SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yumurtalık kisti tedavisi ilaç: ilaç düzeni. Tedavinin etkinliği üzerine geri bildirim

dişi üreme sisteminin düzgün çalışması için sorumlu yumurtalıkların bir kist bir komplikasyonu görünebilir olduğu ihlal ederek gebelik ve hala pek çok süreçlerin sürecin sorumlusu gerekli hormonları sentezlemek vardır. Sonra, acil yöntemlerine başvurmadan, ilaç ile kist tedavisi geçirebilirsiniz nasıl göstereceğiz.

Bir kist nedir ve türleri nelerdir

Bir kadının yumurtalıklarında Her gün yani yavrular elde etmek süreçlerin milyonlarca oluşur:

yumurta daha oluşum için -sozrevanie foliküller

- daha da döllenme için olgun yumurta (sözde ovülasyon) salınması;

büyüme ve folikül olgunlaşması için gerekli, hem de gebelik durumunda -sentez hormonlar, başarısını sürdürmek için;

- adet döngüsü regülasyonu, genel olarak kadınlar.

, Yürütülen veya yavaşlatılabilir çıkar herhangi bir nedenle bu fonksiyonların, biri, o kadın bir kist olarak yumurtalıkta böyle komplikasyon riski vardır.

Kist - yapısında vücut yüzeyi üzerindeki bir tümör, bir kabarcık benzemektedir.

kist aşağıdaki tipleri ise ilaç yumurtalık kist tedavisi yapılabilir:

  1. Endometriyoid kist.
  2. Foliküler kist.
  3. Corpus luteum kisti.
  4. Polikistik over.

Yumurtalık kisti. ameliyat olmadan ilaç tedavisi

doktordan dinledikten sonra ovaryumda kist varlığını teşhis, kadınlar sadece umutsuzluk içine düşerler. Ve neden hemen tek yolu ondan kurtulmak için bu görünmeye başlar - sadece bir operasyon.

Ama bu böyle değildir. yumurtalık kistleri çoğu türleri veya tıbbi tedaviye daha doğrusu, en yaygın müsait. Ama doktor size tek seferde bir yumurtalık kisti olarak bu hastalıktan kurtaracak bir mucize hap reçete edeceği beklemeyin.

Kural olarak, tüm düzeni bu nedenle uzun bir zaman gerektirir, hormonal terapi tedavisi dayanmaktadır ve kapanır.

ilaç ile yumurtalık kisti tedavisi ancak reçete ile, fizik tedavi, manyetik tedavi olarak prosedürler kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Ayrıca paralel olarak tabii ki, bir anti-stres tedavisi, bir anti-inflamatuar ağrı, düşürülmesi için ilaç tahsis edilebilir ve.

Bu tedavi sonuçları üzerinde 3 ay sonra zaten yargılanabilir.

Ancak, tedavi test sonuçlarına göre, her bir hasta için bireysel olarak reçete edilir ve her kadın için uygun olan belli bir evrensel düzeni olduğunu belirtmek gerekir.

endometrioid kist

Endometrioid kist - kist türü, yükselme mukoza membrandır. O doldurulduğu içeriği, genellikle koyu kahverengi, çünkü daha çikolata aramaya karar verdi.

Genellikle bu kist kadınlarda sağ yumurtalık çok daha aktif sol olduğunu bulduk böylece ne kadar süre, sağda oluşur.

mükellef Bezoperabelnoy terapi sağ yumurtalık endometrial kist. İlaç tedavisi, bir kadında hormon düzeylerinin düzenlenmesine yönelik ağırlıklı olarak tedavi aşağıdakileri içerir:

- hormon tedavisi, "Diane-35", "Marvelon", "Regividon". Bu ilaçları alarak kesinlikle aynı sürede, döngünün ilk gününde önerilir.

- "Djufaston", "Norkolut" adet döngüsü düzenleyen.

- hipofiz bezi, "Danol", eylem düzenlenmesi için hazırlıklar "danazol."

örneğin "TSikloferon", vitaminler, analjezik ve anti-inflamatuar olarak immün sistemi uyarıcı ilaçların ilave edilir yukarıdaki ilaçların paralel olarak.

Foliküler yumurtalık kisti. Ameliyat olmadan Tedavi

Belki de bu yumurtalıkta oluşabilir kistlerinin en zararsız ve güvenli bir şeklidir. Her görünüm olgun bir folikülün yetersizlik parçalamak için öncelikle kaynaklanmaktadır. Yani fallop tüpünde olgun yumurtanın hiçbir seçim oldu, olduğunu. Bu noktada, daha sonra böyle bir tümör yoktur. Gebelik sorun kaybolur sonra planı önerilir. yumurtalık folliküler kist, ameliyat olmadan tedavi gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır.

Bu tedavinin etkinliği neredeyse% 95'tir.

Kural olarak, hasta tayin hormonal ilaçlar, örneğin "regulon", "Mersilon" "Diane-35", "Marvelon", "Regividon" ya da diğer doğum kontrol ilaçları olarak.

Dahası, atanabilir , ağrı kesici örneğin "No-spa", "spazgan" olarak. Antisressovoe tedavi "Yeni Passito" veya "Wisteria" vitaminler.

Hasta sonraki adet görme gelir gelmez, ihtiyacı beşinci gününde, ikinci tedavinin etkinliğini doğrulamak için ultrason sınavı geçmek için.

Genellikle foliküler kistler adetin ilk başlangıcı ile kaybolur.

Korpus luteum kisti

yumurtalık üstü kisti formlarının Bu tip temel işlevini yerine getirdi sonra - sovuliroval. (Bu gerçekleşmişse) kadar gebeliğin 18. haftaya kadar olan yumurta oluşmuş corpus luteum, yerinde Yayınlandı progesteron hormonu yayınlayacak. Bununla birlikte, içinde kan akım halinde kist görünebilir.

Bu durumda, yumurtalık atanan tedavi ilaç olmadan kaybolur. Bu özel çözeltiler, otlar ile vajina yıkama, fizik tedavi, manyetik terapi yardımıyla temizlenebilir.

Çoğu zaman kadınlar "Djufaston" gibi bir ilacı reçete edilir. Düzgün ilaçlarının dozunu Seçildiğinde tek ilaç korpus luteum kisti kurtulmak yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kist bacak hareketlerini engelleyecek şekilde sırayla, tedavi süresince kadınların cinsel kalanı önerilir.

Çoğu durumda, kist kendi giderir, ama kesinlikle Onun durumu için birkaç döngüleri için bir jinekolog tarafından izlenir gerektirir.

polisistik yumurtalık sendromu

yumurtalıklar önemli boyut olarak artmış olduğu bir hastalığın Bu tür. Yani sağlıklı kadınlarda normalde ayda bir yumurta olgunlaşır vardır. artırarak darbe-1 yumurtalık folikülü oluşur. polikistik çoklu folikül durumunda boyutu artmıştır, ancak oluşmaz yumurtlama dolu, yani sağ yumurtalık farklı boyutlarda kistler çok sayıda mevcut olmaktadır.

aşağıdaki gibi ilaçlarla kist işlem tercihen gerçekleştirilir:

- Diyet tedavisi: Hastanın kilo kontrolü amacıyla bir diyet atanan ya da azaltmak olduğunu, egzersiz;

- atadığı , hipoglisemik ajanlar , örneğin "metformin" olarak.

- hormon tedavisi, "Diane-35" terimi, "Veroshpiron", erkek hormon üretimini bastırır "Marvelon" ve ilaçlar. Kadının gebelik planlayan değilse bu tedavi şekli kullanılır.

- Bir hamilelik planlarken, reçete yazanlar, yumurtlamayı uyarmak, ancak yumurtalık rüptürü önlemek için sıkı tıbbi gözetim altında. Böyle bir hazırlık 3-4 ay boyunca döngüsünün 5 ila 9 gün almalı, hangi "Klomifen" olabilir.

Bu maddenin içeriğinden açık hale gelmiştir gibi, yumurtalık kistleri ilaç tedavisi için düşünülebilir. Tedavinin bu yöntem hakkında yorumlar doktorlar ve hastalar hem olumludur. Hastalar bu tedavi ilaçlarının nispeten yüksek maliyetine rağmen, tamamen ağrısız ve güvenli olduğunu söylüyorlar.

Bugüne kadar uygulanan en yaygın tedavi yöntemi - Doktorlar da yumurtalık kistleri o ilaç tedavisini söylüyorlar. O ek olarak, onun pek çok avantaja sahip tamamen ağrısız: adet döngüsü restore ve sonuç olarak bu nedenle cilt, saç ile ilgili sorunlar ve problemler çözülür, bir bütün olarak hastanın genel ruh hali.

Bu tedavinin tek dezavantajı 3 ila 9 ay arasında olabilir uzunluğu vardır.

Sen kendini meşgul olmamalı ve semptomların en ufak şüphe veya tespiti de bir jinekolog yardımı almalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.