Haber ve ToplumDoğa

Toucan kuş: yaşam, fotoğraflar ve açıklama

Küçük çocuklar kuşları çekmeye çalışıyoruz, bunlar genellikle hipertrofik özellikleri ile bunları tasvir. Ve sonra figür harika kanatları, gözleri ve gagaları sahip. İkinci durumda, bebek çok yanlış olmayabilir. Onların resmi alışılmadık kuşu gösteriyor ki mümkün - toucan. Yani, tropikal ormanların resimlerini görmek için sık sık mümkündür. Bu - ortamının aslında bir sembol.

Ama tropik ikamet olarak ününü ek olarak çok, çok ilginç toucan. Bundan başka - bu benzersizdir. Yani, onların tüylü meslektaşları çeşitli çok farklı toucan kuş nedir?

yararlı bilgiler

Ornitoloji küçük bir yardım ile başlayın. onun tür toucan kuş böyle eşsiz gerçekten var mı? onun sıradışı görünümü Açıklaması en dikkat çekici kısmı ile başlamalıdır - gaga. Ve o gerçekten olağanüstü toucan ediyor. Ve tam anlamıyla ve mecazi. toucans ederken, toucan, daha kesin değil olmak. Sonuçta bu ad altında 6 cinse ait 30'dan fazla kuş türünden birini gizler. Onlar denir - toucan. o Woodpeckers sırasına, işin garibi, sahip olunan rağmen. Toco Toucan - Ama bütün bunlar kuşların popülerlik en karizmatik temsilcisini kazandı. Aynı zamanda bazen "Toko" denir. Çok isim toucan kuş onu neredeyse sözcüğü yeniden oluşturacak şekilde, ağlama alındı.

Nerede yaşıyor?

Tabii ki, bizim bölgede Toko oluşmaz. toucan kuş habitatı - tropikal ormanların çalılıkları. O - Orta ve Güney Amerika topraklarının sürekli ikamet - Meksika'dan kuzey Arjantin güneyindeki. Bazen kuş Toko bulabilir ve dağlarda - kolayca deniz seviyesinden 3000 metre yükseklikte yaşayabilir. Aynı zamanda karanlık ve kasvetli en çalılık, toucan gibi değil. Ama parlak orman kenarları, koru uzak olmayan insan yerleşimine, palmiye başında - en sevdiği yaşam alanıdır. Bu arada, tropikal kuşağında bulunan ülkelerde, toucan sıklıkta merkezi Rusya'da bir güvercin kadar yaklaşık sokakta bulunur.

ses

Ama bir güvercin aksine, akım tüylü krallığın çok sıradışı temsilcisidir. Açıklama toucan kuş sesinde ile başlamalıdır. ormanda gerçek çağrıyı duymak istiyorum, sadece Toko şarkı dinle. O ustalıkla sadece "! Şoku" senin zafer çığlığını bağırmak, Ama aynı zamanda tropik birçok sakinleri parodisini ve böylece herhangi bir papağan obzaviduetsya olamaz. Her ne kadar, genel olarak, bu kuşun sesli melek uzaktır. Buna ek olarak, o da gagasını kullanarak belirli tıklama sorunu yapabiliyor. Ama onun için özel bir konudur.

Gaga - Kuş Pride

tüm toucan kuş bilinmektedir Ne, onun düpedüz devasa gaga bu. Bu Toko boyutunun yaklaşık üçte biri 20 cm arasında bir değere ulaşabilir. tabii ki, biz toucans bir sürü, kendi türünün en büyük temsilcisi bahsediyoruz - o 60 cm büyüklüğünde. Diğerleri çok daha küçük olabilir ve zaman zaman akrabası zamanki boyutunu aşmaması - ağaçkakan.

Toucan gagası onun yerine büyük boyutuyla çok kolaydır. Bir mühendislik gerçek başarı, sadece adam tarafından ve doğa tarafından somutlaşan olduğunu. İlk olarak, Tucano kendi kaderlerine yardımcı bir testere bıçağının gibi kenarlarında, bir tırtıklı vardır. İkinci olarak, çok kolaydır - aslında, diğer kuşlardan farklı olarak, Toko değil monolitik guatr ve içi boş bulunmaktadır. Doğa kemik keratin membranların bir boşluğun varlığı sağladı.

Bütün bunlar sayesinde, sadece kolay, ama aynı zamanda çok dayanıklıdır. Ve onun olağanüstü parlak turuncu renkli kuş sessiz olduğum zaman bile toucan görünür hale getirir. Ama çok garip Toko vücut - Büyük, sert tüylerle kaplı. Ama burada herhangi bir fashionista taklit edebilir renkleri var. renkli toucan kuş gibi? Onun fotoğrafları kitaplarda görmüştüm. Harici olarak, görünüyordu sıkı bir kuş, bir ceket ve beyaz bir gömlek giymiş olan. Bu tür bir gösterim siyah tüyleri ve parlak beyaz yaka Toko kütlesi içinde bırakılır.

Ama yakından bakarsanız, sulu özelliklerini görebilirsiniz, titizlik arkasında pusuda - kırmızı alt kuyruk tüyleri, göz çevresinde parlak mavi jantlar, dil tüylü bir tür oluşturur. Bu renklendirme tukan doğa ile aynıdır - kendi karmaşıklığı ve masif rağmen, çok meraklı ve canlı kuşlardır. Ve alışkanlıkları onlar da ayrı bir hikaye hak.

en toucans çok kötü sinek gerçeği ile başlayalım. Bunlar günün en ağaçların içi boş gövdeleri oturmak tercih ederim. Orada da var onlara yuva donatır. Toko - kuş girişken ve çiftler veya küçük gruplar halinde yaşarlar. Bazen termit höyükleri veya nehir kıyısında sığ çukurlara hayatınızı düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak, cari - sadece harika ebeveynler. yavru Hakkında onlar sadece bir kez çift 2-4 civcivlerin çıkışı ve bir yıl önemsiyorum.

ilginç biçimde

Bilim adamları, neden Tucano böyle büyük bir gagası uzun bir düşünce var? meyve ve küçük böcekler yiyecek - Onlar yırtıcı olmadığını görünüyor. çok kolay olan ve düşman hiçbir gaga engel değildir onlar böyle bir toucan var - - düşman onları savunmak için de yaşanma olasılığı çok yırtıcı. onu korkutuyor mu söyleyebilir. O döndü Fakat, benzersiz şekli ve alışılmadık bir dil basitçe razgryzaniya tutku meyve veya incir yarattı. Ve ayrıca atışı Yemişler için - bir Toko ağaç meyve ayıran ve onu atar ve diğer yakalar.

Sen böyle büyük gaga yatmak nasıl Tucano yapamaz isteyebilir? o ağır basıyor kuşu aşağı rahatlamak olursa? Hayır, çok daha ilginç - çok dikkatli doğa tarafından oluşturulan anatomi Toko - başını mükemmel 180 derece döndürüldüğünde ve gaga rahatça kanatları arasındaki arkasında bulunur. Üstelik, geceleri bütün sürünün bir çukur içinde uyur. Zaten gagası hazırladı, hangi geri ileri tırmanmaya döner aldı. Daha sonra her Toko karnına kuyruk basar, göğüs kafa, hepsi kanatlarını tamamladı ve rahat bir tüylü top haline dönüşür.

Sonuç

Bu sıradışı kuş - Toco Toucan. Çok özgün ve oldukça benzersiz. davranış ve görünüm özelliklerine ek olarak, aynı zamanda çok sosyal. Aslında, toucans çocukları hatırlatmak - derhal naif ve çok girişken. Onlar güvenen meraklı ve kolayca terbiye vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.