ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Su toplayıcı: çeşitleri, montajı

Su toplayıcı su kullanım konforunu arttırmak için gerekli. gevşetmek olabilir basıncı açma birden musluklar ile tek bir boru ile yönlendirme gerçekleştirirken. Birisi mutfakta su döndü eğer bir sonucu olarak, duş alma kişi, kaynar olabilir. Bu sorunu gidermek kullanabileceğiniz dağıtım manifoldu, ama seçmek için bilmek önemlidir.

tanım

Su Toplayıcı - Çeşitli akışları doğrudan su ayıran bir cihaz. Çalışma prensibi, normal tee aynı kalır. Bir akış tüpüne gelen ve bunun dışında sadece iki. giriş çapı% 20-40 oranında ortalama çıkış çapından daha büyük olmalıdır. Bu nedenle, birkaç valf açılması akışı ve su basıncında bir azalma olarak işaretlenmemiş zaman.

su kolektörü birkaç küçük içine bir akış bölebilir, artan bir tüketimine basınç, sabit kalması geleneksel düzeni ile karşılaştırıldığında ayrılma büyük çapta bir tüp içinde gerçekleştirilir akmasına neden olur. daha etkileyici boru çapı, daha fazla suda belirli bir süre içinden geçecek olacaktır.

Neden bir tarak seçmek

Uygulama toplayıcı devre göstermektedir su sistemi virajlı ve eklem vardır geleneksel sistem ile karşılaştırıldığında, operasyonda daha rahattır. Bununla birlikte, bu parametre düzenlenmesi için malzeme maliyeti 8-10 kat fazladır. Bu şema halinde geçerli değildir nedeni budur conta su kemeri sınırlı bütçe.

Dağıtım manifoldu başlıca türleri

su kolektörü malzeme bazında sınıflandırılabilir. Üretim sürecinde kullanılabilir:

  • pirinç;
  • Bir çapraz bağlı polietilen;
  • polipropilen;
  • paslanmaz çelik.

Montaj teknolojinin Çeşitleri

Daha toplayıcıları ayrılır ve bağlantı boruları gibi bir yöntem olabilir. İplik dahili veya harici ise, bağlama dişli. Sabitleme metal ve plastik borular için koni veya sıkıştırma parçaları ile kullanılarak gerçekleştirilebilir. Plastik boru bağlantı parçaları hala lehimleme için kullanılır, ancak, bağlanma birleştirilebilir bunlarla sınırlı değildir. küçük çaplı iken ikinci durumda, iplik, daha etkileyici çap delikleri bulunur uydurma sıkıştırma, bazen eurokone değiştirilir.

musluklar sayısına toplayıcıları Çeşitler

Toplayıcı soğuk su sıcak musluk sayısına göre bölünebilir. Bunların sayısı, 2 ila 6 ürünleri besleme boru çapına karşılık gelir ve yerleştirme için tasarlanmış iki bağlantı elemanları vardır ila limitine eşit olabilir. Onların yardımı ile bağlantı ek adaptörler kullanmadan toplayıcı çeşitli engellerden biridir.

Bazen bir blok yeterli olacak şekilde gerçekleşir, ancak alternatif olarak takmak için özel durdurucuların. Diğerleri etkilenmez iken toplayıcıları, bazı kullanıcıları kapatmak için kullanılabilir. Eğer boru hattı bölgenin bazı yanı sıra onarım veya tesisat yerine, hasarlı bölgeyi geri ve kanalizasyon temizlemek gerekiyor, bu durumlarda yararlıdır.

üreticileri tarafından Çeşitler toplayıcıları

taraklar türlerini göz önüne alındığında, bazen tüketici 1,000 ila 2,400 ruble arasında değişen bir maliyetle satın alınabilir manifoldu Far, dikkat ediyor. İlk durumda iki musluklar ile rezervuar düzenleyen bahsediyoruz. Çalışma sıcaklığı + 5 + 100 ° C arasında değişebilir işletme basıncı 10 bar, 45 mm'ye eşit musluklar arasındaki mesafedir.

Eğer üç musluklar ile kollektörü gerekiyorsa, 1500 ruble ödemek zorunda kalacak bir model seçebilirsiniz. Sıcaklık aralığı ve çalışma basınçları çıkışlar arasındaki mesafe ile aynıdır. model için 2050 ruble ödemek zorunda kalacak olurken Uzak toplayıcı, bir deşarj 4 sahip olabilir. Diğer özellikler aynıdır. Bu üreticiden rezervuarın en pahalı modeli - (BP-HP) 1 "-1/2" 4 deşarj ve maliyetleri 2309 ruble vardır.

Satışta da toplayıcıları Rehau bulabilirsiniz. Onlar biraz daha pahalı mal oldu. Örneğin, 5500 ruble eder radyatör ısıtma sistemleri iki musluklar ile bir modeli. Musluk biraz daha ucuz mal olacak üç modele sahip olacaktır. Bu durumda maliyet 5300 ruble olduğunu. Cihaz çapı bir inç eşittir dağıtım borulardan oluşmaktadır. İkinci mühür düzdür ve bağlantı her iki tarafta mümkündür. Doğrudan parantez yalıtım özelliklerine sahip ve galvanizli metalden yapılır. su temini için Toplayıcılar "Rehau" bağlantısını kavramak için bir bağlantı nipeli düşündürmektedir. Bütün yapı pirinç malzemeden imal edilmiştir.

tesisat

Tesisat toplayıcı cihazının amacına bağlıdır, belirli bir yerde, içinde gerçekleştirilir. Çoğu zaman şemasının bu element bir kuruluşun multiplanimetric ısıtma içindir. Buna ek olarak, tarak ılık su kat için zorunlu bir bileşen olabilir. Kurulumu başlatmadan önce, tarak hesaplamasını gerçekleştirmelisiniz, burada temel görevi kontur üzerinde baskı tekdüze dağılım olduğunu.

Sistem karayolları karmaşık bir düzeni varsa, hesaplama özel programlar vasıtasıyla yapılmalıdır. N0 = N1 + N2 + N3 + N4: beş mümkün olan konturlar sayısı ile bir sistemin düzenlemesi için eşit bölüme ilkesini kullanmak üzere. diğer tüm değerler, çıkış birliklerinin bölümleri, oysa bu formülde, N0 toplayıcı çapı ifade etti. Bu hesaplama sistemi kendi elleriyle bir tarak imalatında kullanılır. Giriş ve çıkış kolektörlerinin boyutu çakıştı sağlamak için önemlidir. Standart kollektör cihazı formuna bir gereksinimleri vardır. Bu dairesel veya kare şeklinde bir enine kesite sahip olabilir.

her bir devre için takılmalıdır sirkülasyon pompası geliştirmek amacıyla, pompa senkronizasyon sağlamak gerekir, böylece tarak dağıtma aşağıdaki gibidir: tesisin ana prensibidir. su temini için Manifold kazan sağlayan bir sistemin parçası haline gelebilir. düğümü içinde ise, o zaman, bir koruyucu kutunun kullanımı isteğe bağlıdır. Yükleme polipropilenden yapılmıştır elemanları bir yerden ısıtma sistemi, ısıtma için bir özel tarak olarak hareket eder. kontrol valfleri gerekmektedir çıkış ve giriş memeleri olmalıdır soğutucu madde miktarının düzenlenmesi amacıyla, bu akış ölçer ve emme valfleri dengeleme olabilir.

Su sistemi kurulum planlaması sonra yüklü olmalıdır Koleksiyoncular, usta dağıtım noktasına güvenlik grupları için sağlanmalıdır. Isıtma sisteminin belli parametrelerine bağlı olarak, genel öneriler takviye ve değiştirilebilir. Bu kurallara ek olarak, profesyonel devreler hesaplanırken uzunluğu dikkate farkı almak tavsiye edilir ısıtma haznesi. uzunluk yaklaşık olarak aynı dış hatları oldu böylece grafiğe önemlidir. enerji maliyetlerini azaltmak amacıyla, yüklemek mümkündür bir karıştırma ünitesi ısıtma maliyetlerini azaltacaktır tarak cihazının.

Uygun kollektörü nasıl seçilir

Satın alma toplayıcı önce sıcak ve soğuk su ile tüketicilerin sayısı ne olacağını belirlemek gerekir. Bu tuvalet, musluk, bulaşık makinesi yıkama ekipmanı ve diğer aygıtları içermelidir. Usta cihazı veya ek parçaları seçimine bağlı olacaktır su boruları türünü belirlemek gerekir. Eğer valfler tanımlı uyuyor satın alırsanız her kapı ayrı olarak yüklenmesi yoktu, çünkü, montaj sırasında oldukça iyi bir şekilde etkilediğini göreceğiz.

Sonuç

Kullanıcı sayısı musluklar sayısı ile denk değilse, onlardan dışarı tek bir birim birkaç tarak satın alabilirsiniz. besleme bağlantısını gerçekleştirmek amacıyla , çapraz-bağlı polietilen tüp ya da polipropilen, metallerin veri toplayıcı satın almak zorunda. Bunlar metalden daha ucuzdur, yüklemek ve güvenilirlik aşağı değildir daha kolaydır. sıkıştırma parçaları ile - Polipropilen tarak polietilen ise, lehimle bağlanacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.