BilgisayarlarYazılım

Ağ topoloji tanınması ve onun Düzenleri Oluşturma

ağ topolojisi - Bir ağ konfigürasyon, birbirine elemanları (yani, ağ ekipmanı) bağlantı yöntemi. ağ topoloji onun yapının tüm görmenizi sağlar, aygıtın ağa dahil ve birbirleri ile olan ilişkisi.

Günümüzde, neredeyse standart bir halka, örgü, karşılamak asla otobüs topoloji, ağ topoloji veya "yıldız". büyük şirketler, yerel ağlar bazen o kadar geniş ve topoloji tanıma gerçek bir sorun haline gelmesi dallanmış. Ağın topoloji tanımak için iki yol vardır:

1. Elle tel ekipmanlarla tüm bağlantıları takip edebilir ve ardından kağıt üzerinde hiç hareket. Şirket birkaç katlı veya tüm bir binada yer almaktadır, özellikle uzun ve tozlu, çok çalışıyoruz. Birkaç saat doğru yapamaz.

2. İkinci yöntem zamanlarda daha kolay ve hızlıdır. Ağın topoloji özel yazılım yardımı ile çok zor değildir tanıdınız. kullanımı sadece üç kolay adımda kalbinde:

1) takın programı tarama sistemi yöneticinin bilgisayarında ağ topoloji.

2) ağı tara tüm ağ donanımları bulmak için. yerel ağ varsa anahtarları yönetilen SNMP hizmetini destekleyen ve anahtarları, program otomatik olarak bulmak ve cihazlar arasında bir bağlantı çekecektir.

3) son aşaması - dorisovki bağlantılar elle otomatik Yapamadım nedense ağ topoloji tanıma programı.

Bilgisayar sistemi yöneticisi bu basit üç adım tamamlandıktan sonra işletmenin diyagramı bağlayacaktır. Cihaz simgeleri daha kolay bir ağ cihazı arıza olabilir ve problemler şemada gezinmek için yapmak, ofis ve tesislerine, "yazı" hareket ettirilebilir.

Modern pazar ağı diyagramlar oluşturmak için programlar oldukça sunar. Bu bağlamda, liderler her zaman doğal bir soru ortaya çıkmaktadır: bu nasıl çeşitlilik arasında en iyi seçim yapmak? Birkaç ipuçlarını takip etmek ağ topoloji (ve diğer yazılım) oluşturmak için bir program seçerseniz, bu kolay yeterli yapın:

1. Öncelikle, bir ağ topoloji oluşturma programı çalışmalarını değerlendirmek ve işlevselliğini uyacak karar olanak sağlayan bir deneme sürümü olması gerekir.

2. arayüz dostu ve sezgisel olmalıdır. Kullanışlı olmalı programı kullanın.

3. fiyat genellikle ağ topoloji tanıma yazılımı seçiminde belirleyici bir rol oynar. Ve cimri iki kez öder hatırlamak önemlidir. Size daha önemli olacağına kendiniz karar vermelidir: zamanında teknik desteği ile bitmiş kaliteli ürün elde etmek için, ama biraz daha fazla harcama veya kaydetmek ve hiçbir hizmet garantisi olmayan vasat bir çözüm olsun. Her durumda, fiyat makul olmalıdır.

topoloji tanıma programı ağ ve şemasının yapı herhangi bir sistem yöneticisinin cephanelik olmalıdır. kalıcı şirkette çalışan veya sadece belirli görevleri yerine gelirse farketmez. Kurumsal ağ topoloji bilgisi çoğu zaman, örneğin, uzun süreli kesintiler ekipman yetersizliği ile ilişkili olarak birçok tatsız anlar, kaçınır hatırlamak önemlidir. yoksa bir ağ kartı her zaman ekipman arızalıysa ve hızlı bir şekilde sorunu gidermek şemada, görülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.