener 51 kg arasında bir ağırlığa yakalanmış vakayı tarihinde içinde. Ama bugün orada her yerde her zamanki alabalık, balıkçılık gibi mevcut büyük bireyler. Bu nedenle, sadece böyle büyük boyutlara büyümeye zamanı yoktur.

Bazı durumlarda, iletişim, deniz ve göl balığı birlikte iletebilir. birbirlerine yakın bir nehir ile bağlanmış olan ilgili iki hazne olduğu ortaya çıkar. Birlikte oldukça barışçıl yumurtlama süreci gidin ve kimse rahatsızlık hisseder.

o 20. yüzyılın başlarında olduğu gibi bugüne kadar alabalık için balıkçılık, az karlı hale gelir. Bu balıkçı rasyonel değildir ve bazı yerlerde kendi yaşam hidro başladı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, nüfus doğal artış aksamalar meydana geldi. Ama balık hala korunmuyor ve ilgili yapılar tarafından korunmaz.

alıcı alabalık

Somon ailesinin tüm balıklar (liste zamanki alabalık ile başlar ve Hazar kahverengi alabalık biter) oynadığı rolün ise, iplik üzerinde yakalandı veya balıkçılık sinek. Yumurtlama habitat iklim koşullarına bağlı olarak Eylül-Şubat arası dönemde gerçekleşir.

Alabalık keskin dan ısırmak ve hemen grev olmamalıdır. Kolayca kırılabilir olması, bir balıkçı ile sonuçlanan onun kupayı kaybeder. Öncelikle, bunu biraz yorgun gerekir. Sonra hiçbir sorun karaya zaman.

Tüm balıkçılık zor bir mesele olacağını, deniz veya göl balığı yakalandı. İlgili kupa olan kişilerin resimleri bunu kanıtlamak. Bunlar çok yorgun balıkçılar görülebilir. kavga alabalık olmadan vazgeçmeyeceğim çünkü Buna göre, ihtiyaç, besleyici gıda ve misina bir sürü almak.

et alabalık

Hayvan eti aşağı hiçbir şekilde tat ve lezzet kalitelerde sayıldı cins somon. düzgün hazırlanmış Üstelik, hatta daha iyidir. Her şeyden önce et kolaylıkla sindirilir ve hatta küçük çocuklar olduğunu vardır.

Alabalık - değil yağlı balık, ama çok narin. Bunun nedeni etin üzerindeki karkas yağ tabakası sahip olmasından etmektir. Ama dengesiz bulunduğu, böylece diğerleri mutfak fantezilerin için kapsam öne sürülürken, hayvanın bazı kısımları, sadece tek bir şekilde hazırlanabilir. Ayrıca, yağ miktarı, balıkçılık zamanına bağlıdır Yumurtlama içinde, örneğin balık yağı alır ve sonuna doğru incelir.

Bir incelik hazırlamak amacıyla, biraz prisalivaem alabalık pişirin. vücut yağ sayesinde kendi suyu ile doyurulur. Sonuç olarak, bu marine diğer ürünler tarafından kesintiye uğramaz bir tat almak için yönetir.

şiş Haşlanmış ve pişmiş balık aynı zamanda mükemmel mutfak niteliklere sahiptir. Aynı zamanda birçok farklı, kullanışlılığını kaybeder ve etmez. Ama sorun Böyle hassas ve eşsiz eti için bir garnitür almak için çok zor olduğunu yatar. Genellikle haşlanmış veya fırınlanmış patates mantar oynadığı roldür.

Sonuç

Özel bir yaklaşım gerektirir balık, - bu temsili somon, alabalık yakalamak konusunda bilgi oldukça fazla olduğu gerçeğine rağmen. Muhtemel ya Cubs fanlar keşke bir tesadüftü, onunla baş etmek mümkün olacak. Ama balıkçılık prilovchilis, o zaman mükemmel et benzersiz tadı ile aileyi mutlu edebilirsiniz.

Alabalık kullanışlılığı dikkat çekmek için değil mümkün değildir. Diğer birçok ticari balık türlerinin aksine, ihale eti vardır, az yağlı olduğunu. Bunun için ve bunu takdir ediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.