Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Windows Önyükleme Yöneticisi: Bu nedir? Temel kavramlar, hataları ve bunları düzeltmek için yöntemler

Bugün kesinlikle bilgisayarlarla çalışan tüm insanlar olmadan bilir işletim sistemi makine ve kullanıcı arasındaki etkileşim mümkün değildir. Bu "İşletim Sistemi" zorunluluk ilk önyükleme, ancak tüm özelliklerinin kullanmadan önce söylemeye gerek yok. Bu bağlamda, ve genellikle Windows Önyükleme Manger bir bileşeni ile ilgili bir soru var. Nedir, biz anlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda sistem başlatma sırasında oluşabilecek hataların en yaygın türlerinden bazıları bak.

Windows Önyükleme Yöneticisi: Bu nedir?

Temelleri ile başlayalım. İlk olarak, Windows Önyükleme Yöneticisi, terim kendisi düşünün. Eğer sadece Rus İngilizce'den bu cümleyi tercüme eğer, tahmin etmek kolay olduğunu -. «Windows Önyükleme Yöneticisi"

Başka bir deyişle, bu sistem programları da gerekli olan işletim sistemi bileşenlerinin tüm kendi arabirimi üzerinden kullanıcı ile sadece etkileşimini sağlamak için değil, aynı zamanda onların önceki tanımlama ve yapılandırma tarafından tüm "donanım" bileşenlerin düzgün çalışmasını düzenlemek için indirmesine olanak tanır.

(Windows 8, 7 veya 10) Windows Önyükleme Yöneticisi gelince, mimarisinde böyle besleyiciler , IBM PC BIOS bulunan ve bilgisayar sistemi ROM kaydedilen bir yazılımdır. daha açık hale getirmek için, bize indirenler temel işlevlerini düşünün ve nasıl çalıştıkları ile belirlemek için izin verin.

Önyükleme Yöneticisi temel işlevleri, Windows 7, 8, 10

Birisi bilmiyorsa, yükleme işletim sistemini her zaman yalnızca sabit diskten gerçekleştirilebilir olmayabilir. Basit bir örnek bile kendi sabit sürücüleri yok terminaller için tüm bileşenleri "işletim sistemleri" nin başlangıç, ana "ana) uzak bir sunucuda çalışan bir yerel ağ aracılığıyla yapılabilir olduğu bir ağ işletim sistemi, olabilir.

Biz yükleyici ve onun araçlarının birincil amacı hakkında konuşursak, bunun bilgisayarınızın size devlet neden "demir" terminali bileşeni (birden fazla olması durumunda), başlamak için gereken istenilen işletim sisteminin türünü seçmenize olanak verir başlattığınızda, bir çekirdeği belleğe yükleyen dikkat edebilirsiniz (RAM) ve bir ağ başlangıcı - eğer bir ROM cihaz sistemin kontrol geçer ve bundan sonra çekirdekte, ana parametrelerinin oluşumu gerçekleştirir.

türleri indirenler

Bugün çeşitlerinin çok şey biliyorum indirme yöneticileri işletim sistemleri. Örneğin, Windows NT temelinde "işletim sistemlerinin" ağ için NTLDR servisi (çekirdek yükleyici), aslında, Windows Önyükleme Yöneticisi (sistem çekirdeği yükleyici, winload.exe ve Bootmgr.exe dosyaları gibi, Vista ile başlayan), LILO (yükleme sistemidir Linux çekirdeği), Bootx Mac OS X için (indirici), ağırlıklı olarak Solaris sistemleri destekleyen SPARC için kullanılan SİLO sistemleri (), BeOS yöneticisi için Bootman mimarisi (), vb

biz işletim sistemi Windows, Önyükleme Yöneticisi düşünürken (muhtemelen zaten biraz açık) sadece donanım seviyesi BIOS de var ama genel olarak sistem dosyalarını önyükleme işlemi ile etkileşime girer. Örneğin, birçok tanıdık boot.ini dosyası (indir başlatıcısı) yapılandırmasında yer alan temel parametrelerin bazılarının göstergesi ile işletim sistemlerinin yük yolu.

indirme hataları

Ne yazık ki, çok sık yükleyici, en hafif deyimiyle durumlar, "sinekler" dir. En yaygın hata başlatılırken bir sorun (Windows Önyükleme Yöneticisi başlatma gibi mesaj başarısız) 'dir.

Bazı durumlarda, Bootmgr gibi mesajlar sıkıştırılır veya Bootmgr daha sonra Ctrl + Alt + Del standart kombinasyonunu kullanarak yeniden başlatmak için eksik olu bulabilirsiniz.

düzeltme Basit yöntemler

Şimdi biz tarafsız bu durumu düzeltmek için neler yapabileceğinizi görelim.

Yani, biz hata Windows Önyükleme Yöneticisi var. Bu durumda ne yapılabilir? Her şeyden önce, sen yükleyici geri basit yöntemleri kullanabilirsiniz. En basit haliyle, sadece çizme sistemi ile kurulum CD'sinden veya canlı CD gibi bir şey kullanın.

Burada sadece konsola gidip başlamak için seçmeniz gerekir sistem kurtarma kontrol noktasında ardından. Aynı konsolunda çalışmazsa, önyükleme bölümü kurtarma seçin. Birçok durumda, özellikle başarısızlıkları sabit diskin fiziksel hasar ile bunun yazılım kısmı ile ilgili ve değilse, o yardımcı olur.

Bazen sorunlar nedeniyle sistem sürücüsü genellikle tavsiye yok yer kazanmak için sıkıştırılmış edilmiştir gerçeğine ortaya çıkabilir. Bu durumda, "Explorer" aynı halindeyken canlı CD'den önyükleme sonra ve daha sonra sistem bölümünün özelliklerinde sıkıştırma parametresi ile "kuş" kaldırmak ve sonra konsol menüsünden Komut İstemi, ardından sırayla birkaç komutları girmeniz gerekecektir.

Sistem diski mektup «C» ile işaretlenmişse, gibi olacaktır sipariş aşağıdaki gibidir: c: sonra nihayet attrib Bootmgr -s -r -h, şimdi del Bootmgr vb ren temp Bootmgr sonra Bootmgr temp genişletmek ve attrib Bootmgr -a + s + r + s.

her komutun ardından, zaten açık olduğu gibi, ENTER tuşuna basın. onlar sadece beyinleri indirilmiyor, dediğiniz gibi bu komutların eylemleri özellikle sıradan kullanıcıya gösterilmeyen sonuçlarında. Onların çalışma ve önyükleyicinizi geri olman yeterli.

Bu işe yaramazsa, komutlar Bootrec.exe / FixMbr, Bootrec.exe / FixBoot ve Bootrec.exe / RebuildBcd olarak köklü yöntemleri kullanmak. Ama bu yöntem iyi Yukarıdakilerin hiç çalışmıyor durumunda sadece kullanılır.

Sonuç

Yani kısaca Windows Önyükleme Yöneticisi ne olduğu hakkında bize söyleyebilir hepsi bu. Yani okuyucu mutlaka malzemeyi okuduktan sonra netleşti. Doğal olarak, sorunlar ve hatalar, hem de bunların düzeltilmesi yöntemleri, ancak en yaygın olarak tarif edilir, bu makalede açıklanan daha büyük olabilir. Sonunda herhangi bir nedenle, sabit diskin önyükleme alanı bozuk veya sistem klasörü "işletim sistemleri" (evet, böyle devam karşılar ve) silindi, eğer, çoğu durumda, yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri yardımcı olmaz o an kullanıcıların dikkatini çekmek istiyorum. Sabit sürücüyü test etmek varsa, ya da tekrar sisteminizi yeniden edecek ya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.