SağlıkMüstahzarlar

"Teofilin": kullanım için talimatlar. "Teofilin": analoglarının kullanımı ile ilgili endikasyonlar

Bir kişinin solunum yolu obstrüksiyonu muzdarip, bu varlığına işaret edebilir , kronik obstrüktif akciğer hastalığı (COPD). Bu hastalık oldukça yaygındır. Genellikle bu hastalığın oluşumu içenlerde görülen. Bu hastalığın gelişimi enfeksiyonu isabet, ya da ne bazı akciğer hasarı neden olur. solunum yolu daralma olan bir kişi güçlükle nefes olabilir. Sonuç olarak, ana belirtileri hastalık nefes darlığı, öksürük, balgam gibi tezahürleridir. Bunu bilmek önemlidir. En yaygın KOAH belirli türde geliştirilmesidir. astım, kronik bronşit, amfizem, bronşiektazi Bu olay. Bu ve diğer birçok hastalığın tedavisinde "Teofilin" gibi bir ilacı yardımcı olacaktır. İlacın kullanımı için talimatlar Bu metinde ele alınacaktır. Bu konuda daha fazla ayrıntı.

tanım

bileşimi aşağıda açıklanacak olan "Teofilin", beyaz kristalli bir tozdur. Ama kolayca (1:85 oranında) sıcak su içinde çözülür: Soğuk su (180 1 oranında) az çözünür. Ayrıca, alkali ve asitlerde çözülür.

yapı

Bu formülasyonda, ana aktif bileşen, teofilin olup. Burada aynı zamanda da yardımcı bileşenler içerir. Yani - laktoz monohidrat, magnezyum stearat, talk, metakrilik asit.

salma Formu

Bu konuda birçok türü vardır. Sürekli salimli tabletler (0.1 g, 0.25 g), kapsüller (0.125 g, 0.5 g) ve fitiller (0.2 g) olarak imal "Teofilin".

farmakolojik etkiler

adı geçen formülasyonun işlevselliği, çok-yönlüdür. "Teofilin", değerlendirmeleri olumlu olur, rahatlama, bronşların kasları egzersizleri bir uyarıcı ve damar genişletici etkiye sahiptir. Bu preparat, solunum merkezinin normal çalışmasını sağlamaktadır. Diyaframın ağrı ortadan kaldırın ve interkostal kasların işleyişi de "Teofilin" katkıda geliştirmek. normal prosedüre Kullanımı solunum sistemi tipi bedenlerinde alerjik reaksiyonların tezahürü olasılığını azaltır. preparat, diüretik etkisi uygulayabilir Bahsedilen. ilacın aktif maddelerin mevcudiyeti, karbon dioksit ve fazla havalandırma seviyesini azaltmak, solunum fonksiyonları normale teşvik eder. "Teofilin" etkin bir koroner dolaşımı artırır. o da beyin, böbrekler ve kalp damarlarının sesi azaltmaya yardımcı olur. uzun süreli tedavi uygulanması sırasında deformasyon artar safra yolları, normalizasyon mikro dolaşımı ve eritrosit direnci artmaktadır. hipotansiyondan şikayetçi hastalarda kan basıncını düşürücü olabilir. beta-blokerler, birlikte "teofilin" olarak bu tür bir terkibi alıcı uygulanması ve antibiyotikler yan etkileri riskinin artmasına yol açar.

Endikasyonları

Atama bronşiyal meydana ilacı sözü geçen astım, astım durumu, obstrüktif bronşit, akciğer amfizemi. Ayrıca apnesi olan yenidoğan bebeklerde yardımcı olarak kullanılır. öncelikle bir bronkodilatatör olarak "Teofilin" kullanın. Ayrıca, orta derecede bir kardiyotonik olarak kullanmak böbrek ve kalp kaynaklı konjestif tezahürlerinin ve diüretik (diüretik) ilaç (kalp kasılma gücünü artırır). Bazen diğer inflamatuar ve bronkodilatör ile birlikte tatbik edilmektedir.

adı geçen formülasyonun spektrumunun ayrıntılı açıklaması

Başlangıçta, KOAH tedavisinde atama bronkodilatörler olduğunu. Bunlar açıklama solunum yolları taşırlar. Yukarıda da belirtildiği gibi bu ilaçların biri, bu tür hazırlık "teofilin" olduğu gibi. Kullanım talimatları pürin reseptörlerinin sözde engelleme yürütmektedir bronkodilatör ilaç olarak karakterize etmektedir. Bu tür bir darbe mekanizması bulunması interkostal kaslar çalışmasını iyileştirmek, akciğerlere bronşlardaki düz kas spazmları kaldırılmasını, diyafram ağrının ortadan kaldırılması, oksijen aktivasyonunu sağlar. Sonuç olarak, solunum yolları açmak, kişi daha rahat nefes.

Bu kesin bir avantaj, "Teofilin" vardır. Kullanım talimatları bu ilaç olumlu solunum yolu değil, aynı zamanda diğer vücut sistemlerinde sadece etkileyebilir gösterir. Bu ilaç, koroner ve periferik kan damarlarını genişletme yardımcı platelet yapışmasının sürecine zarar, bir diüretik eylemdir. Bu kalp kasının (miyokard), düşük kan basıncı, aynı zamanda merkezi sinir sistemi üzerinde yararlı bir etki uyarılması budama aktivitesi sağlar. Bunun bir sonucu olarak, ilacın eş zamanlı anti-astım, bronkodilatör, diüretik, spazmolitik, vazodilatör ve kardiyotonik özelliklere sahip, çok yönlü hareket edebilmektedir.

"Teofilin": kullanım talimatları

dozajı belirlemek için, birçok kriter bulunmaktadır. "Teofilin", talimatlara göre, sen, 14 ve yetişkinlerin yaş çocukları almaya günde 300 mg 2-3 kez gerekir. Bu durumda, tıp bol miktarda su içmek gerekir. Gerekirse doktorunuz tarafından önerilen eğer doz, günde 500 mg 2 kez arttırılabilir. Hasta 60 kg'dan az bir vücut ağırlığına sahip ise, doz 100 mg günde 2 defa olmalıdır. Bu durumda, "Teofilin" olarak hazırlık atanan sabah ve akşam resepsiyon. Talimat kür küçük dozlarda başlayıp yavaş yavaş olmalarını artırmak için gerekli olduğunu belirtmektedir. Bu ilaç düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Onlar 2-3 gün olmalıdır. Bu talimat göre, eğer tedavi süreci düzenli tanı işlemlerini yürütmek gerekmektedir. Yani - kolesterol ve hemoglobin düzeyini belirleyen kan tahlili, kan basıncı ölçümü, röntgen, EKG, uygulanması. terapötik etkisinin tezahürü aracı iki gün sonra gerçekleşti söyledi. Bunu bilmek önemlidir. antispazmodiklerle ilacın ortak resepsiyonunda tedavi sürecinin verimliliğini artırmaktadır. "Teofilin" ilaç antidiyareik maddeler üzerindeki etkisini azaltmaktadır. iyileşme süresi herhangi kafeinli ürünler ve antidepresanlar yaparken dikkatli olmalıdır.

hamilelik ve emzirme sırasında ilaç alarak

FDA tarafından kategorisi "C" altında fetüs üzerinde "Teofilin" etkisi. aracı plasentadan nüfuz eder. Hamile kadınlar ilaç sadece anneye sağlaması beklenen yararları fetusa yönelik potansiyel risk daha yüksek olduğu durumlarda söylenebilir. dönemde ben üç aylık ve gebeliğin son hafta kesin endikasyonları gözlemleyerek, ilaç almalı arasında. Hatırlamak önemlidir.

Birçok gözlem gebeliğin III trimestrinde teofilin klerensi azalır düşündürmektedir. Bu, kanda maddenin ve dozun bir olası indirgeme konsantrasyonunun daha sık belirlenmesini gerektirebilir.

Emzirme "Teofilin" sütüne düşer ve bebeklerde veya toksisitesi diğer belirtileri de alınganlık semptomlarına neden olabilir. Bunu bilmek önemlidir. anne sütünde bahsedilen maddenin konsantrasyonu içeriği yaklaşık olarak eşit olan kan serumunda anne. Ayrıca, bu anlamlı anlamı rahim kasılmalarını engeller.

Kontrendikasyonlar

varsa yukarıda açıklandığı gibi kullanım için "Teofilin" talimatları, kontrendikedir:

 • Idiosyncrasy.
 • Hipertiroidi.
 • Akut miyokardiyal enfarktüs.
 • Subaortik stenoz. Bu, kalp kası dokusunun sol ventrikül iltihabı olmayan bir hastalıktır. Bu oyuğundan keskin bir daralma ekspresyonu ile karakterize edilir.
 • Aritmiler.
 • Epilepsi ve diğer sarsıcı durumlar.
 • Gebelik.

bakım sayesinde mide ve onikiparmak bağırsağının ülseratif hastalığın ortaya çıkışından sırasında ilacın alım yapabilmek için gereklidir.

spesifik kriterler

Sigara önemli metabolizma ve örneğin teofilin gibi maddelerin atılma tutma etkiler. Bu akılda tutmak gerekir. Günde sigara 1-2 paket füme kişiler, azaltılmış yarılanma ömrüne sahiptir. Karaciğer, ifade edilen kalp ya da solunum yetmezliği, hem de viral enfeksiyonlar ve hipertermi hastalarda aktif maddenin yavaşlama ortadan kaldırılması gerçekleşir. Alkol ve kafein tipi ürünlerin Resepsiyon da teofilin metabolizması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

etkileşim

İlaç "Teofilin" β2-agonistlerin kuvvetlendirme etkisini arttırır. Ayrıca sempatomimetik bir ilaç türü neden olduğu ve fenitoin emilimi sürecini inhibe edebilmektedir olan titreme, artırabilir. aracının yavaş ortadan kaldırılması "eritromisin" ve etkileşimi ile oluşur "fenobarbital." "Teofillin" lityumun renal atılım bir artış sağlar anlamına gelir. Bu durumda, tedavi edici denge ilgili tuzları alıyor hastalarda bozulur. ilaç "simetidin" kan teofilin düzeylerinde konsantrasyonuna katkıda bulunur ve bunun geri çekilmesi süresini uzatır. benzer etkilere sahip ilaçlar aşağıda listelenir.

yan etkilerin varlığı

söz konusu ilaç alma zaman farklı negatif belirtiler olabilir. yani:

 • Sen baş dönmesi, uykusuzluk, baş ağrısı, bayılma, anksiyete, tremor, konfüzyon, epilepsi belirtileri yaşayabilir.
 • Kardiyovasküler sistemde - aritmi, taşikardi, sahte anjin, kan basıncında ani düşüş, angina pektoris.
 • bulantı, kusma, mide yanması, ishal, mide gazı, kolit, gastrit ortaya çıkması - Sindirim sisteminden.
 • aracından görevi kaşıntı, yanma, ürtiker, dermatit, ateş, terleme ve cilt döküntüleri şeklinde alerjik reaksiyonların bazılarında belirtileri gözlenebilir zaman.

aşırı doz

Bu durumda, bazı belirtiler vardır. Bu tezahürler Altında içerir:

- karıştırma;

- karışıklık;

- konvülsiyonlar;

- taşikardi;

- aritmi;

- hipotansiyon;

- Bulantı;

- ishal;

- Kan bir karışım ile kusma;

- hiperglisemi;

- metabolik asidoz.

Ne zaman bu semptomlar belli bir tedavi atanır. Yani, ile gerçekleştirilen

 • Aktif kömür yöntemi.
 • tuzlar ve polietilen glikol çözeltisi sulama bölgesi bağırsak kombinasyon.
 • Damardan alımı "MCP" veya bulantı ve kusma işaretli semptomları olan "Ondansetron".
 • Alım "benzodiazepinler", "Fenobarbital" (veya tiopental sodyum) ve nöbet durumda çevresel kas gevşeticiler.

"Teofilin": muadilleri

Bu tip birkaç farklı ilaç vardır. Bu durumda, aşağıdaki ilaçlar göz önünde bulundurun:

- "Teobiolong" ( "Theobilongum").

- "Spofillinretard" "(Spophillin gerizekalı").

- "Perfillon" ( "PerphyUon").

- "Neoefrodal" ( "Neo-Efrodal").

- "Franol" ( "Franol").

depolama

Tozlar ve tabletler ( "teofilin") koyu, kuru bir ortamda depolanmıştır. Onların raf ömrü beş yıldır. Depolama mumlar buzdolabında yapılmalıdır. Aynı zamanda onlar donmuş edilmemelidir. dört yıllık Onların raf ömrü.

sonuç

Yukarıdaki okuduktan sonra, bir, fiyat hangi kabul edilebilir böyle "teofilin" olarak ne ilaç tahmin edebilirsiniz (70-160 ovmak içinde.). Ayrıca, bu metinde uyuşturucu ve diğer araçlarla ile etkileşiminin kullanımı için talimatlar hakkında anlattı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.