MaliPara

UK paralar: peni ve pound

Birleşik Krallık Nümismatik sistemi son derece karmaşıktır. Tüm İngiltere paralar düzenli olarak güncellenen ve 1971 yılına kadar da on katları değildi edilir. Bu durum göz önünde bulundurularak karmaşık matematiksel işlemleri bir dizi basit müşteriyi gerçekleştirmek için zorladı.

yıllardır İngiltere'deki tüm topraklarının Resmi ve sürekli para İngiliz sterlini olduğunu. Bugün, İngiliz ayrıca peni kullanırlar. Büyük Britanya Sterlini ve iki kiloluk sikke Queen Elizabeth II profili süslüyordu. gösterir sembolik kat arka tarafında. Birkaç hanedan geleneğinin yansımasıdır. Tasarımının temeli İngiliz ve İskoç Celtic arp ve aslanlar gitti.

seri üretim

ters Tüm logosu mevcut, 1 GBP mezhepleri sadece UK paraları övünebilir. İki Pound üzerinde karmaşık soyut desen flaunts. Bu İngiliz sterlini ters ayarlamamış olması dikkati çekiyor. Her iki yılda bir yenilenir. Daha önce, bu işlem her yıl yapılmaktadır. döngüsü belirli tematik odak vardır. köprü yapısı ve ünlü geçişlerinin - Bir sezon sermaye metropol, diğer adanmış edilebilir.

yerleştirilen geçici sorunların bir parçası olarak Birleşik Krallık konuların kollarını ters. Bu durumda, kesik ve düşüşlere neden olmaksızın en kapsamlı vardır. Yani, baskı koleksiyonu "Semboller" yayınlanan İngiliz paraları süslüyor aşağıdaki motifleri içerir:

  • İskoç aslan;
  • Galler Ejderha;
  • İngiliz aslanlar;
  • Celtic Kuzey İrlanda dile.

Çizgi "Köprü" resim süslemeleri Millennium Köprüsü, Grog ve Galler, İskoçya Fortova yapıları, Kuzey İrlanda dağ manzarası arasında yükselir Mısır kemerin toprakları üzerinde bulunan boncuğu geçerek, İngiltere'de yer almaktadır.

"Scrubs" inanılmaz serisi. Onun İngiliz paralar arkasındaki dahil edilmiştir yılında Birleşik Krallık'ta bulunan tipik bitki çizimler vardır. Bu keten İrlanda, İngiliz meşe, Galli soğan, İskoç devedikeni kuzeydeki yetiştirilen.

İki elle bunları satın almak ve devlet kurumlarının bilet ofislerinde edebilirsiniz: postane veya hazine. Bugüne kadar, paraların takımlar fiyatı £ 23 den başlamak Birleşik Krallık. set nadir örnekleri içeriyorsa, o zaman yüzlerce GBP cinsinden tutarlar istedi.

İnsanlar aşk

Metal lira Krallığı sıradan vatandaşların tutum gelince, oldukça olumsuzdur. Bazı yazarlara göre, onların ağırlığı makul olmayan yüksek. ve Para cepler giysi görünümünü bozan çıkardı. İngilizler onlardan kurtulmak için mücadele böylece, bir çanta içinde taşımak için sakıncalı.

UK tek kiloluk paraları almanın en kolay, ancak sıradan bir yol herhangi bir slot makinesinde kağıt paraların bir değişim yapmaktır.

l.s.d.

Şimdi çeşitli tasarımlarda dolaşımda UK birkaç kuruş. üzerlerinde silah Devlet ceket sadece dokuz yıl önce ortaya çıktı. 2008 yılına kadar, diğer özelliklerinin görünümünü vardı. Eğer 1 kuruş madeni paranın neye benzediğini görebilirsiniz. UK karakter yeterli sayıda, bu nedenle ülke paralar özgünlük ile karakterize edilir.

Çoğu zaman bir kuruş yatırılır elemanlar yerine, her nasılsa Birleşik Krallık simgeleyen. Eğer şanslıysanız, sen Galler yakaladı tüyler görüntü Prens alabilirsiniz.

Tersine çeviriciler Elizabeth'in portreler süslenmiştir. Farklı sikke ve saçtıkları edildiği metaldir. Modern gerçekler kurallarını dikte, bu nedenle bir peni maliyeti giderek daha ucuz alaşımların kullanımı ile azaltılır.

hatıra sürümleri

Rusya'da olduğu gibi, Birleşik Krallık Nümismatik ülkenin hayatında belli bir ciddi olay ithaf edilen üretim biri kendi sınırlı serisi vardır. Toplamda dört türü vardır.

1 kiloluk sikke (UK) sınırlı sürümleri üretilen olmadığını unutmayınız. Günlük yaşamda sadece 50 limitki kuruş ve £ 2 bulunabilir. Her yıl, aynı çeşidin nane paralar, bazen iki.

Apart İngiltere'de her zamanki hatıra tasarımlardan üç tip satın alabilirsiniz. Değerli metaller ve sözde Mandy paranın Bu paralar büyük mezhep dökme. İkincisi İngiliz kraliyet tahtında buluşun özellikleridir. Onlar iktidar ailesinin hayır temsilcileri de dağıtın. MM dükkanı belirtilen nominal değere göre destekler, ancak koleksiyoncular onlar için bir servet ödemeye hazır.

sömürge Nümismatik

Yüzyıllar boyunca, İngiltere denizin etkili metresi üne sahipti. Bu kez unutulmaya yüz tutmuş, ancak onların mirası hala güçlü filosunun ülkenin askeri geçmişin kanıtı olarak hizmet vermektedir. Şu anda, Birleşik Krallık Sterlini özerk kullanımının ondan fazla. Bunlardan ders ve 1 kuruş madeni para (UK) olarak. Üstelik bu topraklar İngiltere'de bir parçası değildir.

Bu alanlar Cebelitarık, dahil Isle of Man ve Jersey, Aziz Helena, Asuncion, Guernsey ve diğer aktörler. Birçoğu kendi banknot. Cebelitarık resmen yerel faturaları, ancak peni (peni) İngilizce kullanırlar.

Ulusal ve İngiliz pound sırasında Isle of Man. Periyodik olarak hatıra serisini çıkardı.

Geri geçmişe

metal döküm ve İngiltere'de tüm sakinlerini kullanıldı İlk parasal birlik, 1 kron para oldu. Birleşik Krallık 1526 yılında piyasaya sürdü. Tamamen altın yapıldı. Zamanla, nominal ağırlık azaldı. maliyeti James I'in sarayında beş şilin eşitti. 1663 sonra bir guinea aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.