Haber ve ToplumDoğa

Yonca Hibrit: açıklama, tıbbi özellikleri, çeşitleri

Yonca hibrid (Latin - Trifolium hybridum L.) - Bir çok-yıllık çayır bitkileri, mükemmel bir bal bitkidir: 1 hektarlık bir alanda verimlilik - 52-125 kg harika kokulu bal. yonca bu türün çiçekleri aktif nedeniyle nektarı ve polen kahverengi kolay kullanılabilirlik arılar tarafından ziyaret etmiştir.

Yonca Hibrid: description

Bitki yaklaşık 1 metre derinliğe kadar toprağa nüfuz, kazık kök özelliği; Kök sisteminin en yarım metre derinlikte bulunduğu ile. tabanında artan, hafif içi boş dallanmış kaynaklanmaktadır. 1 metre - 8 üstü kültürde büyümüş boyunda yaklaşık 40 cm, çekim için her bitki sahiptir. Yaprakları olarak yonca değerini artırır uzun sapları üzerinde oturmak oldukça zor yeterince tırtıklı kenarları, ile, üç yapraklı olan yem bitkileri. Stipules kösele, oval, soluk. Çiçek - yaprak yaprak koltuğundan uzun sapı giden bulunan sayısız uçuk pembe kokulu çiçekleri (çap 3 cm) içeren küresel kafası. corolla çiçekli başında melez yonca kaybolur zaman, soluk pembe daha sonra gider ve kahverengi büyümek soluk bir renge sahiptir. Küçük sarı tohumlar iki tarafta düzleşir; bunların her birinin uzunluğu, yaklaşık 1 mm'dir.

Yol yayılma Trifolium hybridum

Hibrid Yonca pembe - toprakların bileşiminde, ama nötr gerekçesiyle iyi duygu iddiasız çayır bitkileri,. Rusya ve Uzak Doğu Avrupa kısmında yaygın. Bu zanaat bitkiler, çayırlar arasında, nehir kıyısı boyunca gördük. Kötü yeterince yeniden büyümesini biçme sonra. su seven kültür Hardy, dirençli yakından toprağın yeraltı ve su basması aralıklı için. boşaltmış bataklık üzerinde büyüdüğü zaman yüksek verimleri elde edilir. Trifolium hybridum (Latince isimler bu Trifolium hybridum L.) tahıl ürünlerine ekilerek mera iyileştirmek için kullanılır.

Zengin bir biçimde geliştirilen iyi aydınlatılmış alanları tercih; gölgeleme negatif tutum. Mikroorganizmaların kökleri üzerinde azot bağlayıcı nodüller nedeniyle, (bazen daha iyi toprakta nitrojen içeriğini artırır Trifolium pratense).

üreme

Yonca hibrit tohum ekimi sonra 2-3 yıl içinde sadece yol ve çiçek yayılır. Bu çiçekler ve Eylül ayları arasında olgunlaşır. Bitkinin ömrü - 6 yıl. Bir kopya 1 metrekare ile özellikle iyi yıllarda, tohumların birkaç yüz vazgeçmek edebiliyor. Ölçüm aleti 9000 tohumlara kadar alabilirsiniz.

ufalanmış tohumların ilk yıl lahanası sadece küçük bir parçası. "Sert tohumlar" olarak anılacaktır miktarın, geri kalanı uzun süre canlılığını korumak için yeteneği vardır ve zamanla kademeli olarak yetişir.

Bir yem bitkisi melez olarak değer yonca

İhale saman temeli - 18. yüzyıldan beri ekili melez Yonca yeşil kütle, besleyici yem bitkileri olarak kabul edilir. daha az - bitkinin yer üstü kısmında protein içeriği kırmızı yonca, elyaf ile aynıdır. İlk biçme hayvan yemi ya da toprağı gübre için yapılır. yonca biçme sonra, ağır büyür, böylece birinciden daha küçük 3 kez ikinci biçme verimi. Vintage iki biçme çim sağlanan iyi 1 hektar yaklaşık 65 kilogram olduğunu. alanında ekin rotasyonlar Hibrid neredeyse kültürün çayır tür supplanted clover.

Sow yonca tahıl ile birlikte tavsiye edilir. Bitki kolayca Köşkü ve biçme boyun eğmeyeceğini. 1.0 cm - 1 hektar yerleştirme derinliği için 6-8 kg oranı tohumlama.

yonca hibrit çeşitler: description

Yonca hibrit yüksek besin değeri ile karakterize edilen, fakat acı tadın tahıl ile kompleks daha iyi bir bitki besleme hayvan mesafesindedir. yetiştirme çeşitleri Luzhanin, Kurtsevsky, Fırkateyni, Faley, Krasnoufimsky 4 Feneri için önerilir.

Kurtsevsky sınıfta. Arkhangelsktam deney istasyonunda başlatılan, bu uzun oval yaprakları, gevşek, yuvarlak salkımına yumuşak tüylü kök ortamı ile karakterize edilen ve yüksek ölçüde dallanmış olmaktadır. Başarıyla birçok Rus bölgelerinde test edilmiştir. bileşimin kuru ağırlığının ortalama verim:

  • Volga-Vyatka'da bölgesinde - 38.6 ° C / ha;
  • Doğu Sibirya bölgesinde - 31.5 c / ha;
  • 105.0 c / ha - Orta Black Earth bölgesinde.

İlk biçme yay çimlenme 65 108 gün arasında değişir zaman vejetasyon süresi. Bu bitkiye Zararlıları ve hastalıkları ilgi gösteriyor.

Faley. renkli Bush açık yeşil, hafif, polurazvalisty tüylü. Yapraklar eliptik ve oval formda, zayıf tüylenme, yumuşaklık ile karakterize edilir. gevşek, pembe ve beyaz Çiçek. Kök sisteminin bir mantar hastalığı - çeşitli kanser yonca için kararsız orta saman mera kullanım eğilimleri vardır.

Deniz Feneri. Bu saman ve mera kullanımı için yetiştirilir. Polurazvalistye çalılar, yüksekliği yaklaşık 1 metre. Yaprakları tırtıklı kenarları, değil gösterildiği, yeşildir. Kama şeklindeki stipules, baş - pembe çiçeklenme.

Fırkateyn. Polustelyuschiysya burç erken olgunlaşması. Kuru hava ağırlık ortalama verim - 41.4 ° C / ha arasındadır. vejetasyon dönemi 117 gün gerekli tohumları olgun etrafında 64 gündür. ılımlı Hardy kök çürüklüğü, antraknoz, külleme etkilenebilir.

Halk hekimliğinde Hibrid yonca

Geleneksel ilaç boğaz ağrısı, ateş, bronşit tedavisinde, anti-iltihabik, ağrı kesici, diüretik olan infüzyon yonca melez kullanır. ilaç infüzyon hazırlanması 3 çay kaşığı için gereken yonca, 2 saat boyunca kaynar su bir fincan aşılamak, daha sonra, bir çorba kaşığı ile günde dört kez süzülür ve alır.

Bitkinin taze yaprakları deri iltihabı hafifletmek için kullanılır. Bir kompres faydalıdır 2-3 çorba kaşığı olmalıdır hazırlamak için. tülbent içinde sarın, kaynar suyla demlenmiş yonca ot kaşık. Ortaya çıkan ped bamteli uygulanır ve cilt iltihaplı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.